Policista Wes Block vyšetřuje zákeřné vraždy mladých žen. Sám žije podivínsky a v noci vyhledává prostitutky, které neodmítají perverzi. Netuší, že je součástí vrahova dokonalého plánu a důkazy, nalezené na místech činu, čím dál víc směřují proti němu. Smyčka se pomalu, ale jistě utahuje, aby si vybrala svou další oběť... (oficiální text distributora)

Rocky62

Bezpochyby nejexotičtější Eastwooda role. Formální stránka téměř identická se snímkem Cruising. Obsah už tolik překvapivých momentů nenabízí, na čemž se podílí velká porce otřepaných klišé a totálně naivních osobních šarvátek( škrcení, utržená ruka apod. ). Jako kompenzace poslouží efektně vybudovaná atmosféra, jejíž tajuplnost jde ruku v ruce s náplní. V Clintově filmografii - příspěvek do počtu. Vyšší ambice zde skutečně nejsou. 65% ()

Chrustyn

Dost možná nejslabší film Clinta Eastwooda, který se marně snaží navázat na úspěch Drsného Harryho, ale nemá čím zaujmout a i ten Clint je tady nějakej znuděnej. ()

jojinecko

Skvelý old-school triler, špinavý, temný a napínavý. Clint opäť v úlohe drsného fízla so zmyslom pre suchý humor- postava, ktorú mu žerem aj s navijakom (hoci Dirty Harry je len jeden). Škoda, že Richard Tuggle sa napriek skvele odvedenej práci viac "nepomaznal" so scenárom aj s réžiou a tým pádom aj s divákom. Väčšia hravosť a ambivalencia pri otázke "kto je vrah?" by snímke prospela ešte viac. Každopádne Tightrope sa v Clintovej filmografii určite nestratí... ()

Ivoshek

V hlavní roli policajt, od kterého odešla žena, stará se o dvě dcery a ve zbytku času buď vyšetřuje vraždy, nebo leje a chodí po bordelech. Výborný jsou tu dialogy, u kterých jsem se několikrát smál nahlas. "Líbila ses mi ve fitku. Celou dobu jsem přemýšlel, jak by bylo bezvadný ti z těla slízávat pot." a taky "Jo, líbíš se mi. Někam tě někdy vezmu. Třeba na kuželky." Super atmosféra osmdesátkových New Orleans. Trochu odfláknutý záporák. Ale jako celek mě to bavilo. ()

SOLOM.

Ale tak nebyla to vůbec špatná detektivka. Mrtvých děvčat tu bylo docela dost- vrah se opravdu činil, jen škoda, že drtivá většina vražd se odehrála mimo záběr kamer – přitom když už došlo na násilí, dokázala si s tím dvojice Richard Tuggle, Clint Eastwood celkem poradit a vytvořili i zajímavou atmosféru. Kurňa hlavní hrdina měl tedy zvláštní choutky ve všech těch strip barech a privátech, ale tak proti gustu…Jen mě nasralo, že opíchal tolik ženských a nakonec si vybral pomalu tu nejméně atraktivní z celého filmu. Malá Alison Eastwood zdědila talent po fotříkovi, jen ho v dospělosti nedokázala moc prodat – tak zas potěšila v dospělosti chlapy fotkami v časopisu Playboy. No nic, průměrná podívaná to byla, pár světlých okamžiků by se tu našlo, mrtvých taky dost, trocha té perverznosti – no já byl spokojený. 60% ()

špaček421

Pátrá Clint po vrahovi nebo si chodí jen užívat za štětkama, zatímco jeho dcerky se musejí starat samy o sebe? A nevraždí náhodou sám? Ne. Kdybych nevěděl, že film napsal i režíroval stejný člověk, myslel bych si, že režisér zmařil scenáristovu snahu udělat z Clinta podezřelého ze schizofrenie a vražd.. Ale režisér nám vždy jasně ukáže, že vrahem je někdo jiný. Identita pachatele popírá jedno z pravidel pátera Knoxe a Clint si skoro nezastřílí. Aspoň hezky zmasakruje postel, za nesouhlasného přihlížení psa. ()

