Donna Summer: Love to Love You

• Maďarsko Donna Summer: Love to Love You (více)

Intimní portrét legendární umělkyně Donny Summer, která se z avantgardní hudební scény v Německu dostala až do nablýskaných newyorských klubů a ohromila celý svět. Její hlas a písně se tak staly soundtrackem jedné éry. Hluboce osobní dokument vytvářejí fotografie a dosud nikdy nezveřejněné domácí záběry - často natočené samotnou Summer. Snímek zachycuje její vzestupy i pády, stejně jako překvapivě všestranný talent. Nechybí ani vzpomínky zpěvaččiny blízké rodiny, přátel a spolupracovníků. (HBO Max)

NinadeL

Královnu disca, Donnu Summer, jsem objevila ve filmu Spinning Gold. Tuhle nevšední zpěvačku, jejíž americkou kariéru předznamenala kariéra v Západním Německu. Příběh dokumentu se napsal sám, stačilo jen představit všechny ty jednotlivé složky. Jako dítě byla šikanovaná a celý život si nesla na tváři jizvu z ostnatého drátu. Na konci éry hippie se stala tváří německého nastudování muzikálu Hair a zažila osvobozující časy jako jedna z mála černošek v Mnichově. Provdala se za Helmutha Sommera a měla s ním první dceru. Následoval rozvod a zlatá éra s tou neuvěřitelnou erotickou vypalovačkou, která měla v plné verzi celých 17 minut. A zbytek už jsou jen klasické vzestupy a pády. Domácí násilí, duet s Barbrou Streisand a nové manželství... Jestli tohle není materiál na celovečerní dokument, tak už nic. ()

Annaroz

Dost nepovedený dokument. Jednak na začátku slibuje odhalení tajemství. No tak toho jsme se moc nedočkali - krom zmínky o zneužívání knězem. Ale jinak? Chaotické, nelogické přeskakování v ději, povrchní, takže dostat se D.S. pod kůži, odhalit její "tajemnou" osobnost se rozhodně nepodařilo ()

J.Connor

Tři hvězdy s docela odřenýma ušima. Dokument může potěšit nějakého skalního fandu, ale celkově je chaotický, nelineární, avšak nikoli nějak artistní či alternativní, až příliš často informačně i emočně jen klouže po povrchu. Opakovaně se např. dozvíme, jak to Donna měla těžké jako umělkyně a černoška, ale musíme se domýšlet proč a vlastně nemáme žádné příklady oněch ústrků. Tím neříkám, že nebyly, ale prostě tohle párkrát za dokument někdo jen tak plácne do větru. O její kariéře od druhé půle 80. let až do předčasné smrti se nedozvíme prakticky nic. Zřejmě zásadní spor s vydavatelstvím Casablanca vlastně nevíme o čem konkrétně byl, jen, že jí nějak podvedli, že to byl náročný proces a pak se vše nějak urovnalo. Takto bych mohl pokračovat dále a dále. Jsou tam i hezké momenty, hlavně ze začátků Donniny kariéry a jejích vystoupení či z rodinného kruhu, ale celkově se jedná o nepříliš zdařilý dokument a asi i dost promarněnou šanci s ohledem na širší zapojení celé rodiny a řady kolegů. ()

John80

Zaujímavý dokument o disco kraľovnej 70-rokov, kto ju mal rád a jej pesničky určite odporúčam pozrieť aj keď mohlo tam byť viac jej hitov  4* ()