Pán velryb

Scénografie:

Grant Major

Kostýmy:

Kirsty Cameron

Možná jsem povrchní šmejd, ale mě to prostě většinu času strašně nudilo.(28.6.2009)

Možná trochu schematický, ale krásně upřímný snímek, kterému to bez problému odpustíte. Zasazení filmu do soudobých maurských reálií, plných neznámých tradic a zvyků, stejně tak jako neznámých herců v čele s hlavní dětskou představitelkou, funguje skvěle. Úsporné prostředky dodávají filmu na opravdovosti, i když toho civilního je možná už trochu moc. Krásný obraz podpořený exotickým prostředím. Na vlnách tohohle filmu se příjemně kolébá celých 105 minut.(4.7.2005)

Paličatý dědeček a vnučka, kterou snaha o jeho pozornost stála mnoho slz, sil a vytvalosti. Krásné záběry s velrybami a velmi zajímavý pohled do jiné kultury.(25.12.2005)

Tak tenhle film jsem hodně dlouho měla v paměti a kdykoli si jej vybavím, cítím stejné pocity jako po čerstvém shlédnutí ..(3.6.2008)

Na tenhle film jsem se podíval kvůli HUDBĚ - a musím říct, že skvělá Lisa Gerrard opět nezklamala. Krásný příběh na krásném místě....kdyby to skončilo trošku jinak, dal bych za pět... sice jsem často pociťoval mrazení v zádech, ale nejsem si jistej jestli to náhodou nebylo teplotou v pokoji než filmem :) ale vážně to bylo moc pěkný. Po třetím shlédnutí - nebylo to teplotou v pokoji, přidávám hvězdičku.(15.3.2007)

• - Jedna z mála cen, u které film dokázal přetavit nominaci ve vítězství, je Independent Spirit 2002 pro nejlepší zahraniční film. (Terva)

• - Knižní předloha filmu spisovatele Witi Ihimaery je na Novém Zélandě neměnnou součástí školní výuky. (HellFire)

• - Natáčení probíhalo ve Whangaře u východního pobřeží Nového Zélandu, tedy na stejném místě, kam byl situován původní román. (Terva)