Ištván87

Tak tohle bylo zklamání, ač jsem od filmu nic nečekal. Ze začátku to vypadalo slibně, protože vrah byl zjevně totální magor, navíc hrál ve filmu hlavní roli Clint Eastwood, nicméně po nějaké době, kdy se dělo pořád dokola totéž (vražda, vyšetřování, š**ání se svědkyněmi) mi bylo jasné, že pocit rozvleklosti zřejmě nebyl jen náznakový, ale že už to lepší nebude. Děj postrádal jakékoliv větší zvraty, což bych mu i odpustil, pokud by měl alespoň jakýs takýs tah na branku. A přesně to postrádal tenhle film ze všeho nejvíc. Tah na branku. Obrovsky nevyužitý potenciál, vcelku zbytečný film a ani závěrečná honička mu moc nepomohla, ačkoliv šlo o pěknou změnu. Nicméně pro mě cca 45%... ()

Kimon

Z počátku běžná krimi se postupně rozvíjí do slušného thrilleru s tvrdým, ale citlivým poldou Blockem v hlavní roli. Block, manželkou opuštěn a v rámci vyšetřování vražd častý návštěvník bordelů, občas neodolá vábení kněžek lásky, což pro nedostatek jiných možností není až tak odsouzeníhodné. Vždyť je to přeci jen chlap jako každý jiný. To by jsme mu přece nezazlívali, nebo snad jo? Tuším to tady někdo nepochopil. Naštěstí je k němu osud dobře nakloněn a Block nachází cestu z nicoty života bez milované ženy a navíc, ... jak jinak, dopadá vraha. Ovšem, ta závěrečná akční scéna s rukou vraha byla přece jenom poněkud přehnaná. To si mohli ve scénáři odpustit. A nebojte se. Nudu divák, neodkojený plytkými akčňáky dnešní doby, určitě neprožije. ()

MrCreosote

Umírněnější a klišovitější předchůdce Angel Heart. Celý film je postaven na hutné atmosféře nočního města, což skvěle funguje do zde mnohokráte probíraného wtf závěru (že vrah zabije několik prostitutek, tomu bych věřil, ale že během tří minut odrovná tři policisty na ploše asi 50 metrů čtverečních, tomu neuvěří ani ten největší naivka). I přes to spokojenost. ()

liquido26

Včera jsem koukal na krimi Policie z New Orleans (The Big Easy), který se rovněž odehrával v New Orleans a těžil hlavně ze skvělé atmosféry tohoto města. Stejně jako v Big Easy, tak i tady je tento film hlavně o skvělém hlavním výkonu hlavního hrdiny, což je v tomto případě Clint Eastwood. Příběh, i když ne nijak extra originální, tak byl hodně napínavý. Pro mě rozhodně příjemné překvapení. ()

italka63

Zase jeden starší slušný kriminální film s Clintem coby policejním vyšetřovatelem, který zabředne svou prací do nehezkého případu, lemovaným mrtvolami. Šlo to. ()

Skip

Wes Block není Harry Callahan, i když si to možná tvůrci v koutku duše přáli. Ten film je v mnoha směrech hodně nedotažený, chybí napětí, pointa téměř žádná. Wes jako taťka dvou blonďatých holčiček, který to rád drsně s prostitukami, působí spíš jako karikatura drsného detektiva, jenže je to karikatura jen málo zábavná. ()

kinderman

Tak trochu předchůdce Verhoevenova Základního instinktu je drsný a temný příběh z neworleánské Francouzské čtvrti, v níž se Eastwoodův policajt propadá stále hlouběji do světa (svých) sexuálních perverzí. ()

roorybacky

Příjemná eastwoodovka, další z neoficiálních sequelů Dirty Harryho. Škoda roztahanosti děje, ale spousta nahoty a několik nezapomenutelných scén s Cintem vše zachraňují. Old-school jak noha. ()

Jino

Lepší průměr mezi kriminálními thrillery osmdesátých let. Clint je přes den hodným taťkou, v noci návštěvníkem pochybných night clubů a do toho všeho vyšetřuje sérii brutálních vražd, které jak se zdá mají s jeho osobou něco společné - docela pobaví myšlenka na schizofrenií trpícího Eastwooda. Za scénu s erekcí v autě a rukou na konci 65%. ()

starbrejkr

Tvrdý a syrový film na téma, které už bylo zpracováno mnohokrát v mnoha tuctových televizních thrillerech (většinou ale až právě po Stahující se smyčce). I s Clintem to má trochu televizní nádech, čemuž nahrává i mdlá muzika. Chybělo mi tu větší gradování (závěrečná ručička na krku působila po předešlém průběhu spíš směšně) a promyšlenější postava vraha. Celkově to na mě jednoduše působila jako prostě průměrná kriminálka, kterou ozvláštňovala jen Clintova hlavní postava o dvou tvářích. Trošku je tu cítit inspirace prvním Dirty Harrym a občas tu probleskla ona syrová atmosféra, celkově jde však spíše o nudný film. ()