bierce

Na počátku tohoto komorního dramatu se seznámí veterinář Hugues prostřednictvím seznamovací agentury s atraktivní Jeanne, žijící osamoceně v rozlehlém domě kdesi v Paříži. Jelikož sympatie jsou vzájemné a dům navíc splňuje všechny mužovy (nutno říci, že poněkud zvláštní a přemrštěné) požadavky, bez velikých odkladů se nastěhuje a zařídí si v domě ordinaci. Brzy však začne pozorovat v chování Jeanne nuance, jejichž zdánlivá nevysvětlitelnost ho dráždí a dokonce ji kvůli tomu začne sledovat a spřádat paranoidní teorie. Současně s tím se dům díky provozu ordinace plní množstvím rozličných druhů zvěře, což s rostoucími zvukovými projevy jeho exotičtějších zástupců jen stupňuje paranoiu obou partnerů. Vše graduje v nečekané, snad až surreálné a na můj vkus trochu moc na sílu použité pointě, jež je ovšem toho druhu, kdy při správné konstelaci rozpoložení a přístupu diváka dokáže tít velmi hluboko a zanechat nesmazatelný dojem. Téměř celý film se odehrává uvnitř domu a společně s častými detaily bizarních zvířecích tváří a střídmou neveselou hudbou tak vyvolává značně stísňují pocity s bonusem v podobě nezamýšlených aluzí na současný karanténní stav a zmínkami o smrtelném nebezpečí pro celé lidstvo v podobě miniaturních neviditelných organismů. Velkým překvapením pro mě byl i soustředěný projev scénáristy Carrièrea v hlavní roli veterináře Huguese. ()

rivah

Pozoruhodný film díky zvláštní atmosféře i díky odtažitým hereckým výkonům Carriéreho a Kariny. To vyústění je skutečně nečekané a fantaskní.(max.70%) ()