Pán velryb

Niki Caro

Leon Narbey

Lisa Gerrard

David Coulson

Na tenhle film jsem se podíval kvůli HUDBĚ - a musím říct, že skvělá Lisa Gerrard opět nezklamala. Krásný příběh na krásném místě....kdyby to skončilo trošku jinak, dal bych za pět... sice jsem často pociťoval mrazení v zádech, ale nejsem si jistej jestli to náhodou nebylo teplotou v pokoji než filmem :) ale vážně to bylo moc pěkný. Po třetím shlédnutí - nebylo to teplotou v pokoji, přidávám hvězdičku.(15.3.2007)

• heyda

Hrozně moc mě mrzí, že musím dát tak nízké hodnocení. Ty postavy mi přišly zajímavé, hlavně v hlavní roli malá Keisha byla naprosto okouzlující. Jenže ta hrozná hudba, kamera, pomalé tempo, celkově zpracování katastrofální. Celý příběh šel tak mimo mě, film jsem musel natřikrát dokoukávat, protože to byla prostě nuda. Je to škoda, ten potenciál herecký i příběhový tam je a mohl být ještě větší, jenže film sám o sobě je špatný. :((21.6.2015)

Ja len môžem povedať, že sa už veľmi teším na ďalšie počiny z režisérskeho kresla Niki Caro, pretože prostredníctvom tohoto filmu ukázala, že jej to jednoducho ide. Veľmi poctivo natočený snímok o prehnanej hrdosti a úcte k tradíciám. Svojou jednoduchosťou je krásny a dojemný, čomu prispieva aj úžasná Keisha Castle-Hughes, ten jej nevinný pohľad ma proste dostal. 75%.(30.6.2006)

Krásné rodinné drama, které se akorát hodí pro zpříjemnění odpoledne. Malá dívčina se snaží celý život získat uznání svého dědy, který však k ní chová opravdu mrazivý vztah - no, mně to přišlo jako ze života (teda, ne mého, ale tam kdesi v Oceánii). Chudák holčina! Hudba a kamera je skvělá, ale co si opravdu zaslouží pozornost je malá Paikea, která do své role dala všechno. Film má stabilní děj a (ne)čekané rozuzlení. Zkrátka pořádný film, jak má být.(3.7.2010)

Dokument o historii a tradicích "indiánského" velrybího kmene a příběh jedné mladé dívenky, která v sobě skrývá(nevědomky) pouto k těmto velkolepým mořským tvorům. Pokud vás nebude štvát, řekl bych až zarputilost dědečka, najdete v tomto dojemném příběhu zalíbení. Zajímavosti: Podařilo se mi zjistit pár zajímavých informací, pojďme se tedy blíže podívat na tuto jistě zajímavou kulturu...Při zdravení k sobě dva lidi čichají. Tím zjišťují, jestli se dotyčný myl. / Vyplazování jazyků má jiný význam, než zastrašování nepřítele. Šlo o to, kdo jej má delší. / Bušení se do hrudi mělo odrazit útok nepřátelských goril. Proto i ten opičí výraz ve tvářích. :-) 75%(29.1.2009)