Nebezpečná lekce

Polsko, 2022, 101 min

Po smrti učitele se jeho nejlepší kamarád a bývalý policajt rozhodne vyřídit si to s gangem, který ho má nejspíš na svědomí. A začne proto učit na jeho škole. (Netflix)

Gerick

Poľsko nás nezásobuje len ''kvalitným'' kuracím mäsom, antukou namiesto kakaa a pančovanými pracími práškami, ale aj akčnými filmami á la Hollywood a týmto nevydareným pokusom o akčný film o gangoch na školách, ktorý v školskej jedálni varia čo netreba a je len trápnou kópiou amerických filmov, kde sa mládež otĺka a kde opäť ide o drogy a kto je najmocnejší, najširší a najvyšší. Hudobný podmaz je síce fajn, len sa nehodí k blonďavým varšavským chuligánom. V tejto jednohubke hviezdička jedine za Agátku a jej ksichtík. ()

Dale

Niekto sa v Poľsku rozhodol natočiť akčný film v štýle amerických 90tkových béčok a výsledok je taký, aký sa dal čakať. Nezmyselný príbeh o drogovom doupěti v jednej poľskej škole a policajt vydávajúci sa za učiteľa, ktorý chce vypátrať pravdu a očistiť kamaráta - to úplne stačí, aby to odradilo každého, kto si to chce pozrieť, no ak ste masochista a dáte sa do toho, dostanete čo si zaslúžite. ()

dyfur

.....nebolo by to zlé .....možno....keby to vzniklo v roku 1985.....naivita v každom ohľade.....t.č. učiteľ (bývalý policajt)  učí deti karate-komickejšie ako v Karate kid....naháňa dealerov drog na škole-študentov v prevedení - ....že aj americké školy by pôsobili ako výberové školy pre nadané deti :))....a k tomu rap.......ufff ....jedna hviezda len za tú neskutočnú naivitu :))......netreba viackrát pozerať. ()

Shitonit

Za mě dobrý, pánžto polská produkce válí, a přes to, že tento snímek není  Patrik Vega, tak solidně navozuje atmošku alá Dabl Impakt von Van Dám, a podobně, kde jaksi efekty, triky, výkony stáli taky za vyližpiču, a jak nás to bavilo. Takže pokud chci čumět na nízkorozpočťák kterej neleze z prdele číňákům, inďákům a podobným židům, je to film kterej táhne, má co říct, je nacpanej někam mezi Fakjů pane učiteli a akčně vystajlovanou moderní Džekjučenovku.  Tím pádem na závěr stačí dodat, držte hubu, narvěte si do sebe kilo smradlavejch čipsů a buďte rádi, že je na co koukat. ()

Marze

Typ devadesatkoveho akcnaku, kde dobry chlapek vycisti dum svymi bojovymi schopnostmi. Pokud cekate drama se skvelymi hereckymi vykony, budete zklamani. Postavy jsou celkem sympaticke s jasnou motivaci a v pribehu jsou zvraty. Prijemne je ceske zneni bez titulku. Film kratky, malo realny. Akcni sceny pusobi, ze je nejdriv natocili zpomalene. Proste takove lacine pusobici becko s kopy do zadku a strileckami. ()