Šestnáctiletá Hannah Sternová slaví s rodiči a tetou Evou židovské Velikonoce. Jako každý v jejím věku nemá ráda vzpomínání dospělých, zvlášť když se točí kolem holocaustu, kterým prošli její předkové. Letos má Hannah podle starého zvyku otevřít dveře proroku Eliášovi. Právě v tu chvíli se ale záhadně ocitá v Polsku roku 1941, kde poznává stejně starou sestřenici Rivkah. Spolu pak jsou pozvány na tradiční židovskou svatbu půvabné Leah se Samuelem. Uprostřed obřadu je ale slavnost přerušena nacisty a všichni jsou násilím odvlečeni do koncentračního tábora. V nelidských podmínkách se všudypřítomnou smrtí si Rivkah přeje jediné: přežít a jmenovat se Eva. To je moment, kdy Hannah dochází, že je spojením mezi minulostí a současností a že Rivkah je ve skutečnosti její milovaná teta... (oficiální text distributora)

_aandyy_

Přestože je zde řada nepříliš logických momentů a tvůrci nakonec tento "výlet do minulosti" vysvětlili v podobě snu (pojetí mohlo být i o něco zajímavější), zdál se mi film opravdu silný... ať si říká kdo chce co chce, jde o podařenou záležitost. ()

HM

Když člověk vidí, co se na světě děje, filmů o holocaustu a podobných tématech evidentně stále nebylo natočeno dost. Ovšem, obávám se, že kdyby se tento snímek promítal na školách, aby poučil mladší generace, tak nejenže nikoho nezasáhne a neovlivní, ale spíše ještě bude pro smích... K. Dunst není schopna diváka přimět zamyslet se nad tehdy páchanými zrůdnostmi, vyvolat emoce, natož pak přesvědčit, že od teď je hluboce věřící. Značně hloupé je i ztvárnění nacistů, kteří téměř vypadají jako neškodní strejdové... Přínos filmu spatřuji v zobrazení židovských zvyků, i tak mám ale strach, že si američtí tvůrci upravili náboženství podle svého... Zajímavý námět by si opravdu zasloužil o hodně lepší zpracování, tohle dílko mě vážně neoslovilo... ()

Mykhaluu

Nemám v oblibě tu holku ze Spider-Mana, ale překousl jsem to a nelituju! Rozhodně se nejedná o film, který by měli vidět jen američtí teeneageři! Ono taky záleží, co v životě hledáme a jaké máme postoje?!? K zábavě, cizí krvi a utrpení, k minulosti, ke kořenům a k budoucnosti... Každopádně svou mravoučnou formou velmi pěkně polopaticky ukazuje, jak hezky se camrá a naparuje a zapomíná, když se máme relativně dobře nebo výborně, či jak prasátka v žitě - a jaké by to mohlo být, kdyby... ()

warhammer

Tak tohle dokáže natočit jen američan a pěkně přiblblej. Když už někdo chce poukazovat na holocaust a celkově hrůzy koncentračních táborů, tak by tam ta hrůza taky měla být cítit. Kdyby tam neoběsili 4 uprchlíky a nešoupli na konec plynovou komoru, tak by to bylo jako nějakej dětskej letní tábor. Námět by byl dobrej, ale bohužel jen námět. Žádné extra herecké výkony. Žádné napětí ani ve chvílích kdy by mělo být cítit. Škoda slov. ()

seba

Malý film o vélkém tématu holocaustu. Známé herečky v hlavních rolích. Ale jako by to bylo určeno základním až středním školám. ()

zyew

Herecké výkony? Docela dobrý. Atmosféra ? Taky dobrý. Myšlenka ? Pořád dobrý. Zpracování ? Hooodně špatný. Celý film se táhne, člověk už ani nedává pozor a vesměs se vlastně nic neděje. Ale určitý účel a poselství si film zachová až do dojemného konce. ()

