Pán velryb

Scénografie:

Grant Major

Kostýmy:

Kirsty Cameron

je to sice nabušený skvelýmí hereckými výkony, hlavně Keisha Castle-Hughes zahrála na svůj věk výjmečně, což se u takhle mladých herců moc často nevidí, ale po většinu doby mi to nepřipadalo moc zajímavý, pořád se to jenom točí kolem tradic a vztahů v rodině a to mi zrovna moc přitažlivý nepřipadá, konec je už mnohem více emotivní a je tam spousta dojemných scén, ale to přece jenom na plný hodnocení stačit nebude(10.5.2005)

Krásne a dojímavé. Film mnohých ďalekosiahlych odkazov. 90%(12.4.2009)

• heyda

Hrozně moc mě mrzí, že musím dát tak nízké hodnocení. Ty postavy mi přišly zajímavé, hlavně v hlavní roli malá Keisha byla naprosto okouzlující. Jenže ta hrozná hudba, kamera, pomalé tempo, celkově zpracování katastrofální. Celý příběh šel tak mimo mě, film jsem musel natřikrát dokoukávat, protože to byla prostě nuda. Je to škoda, ten potenciál herecký i příběhový tam je a mohl být ještě větší, jenže film sám o sobě je špatný. :((21.6.2015)

V poslednej dobe mám šťastie na veľmi dobré filmy... a práve preto ostávam pri 4*, lebo vďaka iným "výnimočnostiam" vidím určitú neoriginálnosť a schématickosť tohto filmu, ALE... Je to krásny film, poetický, silný... Ide o spracovanie legedy, takže niektoré veci sú skrátka "legendovito-rozprávkové" (pesimisti čítajú otrepané) a divák má pocit, že niečo také už videl... no z istotou môžem povedať, že aj napriek tomuto pocitu, som niečo takéto nevidel... Už z mojho rozbitého komentára musí byť jasné, že tento film je (ale aj nie je) výnimočný...(18.4.2007)

Čekala jsem od toho hodně,to asi bude můj největší problém vůči filmu... Dostala jsem netradiční,najivní,(a především) nudnou poetu řízlou fantasy pohádkou která mi vůbec nesedla,proto všeobecné nadšení s ostatními zdaleka nezdílím.(3.10.2010)

• - Scéna, ve které Paikea (Keisha Castle-Hughes) zvrací, byla vystřižena, protože podle režiséra nebyla dost přesvědčivá. (Cheeker)

• - Představitelku hlavní role Keishu Castle-Hughes si filmaři vybrali z více jak deseti tisíc uchazeček. Jenže při konkurzu zatajila důležitý fakt, a to že neumí plavat. Při scénách ve vodě musela být tudíž nahrazena dublérkou. (Siriuss)

• - Herečka Keisha Castle-Hughes se ve svých třinácti letech stala nejmladší herečkou nominovanou na Oscara za nejlepší ženský výkon v hlavní roli. (Hromino)