Hráči z Indiany

Basketbalový trenér Norman Dale byl v padesátých letech minulého století hvězda. A každý tým pod jeho vedením byl předurčený k vítězství. Každý hráč, který byl ochotný podvolit se jeho mnohdy drsným a nesmlouvavým metodám, měl šanci dotáhnout to opravdu vysoko. Ale našli se i tací, kteří chtěli jít vlastní cestou. A proto má také Norman Dale nyní poslední šanci, jak po útoku na vlastního hráče zachránit svoji téměř mrtvou koučovskou kariéru. Jeho novým a možná posledním týmem se stává družstvo ze zapadlé lokální střední školy v Indianě, které se vždy potácelo na chvostu tabulek a nikdy neokusilo, jak vlastně vypadá opravdová košíková, což se nejvíc projevuje na jeho hráčích, hejskovitých dlouhánech s minimální herní morálkou a ještě menším citem pro zodpovědnost. A Daleovi je jasné, že v tomto družstvu se bude muset mnohé změnit. Otázka ale zní, zda tentokrát nezmůže víc než autorita obyčejná lidskost. Svoje hráče z Indiany dovede ke hvězdám v legendárním sportovním dramatu režiséra Davida Anspaugha držitel dvou Oscarů Gene Hackman. (oficiální text distributora)

Anglie

Vynikající film z basketbalového prosředí. Malá škola se probojuje do finálového turnaje a zkouší být nejlepší ve Státech.. Doporučuji všem, kteří mají rádi sportovní filmy. ()

Petroff

Jeden z nejlepších sportovních filmů ever ((C) Flyboeda-děkuji, pane). Na tomhle filmu jsem vyrůstal (a vyrostl nad 2m). Jde o jeden z krásných filmů (já mám takovou kategorii). Skvělý soundtrack od Jerryho Goldsmithe, úžasný retro feeling, lidi, city, zapadákov, basket! ..."Plivni si pod nohy, abys vůbec viděl na koš!" Jo, a dabing patří k těm vážně dobrým. "Víte co, jsou dva druhy bláznů. Ten první se svlíkne do naha, běhá ve sněhu a štěká na měsíc ... a ten druhej dělá totéž v mým pokoji. Ten první je mi fuk, zato s tím druhým si holt musím poradit!" Dennis Hopper s Hackmanem jsou tady úžasní. Po nich už jsou jen Billy Hoyle a Sidney Deane (Bílí muži neumějí skákat). ()

Had6

Konečně jsem se dočkal, viděl jsem snímek, který mi unikal mnoho let. Kdo má tuhle hru opravdu rád, tak musí ocenit tento film. ()

Jonash87

Jako menší jsem tento film měl velmi oblíbený a zhlédnul jej několikrát. Gene Hackman hraje parádně, a i když tak trochu předpokládáte, jakým směrem se bude film ubírat, baví vás to a fandíte onomu basketbalovému týmu, co to jen jde. A není nouze ani o emotivní scény... Budu si to muset dát někdy znova! ()

Dannysek4U

Prvni baketbalovej film ever, navic s moc prijemnou atmosferou a gradujicim dejem. I na to, ze jde "jen" o sportovni drama, je to velkej zazitek ()

Juto

Je to rovnako pútavé, skromné, a rovnako vzrušujúce ako skutočný príbeh, z ktorého vychádza. 7/10 ()

c.tucker

Velmi slušný film z mého oblíbeného basketbalového prostředí a ktomu ještě podle skutečné událocti. Supr výkon opilce Dennise Hoppera. ()

MJMilan

Velice příjemný film o skvělém sportu, o trenérovi, který v pár týdnech změnil celou vesnici a taky o morálce, týmové a hře a spoustě dalších ctnostech.... U tohoto snímku se mi podařila jedna hodně důležitá věc, viděl jsem tento film až po Coachi Carterovi, který tento film hodně připomínal a musím říct, že ač Coach Carter nasadil laťku, tak Hoosiers tuto laťku hravě přeskočili. Kéž by bylo víc takovýchto trenérů, jako ztvárnil Gene Hackman a kéž by přišli v té pravé době i do našeho města byli ochotni trénovat kohokoli, (... a byli schopni třeba předělat streetballisty na basketbalisty, tak bych asi basketbal hrál dodnes:-) :-) :-) ale pst ;-) :-D ) ()

progression

Výborný film z basketbalového prostředí podle skutečného příběhu. Výborný Gene Hackman v roli trenéra, zajímavé role pro Dennise Hoppera i Barbaru Hershey, uvěřitelní studentští představitelé i většina basketbalových scén, jen jsem si při novém shlédnutí filmu (a s novým "dabingem") opravdu ale opravdu nemohl zvyknout na pokyn "Pauza !". To jsem si vždycky musel na vydejchání dát time-out :-) ()

JohnSmith

Několikrát jsem tenhle film viděl v televizi a vždy se mi moc líbil. A není tomu jinak ani po letech. Výborný sportovní film. ()

blackJag

Když jsem film viděl jako dítě poprvé, byl jsem na konci dojatý jak želva. Dnes, když se na film dívám, ocením hlavně dobře natočené sportovní záběry ( na tu dobu ) s nepřeslechnutelnými hudebními motivy Jerryho Goldsmithe, naprostý herecký přehled Gene Hackmana, povedený výstup Dennise Hoppera a scénář, který sebou vláčí tolik patosu, že je zralý na přepsání. Na konci jsem ale dojatý i dnes :-) ()

ghatos

První co mě napadne napsat, je fantastický herecký výkon Denise Hoppera. Role alkoholika se zhostil bezchybně. Gene Hackman mu zdatně sekunduje. Kromě vzestupu basketbalového týmu je zajímavé pozorovat 50. léta na malém zapadlém městečku v USA. Klasický sportovně-zázračný příběh, kde se rádi svezete na vlně euforie. ()

sedm.1

Pro mne jednoznačně nejlepší sportovní film vůbec.Sportovní film silně skloubený s dramatem,s výbornými hereckými výkony,ale prostě největší dojem na mě udělal samotný příběh.Ten je tak silný,že nemůže nechat lhostejným nikoho.Doporučuji!!! ()

G.W.Bush

Odložte pluhy, umyjte se, oblékněte dresy, uchopte kulatý nesmysl (tentokrát oranžový), poslouchejte trenéra a trefte koš. ()

klúčik

Film je výborný, ani nie tak dejom , je od začiatku jasné ako to dopadne!!! Ale hlavne výkonom D. Hoppera. Je fmózny a je to zážitok vidieť to!!! 80%. ()

iXtr3m3

Filmový otec Coucha Cartera? Možno. Na svoju dobu veľmi odvážny počin, natočiť niečo takéto s toľkými neznámymi hercami na konci sveta? Ále, čo to trepem. Hackman, Hopper a Goldsmith to utiahli... :) ()

Hopper

Prototyp filmu so sportovou tematikou o tom ako zanedbatelny, maly tim z uplnych prdelkovic povstane a zvitazi v statnych majstrovstvach, pricom tentoraz tu mame basket. Vsetky atributy, ktore k takemuto filmu patria tu mozno najst ale aj tak ide o jeden z tych lepsich filmov /uprimne, sportovu tematiku mam celkom rad/. K tomu vyborna hudba Jerryho Goldsmitha a slusne vykony Hoppera a Hackmana. ()