rokkur

Pí***ina! Jinak se to nazvat nedá! Nepůsobivé! Nevěrohodné! Fantasmagorické!!!! Tento film ABSOLUTNĚ nelze doporučit komukoliv, kdo se chce něco dozvědět o holocaustu! Rozhodně nepouštět (!!!) dětem ve školách!!! Nedokážu pochopit, proč se pořád točí takové slátaniny, když je zaznamenáno tolik příběhů z shoah! Proč z toho dělají takové sci fi? Proč?..... Proč vyhazují peníze za tak debilní filmy??? Dětem raději pusťme Člověka bez osudu, nebo Schindlerův seznam.... a Ďáblova čísla snad zmizí v propadlišti dějin.... PS: Dávám jednu *.... páč se to alespoň dalo dokoukat do konce. ()

Ilus

Zajímavé spojení téměř pohádkového motivu posunu v čase a tématu holocaustu. Těžko říct, jak moc takový film lze brát vážně. Je zřejmě určen (i podle hlavních postav) mladší generaci, kterou myslím oslovil. ()

LoboNegro

Vy dvě holky, vy jste čísla, ale nikoli ďáblova, ale herecky nadaná. Poutavě zfilmované drama o prožití holocaustu. Celou dobu jsem nemohl odtrhnout obličej od obrazovky, tak moc se mi to líbilo. ()

Anee

I přes vážnou tematiku, jsem se nemohla ubránit smíchu. Umělé vlající pejzy, špatná angličtina (pokud to mělo být věrohodné, tak měli mluvit polsky a né tam rvát bolestivé přízvuky), stereotypní nacisté...Herecké výkony zúčastněných raději ponechám bez komentáře (ani přesvědčivě kašlat neumí). Nicméně zajímavá myšlenka a upřímně zahraný konec zachraňují hluboké nedostatky filmu. ()

Coald

Výborný námět, ale to zpracování celého filmu, to je fakt hrozný. Nezáživný film u kterého se nudíte téměř celou dobu, kromě pár scén, které stojí za sledování. Připadal jsem si při sledování jako malý kluk, který se ještě nesmí dívat na drsný filmy. Od tohohle filmu bych čekal něco fakt drsného, ukázání jak to doopravdy bylo a ne tuhle pohádku. Kvůli pár scénám a dobrému konci 30%. ()

Parsek

Chvilemi prilis sentimentalni, chvilemi malo krute a chvilemi naprosto brutalni. Tak brutalni, jak nacisti byli. A to je dobre. Film sice zdanlive konci stastne, ale ruku na srdce, citil nekdo z vas stesti... opravdove stesti... nebo snad stud? ()

SobikGSXR

Zdlouhavé a nezáživné, není divu, že tento film nešel vůbec do kin. Nejvíce mě dostala ta jejich práce v koncentračním táboře, kde naprosto bez rozmyslu dělají díry krumpáčem nebo lopatou do hlíny. Scénáristicky hodně, ale hodně nepovedené. ()

Prusovka

Když jsem na začátku tohoto filmu poslouchala duchaplné a citlivá slova PANA HERCE Dustina Hoffmana, věřila jsem, že mě čeká úžasná podívaná! Ale ouvej!!! Jeden z nejhůře natočených válečných filmů, co jsem kdy viděla!!! Místy to připomínalo studiovou telenovelu! Naivně jsem si mysela, že děj bude o to zajímavější, když se dívka ze současnosti dostane časovou přesmyčkou do 2. SV. Ale nic takového se nestalo! Opravdu velmi bídný a nudný, špatně natočený film! V POLOVINĚ JSEM TO SKUTEČNĚ VYPNULA! ()

