poster

Pán velryb

 • Nový Zéland

  Whale Rider

 • Německo

  Whale Rider

 • Slovensko

  Pán veľrýb

Drama / Rodinný

Nový Zéland / Německo, 2002, 105 min

Režie:

Niki Caro

Předloha:

Witi Ihimaera (kniha)

Scénář:

Niki Caro

Kamera:

Leon Narbey

Hudba:

Lisa Gerrard

Střih:

David Coulson

Scénografie:

Grant Major

Kostýmy:

Kirsty Cameron
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MISSha
  ***

  Čekala jsem od toho hodně,to asi bude můj největší problém vůči filmu... Dostala jsem netradiční,najivní,(a především) nudnou poetu řízlou fantasy pohádkou která mi vůbec nesedla,proto všeobecné nadšení s ostatními zdaleka nezdílím.(3.10.2010)

 • Hromino
  *****

  Když jsem se dodíval na Pána velryb, byl jsem pořád ztuhlý jak sibiřský ježek. Tak silné a nabité drama a zároveň i rodinný film jsem už pěkně dlouho neviděl - a že jsem jich neviděl málo. Příběh duševně špatně vychovávané a ponižované dívky (ne v tom smyslu, že by ji spolužáci šikanovali, nebo měla neúspěchy ve škole), kterou psychicky ničí její dědeček. Zatímco ona touží po uznání, on ji chce ponížit tak hluboko, jak jen se dá. U obyčejného snímku tyhle pocity nezakusíte, ale Pán velryb je něco jiného. Režisérka Niki Caroová, která v té době byla prakticky amatérkou, podala neuvěřitelný výkon a společně s Keishou Castle-Hudghesovou vytvořila monumentální dvojici, která funguje stejně úžasně jako dvojice Depp - Burton, i když samozřejmě v jiném žánru a směru. Hudba je fascinující a poodhaluje vám tajemství a zvyky Nového Zélandu. Konec sice dopadne na jednu stranu dobře, ale z druhého pohledu pochopíte, že dopadl ještě líp - jelikož pravé přátelství, láska a uznání je silnější, než cokoliv jiného - a Pán velryb to dává jasně najevo.(4.3.2009)

 • AngelAngie
  *****

  Tak tenhle film jsem hodně dlouho měla v paměti a kdykoli si jej vybavím, cítím stejné pocity jako po čerstvém shlédnutí ..(3.6.2008)

 • golfista
  *****

  Zatím sbírám slova, ale moc se mi to líbilo ! Konečně dílo, které dává slovu "film" ten jeho starý význam.... Skvělá režie, hudba atd.... Brzy si to pustím znovu a pak napíšu víc.(27.7.2004)

 • meave
  ****

  Sila príbehu a emócie ma zaskočila. Spočiatku, to bolo pokľudné a až neskôr rozbalili čo v ňom bolo. Že tradícia je pre prežitie rovnako dôležitá, ako občasná nevyhnutnosť ju porušiť. Že bez koreňov a minulosti sme iba trieska, ktorá sa vznáša na hladine mora a zúfalo hľadá niečo väčšie, niečo o čo by sa mohla zachytiť, priľnúť a cítiť sa bezpečne. Nie je dôležitý názov. Dôležitá je iba podstata. To ukotvené vo vnútri, čo nesmieme stratiť. Plakala som pre Pai za Kora, pretože on zabudol plakať a nevidel, že to čo iných učí, sa s Pai už narodilo.(5.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace