Pet Shop Boys: Discovery Live In Rio 1994

(koncert)
  • Velká Británie Pet Shop Boys: Discovery Live In Rio 1994
Hudební
Velká Británie, 1995, 96 min

Koncert slavného britského popového dua pro brazilské fanoušky na závěr turné Discovery... Po vydání alb "Very" a "Disco 2" se Pet Shop Boys na podzim roku 1994 rozhodli vyrazit turné s názvem Discovery. Od 26. října odehráli během necelých dvou měsíců 23 koncertů. Zavítali například do Austrálie, Portorika, Mexika, Kolumbie, Chile, Argentiny nebo Brazílie. A právě tam kapela natočila obrazový záznam jejich koncertu. Duo hudebníků nabídlo nadšeným fanouškům své největší hity, včetně "West End Girls", "Suburbia", "Being Boring" nebo "Go West". Jedním z vrcholů koncertu je pak i akustická verze písně "Rent". V samotném finále celé show odezní i coververze písně "Girls and Boys" od další legendární britské kapely Blur. (Česká televize)

Marze

Záznam koncertu je na České televizi Art. Byl jsem v Praze na jejich pozdějším koncertě v hale na Výstavišti v Holešovicích. Tehdy to byl moderní zvuk a hlavně velmi silné melodie. ()

BarVo

Pandemonium ma svojho času oslovilo, Discovery som trpela a nedopozerala. V 90. rokoch bežali na MTV šialené veci, na vlastne nahých tanečníkov som teda mala byť pripravená, no nebola. Obraz i zvuk na dnešné pomery strašný, hudba fajn, Tennantov hlas a frázovanie zbožňujem, ale občasný playback sa nedal prepočuť. Ich kostýmy ma bavia, parochne boli super a unplugged jakbysmed. Ale viac sa k tomu nemienim vracať, ani kvôli Blur. Pri King´s Cross som to zabalila a to je pritom moja srdcovka. ()

Autogram

Starý dobrý Pet Shop Boys a staré dobré osemdesiatky a rané deväťdesiatky. To bolo ich zlaté obdobie svetovej slávy a tiež môjho zbožňovania ich hudby. Ich neskorší odklon od klasického popu k čistej elektronike ma už neoslovil. Takže vrcholom koncertu bol ich neprekonaný hit It's a Sin v remixe s I Will Survive a to sa naozaj vydarilo. Prekvapujúce bolo skromné obsadenie so štyrmi tanečníkmi a jednou speváčkou Katie Kissoon. Ale aj to stačilo na to, aby okrem tanca previedli v provokatívnych polohách mužské aj ženské telá v spodnom prádle aj bez neho, takže každý si prišiel na svoje. ()