Rodina Yu je pronásledována zlobou klanu Green Dragon, jelikož jejich dcera (Cheng Pei-Pei) zabije syna šéfa klanu, kterým je obávaný násilník a vrah. Klan Green Dragon zabíjí všechny, kteří mají nějakou spojitost s vraždou syna šéfa. Samotářský šermíř Ying Qing (Lo Lieh) se rozhodne rodině pomoci v boji, ale jeho loajalita a motivy jsou nejasné. (Epistemolog)

Modiwish

Tento Wu Xia snímek Cheh Changa je jeho perla v rané tvorbě, kdy se ještě tolik neupínal na pohledná salta a akrobacii. Zde jsou nádherné šermířské souboje a spousta, spousta létajících dýk, kterými obratně vrhá mladý Lo Lieh. Tento herec nejenže dodával filmu šmrnc svým šarmem a nevšedním zjevem, ale dokázal ze sebe vymáčknout více než v pozdější tvorbě (kromě Pai Meie, toho uměl zahrát jenom on). Celý příběh je celkem spletitý a má co nabídnout- spousty krve, soubojů a napětí. Co se mi velmi líbí je dotažený děj a několik zvratů- film není až tolik přímočarý. Prostě krásný zážitek. V komparzu si můžeme všimnout výborného bijce Yen Shi Kwana. ()