Špionky

• Česko Totally Spies - Špiónky (více)
Francie / Kanada / USA, (2001–2013), 57 h 12 min (Minutáž: 22 min)

Claire Guyot, Fily Keita, Céline Mauge, Jean-Claude Donda, Jess Harnell, Jennifer Hale, Kathy Ireland, David Sparrow, Jim Ward, Jason Deline, Nick Jameson (více)

Série(6) / Epizody(156)

Sú mladé a krásne. Puberťáčky Sam, Alex a Clever žijú celkom obyčajný život. Chodia do školy, rady nakupujú a zabávajú sa. Avšak všetko sa zmení, keď si ich jedného dňa privolá do tajnej miestnosti neznámy muž a vycvičí z nich špičkové špiónky so špičkovým vybavením. Odteraz je ich hlavnou úlohou chrániť ľudstvo pred zločincami a bojovať proti zlu v tých najťažších situáciách. Ako sa vysporiadajú s touto ťarchou? (Georgei)

figliar

Aj keď je seriál určený pre podstatne mladšie publikum, musím sa priznať, že som aj ja veľakrát prepol na novú časť Špióniek. Aj keď je skoro každý diel rovnaký a zápletka je vždy vyriešená rôznymi vychytávkami a serepetičkami, ktoré špiónky vytiahnu z kabelky, podpätku či rukáva, pozeranie bolo stále celkom zábava. ()

Zodd

Jen kdyby to nebylo o tom samém i schématem scénáře. Navíc ty holčiny mají furt obrovskou kliku, takže ten “girl power” rádoby efekt nepřesvědčivý.Humor jakoby Charlieho andílci fajn, teda než se to přejí. A oh boy, jak to mohlo trvat tolik let? I u nás od dob Fox Kids až do Dizzney Channelu (typo schválně)? Navíc nitpick - připomínají Gunsmith Cats svým vzhledem a Powerpuffky svými osobnostmi. A za dekádu se hodnocení vyšplhalo až asi o 9%. Wow. ()

Martens(z)

Nesnesitelně povrchní Clover, intelektuálka Sam a sportovní Alex, trojice kamarádek, které by se na skutečné střední daly dohromady asi jen ztěží, nemluvě o tom, že by se jim podařilo opravdu jen těžko dát do spolupráce s tajnou službou...:-) Nutno brát v úvahu cílovou skupinu, což je v tomto případě věková kategorie 10-15 s převážnou orientací na dívčí část publika. V tom případě seriál disponuje hned několika nespornými klady: vizuální stránka je načančaná a líbivá, epizody nápadité a jednotlivé hrdinky stejně jako jejich protivníci vcelku dobře vyprofilovaní. Starší mohou ocenit plus v podobě lehké ironie a nadsázky při vykreslování současného života amerických středoškolaček. Občas vážně trefa. Nutno říct, že i v 16ti jsem se nad tímhle seriálkem slušně pobavila. Charlieho andílci pro dorost? Proč ne. Promptní likvidace padouchů kulmou, nebo lakem na nehty? Samosebou. ()

unclejack

Hodnotiť Totally Spies nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Prvá a druhá série sú totiž skvelé - nápadité zápletky, zaujímaví zločinci, vtipné slovné výmeny a situácie - napr. infantilný Jerry alebo Totally Spies s ťažkou nadváhou spôsobenou diabolskými koláčikmi - a skvelá znelka. Oproti konkurencii na Disney Channel - áno, aj ten ich svojho času uvádzal - to bolo porovnanie NHL a slovenskej ligy, skrátka veľký úspech Francúzov. Lenže od treťej série sa všetko začalo kaziť - vypustili Here We Go a nahradili techno znelkou, ktorá predtým hrala druhé husle, zločinci sa začali opakovať - Tim Scam, koľkokrát ešte!?! - zápletky značne zjednodušili a charaktery sa začali stereotypizovať. Animácia je možno kvalitnejšia, ale stratila čosi zo svojho kúzla - vidno najmä pri akčných scénach - a klesajúca tendencia sa začala objavovať aj v tak banálnych veciach ako boli názvy jednotlivých dielov - jeden z dielov štvrtej série sa v originále volá SisKaBOOM-bah. Dokonca aj ten dabing sa zdá čím dalej tým viac odfláknutejší. Vo výsledku teda spriemerujeme štyri hviezdy za prvé dve série a dve hviezdy za ten slabý odvar čo nám servírujú počnúc sériou treťou - vychádza nám priemer vyjadrený trojhviezdičkovým ziskom. ()

K4sum1

Co víc dodat. Snad můj nejoblíbenější seriál z Jetixu spolu s Co je Andy?. Pamatuju si, jak jsem vždycky naprosto zbožňovala střeštěnou, ale o to víc vtipnou Clover. Společně se sestrou (Sam) a kamarádkou (Alex-co také na ni jiného mělo zbýt? :D) jsme si na ně hrávaly. Vyráběly si výbavu a pak venku špionovaly. Docela mě mrzí, že tohle už dnešní děti nezažijou ^^ ()

• Seriál se měl původně vysílat od 3. listopadu 2001 do 1. června 2010, ale začátkem roku 2012 byla oznámena produkce 6. série. (mai)
  • Celé jméno Sam je Samantha Claire Simpson, Clover se jmenuje Clover Aisha Ewig a celé jméno Alex je Alexandra Vezques. (mai)
  • Clover znamená v překladu do českého jazyka jetel. (mai)