Pán velryb

Niki Caro

Leon Narbey

Lisa Gerrard

David Coulson

Velmi zajímavý film. Seznámí Vás s mentalitou absolutně jiné kultůry a také s jejich legendou pána velryb. Za zmínku také stojí hudba, která je mistrovsky složena.(30.5.2006)

Viděno 1x + 2009 - 85%(17.2.2009)

Mylně jsem čekal film pro děti (v horším případě pro holčičky), čímž Pán velryb naštěstí není. Silný a obecně pochopitelný příběh a vynikající castingový úlovek jménem Keisha Castle-Hughes z toho dělají opravdu výborný filmový zážitek, který nemá k dokonalosti daleko.(19.4.2010)

Tak tenhle film jsem hodně dlouho měla v paměti a kdykoli si jej vybavím, cítím stejné pocity jako po čerstvém shlédnutí ..(3.6.2008)

V poslednej dobe mám šťastie na veľmi dobré filmy... a práve preto ostávam pri 4*, lebo vďaka iným "výnimočnostiam" vidím určitú neoriginálnosť a schématickosť tohto filmu, ALE... Je to krásny film, poetický, silný... Ide o spracovanie legedy, takže niektoré veci sú skrátka "legendovito-rozprávkové" (pesimisti čítajú otrepané) a divák má pocit, že niečo také už videl... no z istotou môžem povedať, že aj napriek tomuto pocitu, som niečo takéto nevidel... Už z mojho rozbitého komentára musí byť jasné, že tento film je (ale aj nie je) výnimočný...(18.4.2007)