Agnostik

Zajímavá televizní filmová sonda na problém holocaustu.Sice poněkud pohádkově pojaté ale přesto dramaticky zajímavé,a i když přimhouřím oči nad jistou naivitou čišící z filmu,nebráním se 4 hvězdičkám.Takže v podstatě mírný nadprůměr za 70%. ()

british.bug

Zajímavý námět, ale to je bohužel zhruba vše. Filmu dominují podivné a velmi nevěrohodné dialogy, historické nepřesnosti a zvláštní naivita. Chápu důvod, za jakým tento film vzniknul, tady ve střední Evropě je téma holocaustu přeci jen stále docela živé, ale pro americké děti a teenagery patrně tolik neznamená. I přesto bych jim ale za účelem seznámení nepustila tento film. Scény z tábora podle mě vůbec neodpovídaly realitě. Existuje mnoho výborných filmů s touto tematikou, ačkoli většina z nich ji popisuje poněkud drsněji. Raději bych americkým teenagerům pustila jeden z nich. U mě vyvolala emoce jediná scéna - když Židé jdoucí na smrt křičí "Nezapomeňte na nás!". A to je na film o holocaustu zatraceně málo. Ten by se měl člověka dotknout mnohem výrazněji, což Ďáblova čísla bohužel nedokážou. ()

chlievik

Uvedomujem si, že otázka Holokaustu je citlivá, a je mi ľúto, čo sa dialo, ale nemôžem len preto teraz uznať každý jeden film o tejto téme ako dobrý film. V porovnaní so Šindlerovým Zoznamom je toto po stránke spracovania filmu, scenára, réžie, a najmä po stránke umeleckej, úplne smiešny film. Proste chce dať vedieť židom aj nežidom, najmä mladým, že Holokaust bol strašný. OK, ale to sa dá aj inak, nie urobiť slabý film. Bol lacný, a jedné čo ho asi spropagovalo bol Dustin Hoffman na začiatku, ktorým si asi získal publicitu, a potom aj samotný námet, ktorý je vždy silnou témou. Inak nič moc, komorný rozpočet, amatérske výkony, proste o ničom. Film je film, umenie, a nie toto, hoci ako vravím, je to citlivá téma, a nerád o nej píšem kriticky. Bolo tam pár zaujímavých momentov, ktoré sa ma dotkli. ()

marien1039

Tento film je jednoduchý. Téměř by se dalo říct až nízkorozpočtový na americké filmy. Hraje v něm hrstka lidí a i přesto má kouzlo, které jiné filmy o válce postrádají. Jedna z nejhorších věcí ovšem je ta, že přesto, jak drastické a strašné jsou scény v tomhle snímku, tak ukazují holokaust jako přes růžové brýle. Že ty nejhorší věci zde ukázany nejsou...bohužel...naštěstí... ()

Mark1983

No...určitě bych tam být nechtěl a samotný nacismus mě odpuzuje,ale mám ten pocit,že když se dnes natočí film o věznění v koncentračním táboře tak ve většině případech kromě několika excepcí se jedná o nudné zpracování a pak by divák mohl mít pocit,že věznění v koncentráku umřeli na nudu. Ovšem skutečnost je zcela jiná,přičemž musím říct,že kdybych narazil na hororový válečný film z koncentračního tábora podle autentického příběhu se všemi detaily tak bych to asi vidět nechtěl. A ještě navíc,když mají filmaři dnes k dispozici materiály pro perfektní vizuální i další efekty,při kterých bych asi zvracel,když bych ten film sledoval,protože si myslím,že lidé trýznění nacisty si zaslouží patřičnou úctu a aby na ty tehdejší hrůzy lidé nezapomněli. A určitě není normální se na to dívat jako na normální film,to pak divák dává jasně najevo,že o tom nemá ani to nejmenší ponětí. Tedy samozřejmé je,že když to člověk neprožil tak nemůže vědět jaké to opravdu bylo bez ohledu na to - kolik materiálu o tom už viděl. To,co ti lidé tehdy cítili,to je tak neposatelné,že to se fakt musí zažít. A to mě z toho mrazí. ()