Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

pornogrind

V dobách kdy vládne(myslím co se týče hororů) bída je Talk to Me celkem vítaným zpestřením. Duchařina navíc zrovna není hororovej subžánr kterej bych vyloženě vyhledával. I tak to pro mě byl svěží závan do hororových vod kterej všemi deseti vítám a říkám si, že ještě pořád není tak zle. Úplně odvařenej z toho sice nejsem ale ty 4 slabší hvězdy dám. Vzhledem k tomu, že jde o prvotinu a s přihlédnutím k tomu že letos vychází opravdu horory spíš nevalných kvalit tak tohle je rozhodně jeden z těch kvalitnějších kousků. ()

Xmilden

První hodinka je po dlouhé době solidní hororová lahůdka, ale poslední půlhoďka je v podle mě chaos a zmatek. Chápu že bylo potřeba nějak to celé uzavřít, ale mě to prostě neuspokojilo. Dle mého soudu se velmi pěkně rozjetý hororový zážitek utopil ve snaze jít najednou všemi směry. Horová atmosféra úplně vymizela a postavy se začaly chovat vyloženě kravsky. Hlavní hrdinka bodne svého otce nedopatřením do krku a ani mu nezavolá záchranku? Podle mě zbytečně nadhodnocená záležitost, která rozhodně promarnila velkou příležitost. 60% ()

Eliott

Po delší době opět velmi zajímavý a originální příběh. Opravdu cením horory, které ihned zaujmou a udržují si zhruba stejné tempo od začátku až do konce. Bohužel to, co jsem viděl v poslední době mne pokaždé znudilo v první polovině a nabité finále si pak již rozespalý člověk jen těžko užije (viz například Sestra II). Toto je však zcela odlišný případ mezi jehož další silné stránky patří i fakt, že člověk u sledování pocítí celou škálu emocí. Jsou zde jak klasické lékačka, krvavé scény a tak silná atmosféra, že z něčeho vyloženě mrazí. Nejednou mi naskákala ukázková husina, brrr. 75% PS: Zajímavé, že do teď si nejsem jistý, zda byla hlavní hrdinka kladnou a nebo spíše zápornou postavou. ()

Marigold

Řekni to mojí ruce aka spojte debilní viral TikTok challenge, metaforu drog, drama o truchlení a horor o posedlosti a máte žánrovou roku, ve které hraje prim chytře potměšilá režie, výteční herci a hutná atmosféra, v níž se do reality stále více prolamuje svět přízraků, které to mohou / nemusí myslet s lidmi dobře. Více než důstojný nositel pochodně filmů jako Uteč nebo It Follows. Třesu! ()

ledzepfan

Námět je to poměrně chytlavej, ale za mě se děj postupně ubírá směrem kde mě to prostě nebaví. Teenageři pořád řeší nějaké křečovité vztahovky. Dvě třetiny filmu to přešlapuje odnikud nikam. Nikdo vlastně pořádně neumírá. K nikomu necítím tolik sympatií abych mu nějak fandil. Na konci to celé vyšumí prakticky do ztacena.. 3/5 za fajn první třetinu a kvalitní řemeslo. ()

• Film sa odohráva v Adelaide, tam bol aj natočený (natáčanie trvalo od apríla do mája 2021) a odznie tu aj pieseň od speváčky Sia - "Chandelier", ktorá je tiež z Adelaide. (Arsenal83)
  • Pro film bylo vyrobeno šest modelů ruky pro případ, že by se nějaká z nich poničila nebo rozbila. Režisér Danny Philippou si dokonce jeden z modelů nechal. (Reesam)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD