Hráči z Indiany

Basketbalový trenér Norman Dale byl v padesátých letech minulého století hvězda. A každý tým pod jeho vedením byl předurčený k vítězství. Každý hráč, který byl ochotný podvolit se jeho mnohdy drsným a nesmlouvavým metodám, měl šanci dotáhnout to opravdu vysoko. Ale našli se i tací, kteří chtěli jít vlastní cestou. A proto má také Norman Dale nyní poslední šanci, jak po útoku na vlastního hráče zachránit svoji téměř mrtvou koučovskou kariéru. Jeho novým a možná posledním týmem se stává družstvo ze zapadlé lokální střední školy v Indianě, které se vždy potácelo na chvostu tabulek a nikdy neokusilo, jak vlastně vypadá opravdová košíková, což se nejvíc projevuje na jeho hráčích, hejskovitých dlouhánech s minimální herní morálkou a ještě menším citem pro zodpovědnost. A Daleovi je jasné, že v tomto družstvu se bude muset mnohé změnit. Otázka ale zní, zda tentokrát nezmůže víc než autorita obyčejná lidskost. Svoje hráče z Indiany dovede ke hvězdám v legendárním sportovním dramatu režiséra Davida Anspaugha držitel dvou Oscarů Gene Hackman. (oficiální text distributora)

denbrough

Nechápu, proč má tento film zde tak nízké hodnocení. Snad proto, že je tak patetický, ale když do toho filmu půjdete s tím, že je PATETICKÝ, že je to prostě taková pohádka, myslím, že je to úžasné dílko. Viděl jsem tenhle film snad dvacetkrát, a musím smeknout. Vynikající výkon Gena Hackmana, výborné obsazení dalších rolí, tým, kterému jsem opravdu fandil, skvělé záběry ze sportovních utkání, opravdu uvěřitelné emoce všech postav od holiče až po šerifa, a hlavně : GENIÁLNÍ a MISTROVSKÁ HUDBA Jerryho Goldsmithe, která naprosto přesně a citlivě lemuje většinu filmu. Bývám na konci taky vždycky dojatý, snad podobně, jako když naši hokejisti vyhráli v devadesátém osmém olympiádu :-) Je to skvělý film, a rozhodně ne nadhodnocený !!!!!!!!!!!! Jinak podotykam, ze jedinecna verze je ta s dabingem Ladislava Mrkvicky. Videl jsem i s jinym dabingem, ale to nebylo zdaleka ono. ()

sWONDER

Filmov s prostredia basketbalu som videl neúrekom a tento patri medzi najslabšie. Takmer žiadne vzťahy, bez napätia, klišé na každom rohu a k tomu neskutočne debilné zobrazenie zápasov. Kde pripočítam neuveriteľný románik trénera, mam dosť. Nudil som sa už od polovici a to malo prísť k tomu najlepšiemu. Amíci nafukujú kadejaké príbehy a tento sa teda vôbec nevydaril. ()

maeb

Myslím, že je to jeden z nejlepších sportovních filmů, co jsem kdy viděl, možná i nejlepší. Příběh skoro zkrachovalého trenéra, který dokáže dovézt baketbalový tým z jednoho malého městečka v Indianě až k vítězství v celostáním státním finále, je přesně takový, jaký má klasický sportovní film být - trochu poučný, trochu akční, trochu patetický, trochu klišovitý, trochu o lásce, trochu o boji s nepříznivým osudem, ale především o kráse sportu a sportovních vítězství. Film, kterým by se ostatní filmy žánru měly inspirovat (a taky to většinou dělají). ()

BrunoA

Překvapivě strhující podívaná, alespoň já jsem byl stržen do děje více, než u mnoha jiných filmů, které měli jistě větší rozpočet. Přestože je to sportovní film, tak je snesitelný i pro ty, kteří tento film nevyhledávají. ()

dundy666 odpad!

Na to, že jsem velkým fanouškem sportovních filmů, tak musím přiznat, větší hovadinu nenajdete. Film totálně postrádá všechno, co od sportovního filmu čekáte. Svého hrdinu ke kterému přilnete, postupný progress týmu, myšlenku, motto, sympatického trenéra. Jestli cokoli z toho hledáte v dobrém filmu, tak na tenhle ani nekoukejte, protože větší snůšku nesmyslů už jsem dlouho neviděl. Zápasy naprosto hrozně zpracovaný, které jdou po sobě, jak nedělní extraliga a hráči se jaksi samovolně zlepšují asi sebepílí doma na dvorku. Potom, když do jeho týmu ještě přijde hráč, který za celý film promění všechny možné i nemožné koše, celá napínavá atmosféra mizí už tak v dost mlžných dálkách. Hudba Jerryho Goldsmitha mi přišla naprosto nevýrazná a upřímně nechápu, proč se k takovýmhle propadákům zaprodává. Doufám, že aspoň ten můj odpad! pomůže srovnat trochu hodnocení směrem kam by se mělo sviňskym tempem ubírat. ()

moznazitra

Zase další z mnoha filmů, kde outsideři pod vedením kdysi hvězdného trenéra zvítězí ve státním finále. Přirovnal bych to k videu filmům, kde to ani Hopper nezachránil. ()

MirkaP

Pěkný film s dnes nepřekvapující zápletkou, dějem i vyvrcholením. Ale podle hodně staré skutečnosti. Nejvíc se mi líbily ty roztleskávačky ve svetrech a sukních skoro ke kotníkům. ()

Blazis34

Hezká až dojemná podívaná ze sportovního prostředí. Nebudu říkat, že jde o originální dílo a téma, které není moc klasické. Ale tyto filmy, kde podceňovaný tým či jedinec dokáže překvapit všechny okolo i své soupeře a stane se tak modlou, idolem lidí jsou pořád koukatelné a krásné. Nutno říci, že jde o film z roku 1986 a proto mi přišel náboj děje velice vtažlivý. Gene Hackman ztvárnil skvěle cholerického, ale na druhou stranu citlivého trenéra a podílel se na příjemné podívané. Dávám 75% - horší čtyři hvězdy. Na tu dobu výborný film. ()

K.O.vi

Americký film o jednom bezvýznamném školním basketbalovém mužstvu, jehož trénování se ujme v 50. letech zpočátku zatracovaný Norman Dale (Gene Hackman). A jak to asi dopadne...? Vynikající je herecký výkon Dennise Hoppera, notorického alkoholika. Film byl natočený podle skutečné události. ()

Tritonek

Film se mi moc líbí, skvělé herecké výkony Hackmana a Hoppera, ale především hudba - kvalitu hudby posuzuji vždy podle toho, jestli se mi ježí chlupy na nohou a rukou z hudby ve filmu a při tomto filmu se naježili nesčetněkrát. ()

zigy

Nejlepší sportovní film. Pozor: nutno vidět ve verzi s dabingem ČT s Ladislavem Mrkvičkou v roli kouče, ta je o třídu lepší než ta novější. Polovinu úspěchu filmu má na svědomí hudba Jerryho Goldsmithe, při jejímž poslechu mám vždy chuť vstát a jít hrát basket. Všimněte si, jak v hudbě zaznívá právě to typické basketbalové dunění míče o zem při driblinku. Jerry je génius. Sympatičtí hráči, sympatický trenér a v neposlední řadě sympatický Dennis Hopper jako asistent bojující s démonem alkoholem. Při poslední scéně se mi derou slzy do očí: Posuneme se v ní o pěkných pár let dál, kamera najede do tělocvičny, kde si hází dítě na koš a my slyšíme hlas Genea, jak říká své oblíbené pokyny hráčům a nakonec kamera dojede k velké totografii našeho týmu, který visí na stěně....samozřejmě za doprovodu Jerryho nádherné ústřední skladby. ()

Kovi34

Velice dobře udělaný film. Velice chválím za provedení sportovních scén během jednotlivých utkání, protože to velice často bývá slabina sportovních filmů.75 % ()

montel

Norman Dale (Gene Hackman) přijíždí do malého městečka v Indianě, aby zde trénoval místní středoškolský basketbalový tým. Hráči ani občané mu nejprve nevěří, nerespektují jeho metody a dokonce sepisují petici k jeho odstoupení z funkce. Nakonec ale všichni uznají, že trenér Dale, je ta správná volba... Nejvíc se mi tady líbil Dennis Hooper v roli asisenta trenéra-alkoholika, ale i Gene předvádí svou. Nebýt toho předvídatelného konce,přidal bych další hvězdu. 60% ()

Psokocka

Zklamání a zase zklamání! Stupidní umělá slepenina snažící se vyvolat emoce. Všichni žerou basket a zabíjeli by pro úspěch svýho týmu. Já jsem prostě nežral to divadýlko ani chvíli a jinak by mi ani nevadilo, že film celou dobu spěje k určenému konci. ()