McGregor Forever

Dokumentární / Sportovní
USA, 2023, 3 h 23 min (Minutáž: 47–54 min)

Režie:

Gotham Chopra

Conor McGregor

Epizody(4)

Vzrušující dokumentární seriál o závratné kariéře zápasníka ve smíšených bojových uměních Conora McGregora, který se proslavil brutalitou i prostořekými komentáři. (Netflix)

verbal odpad!

Chápu, že uctívání agresivních vypatlanců, co pro peníze nebo věhlas mezi latentně agresivními pičusy mrzačí jiné agresivní vypatlance, je tu už od starověku. A ani pohnutky se od té doby příliš nezměnily. Jen ve starověku to nutně nemusel být agresivní vypatlanec, jen nějaký normální chudák, co dostal na výběr, že buď bude gladiátořit, anebo ho sedřou v dolech. To takový dnešní typický právoplatný člen všech těch Mentálně Malformovaných Asociací (dále je „MaMÁk“) má de fuckto taky na stejný výběr. Čili buď bude kariérně mlátit jiné kokoty, anebo taky skončí v dolech, protože se svou míšní výbavou by se jinak společensky uplatnil jen stěží a na Instáčích by jej lajkovali pro pozoruhodnost leda tak zoopsychologové. A přitom by takový horník dozajista zasloužil daleko více pozornosti a světské slávy, protože jeho hnusná dřina přináší společnosti minimálně například teplo, drahé kovy, vzácné nerosty či diamanty. Kdežto vypatlané sebepoškozování MaMÁků společensky přispívá leda tak k tomu, že si po pohledu na jejich vzájemné mrzačení, eufemisticky nazývané „sportem“, kohorta neméně yntelechtuálně nadaných vymaštěnců doma slastně vyhoní, nabuzeně zmlátí figurantku nebo někoho o hlavu menšího a 50 kilo lehčího a budou se pak mít o čem bavit na fotbale, přičemž si nějaký vychcaný lanista jako Danka Bílá nebo slizák Ondra jako kdysi solidně namastí kapsy pasením hovad a pořádáním cirkusů pro ty méně nadané, kteří na MaMÁka satanžel neměli parametry, a tak jsou rovnou v dolech, za volanty hovnocuců, v base, kopou za Telekom nebo se ohánějí sběrnými kleštěmi na vajgly a psí hovna v dresu technických služeb, či jen trpí nějakou agresivní psychickou poruchou. A ten mrzký mamon zjevně pokřivil hodnoty i tolik zásadové Netflusácké bolševize, která má za normálních okolností ve své striktní agendě výhradně jen ortodoxní sluníčkářství, pokrytecké dobroserství, pissmaking, homokomunismus, čokomarxismus, transocalismus a hysterickou feminiutopii. No řádně si nasrali do huby, soudruzi, řádně, když tu náhle máme z té jejich demagogické patodílničky oslavný maskulinní primatologický dokument o zatím nejhrabivějším a nejagresivnějším vypatlanci světa a odporném bílém šovinistickém heteroseksuálovi, který pro blaho lidstva rozšlapal nejvíce hlav, čemuž tolik altruisticky obětoval své nejlepší své roky urputným mlácením do pytlíků, pohazováním medicinbaly, mlžením zrcadel ve fitku a veřejným kurvením se v lopatích tyjátrech při vážení dobytka a následných čumdolů. Vypatlanci, který se tam čtyři hodiny v podstatě jen tak producíruje a naparuje jako ředitel Zeměkoule a předvádí, jak si s jinými mongoloidy tolik heroicky a filantropicky vzájemně rozšmelcovali držky a našniclovali uši, jak se vysoce tautologicky nechal pokérovat vlastním jménem či kolik zlatých koupelnových baterií a obskurně barevných lamb už si za to animální čurákování pořídil, přičemž s dickcí a akcentem velkobritské kriminální spodiny hrdě trousí tak zásadní pouťově - filosofická životní moudra, že by se za ně nemuseli stydět například ani promovaný obráběč kovů nebo věhlasný romský filosof Libatus Annus Sinecha. Bulvární fascinace nejprimitivnějšími neurovegetativními rádoby predátorky je jedna věc, ovšem pokud většina přihlížejících u vyrachtané komerční ódy na ně lačně zamasturbuje, načež je čtyřkuje a pětkuje, až je ta audiovizuální oligofrenie a patoheroizace a patogloryfikace zcela expendebilního troglodyta na děsivých 77%, smutně to svědčí o tom, že relativně kultivovaná moderní civilizace začíná pomalu konvergovat zpět k prdeli, a i ten netflusácký VUML se nakonec míjí účinkem. () (méně) (více)

Djoker

Film Notorius byl z velké části pouze sestřih nejlepších okamžiků z tiskových konferencí a následných zápasů. Seriál Forever jde přeci jen více do hloubky. Conor se s diváky podělí o hromadu životních mouder a Netflix nabídne i záběry z jeho rodinných radovánek, tréninků a rehabilitací. Každá epizoda se věnuje jednomu zápasu, kterých v poslední době mnoho nebylo, takže je trošku záhadou, proč poslední díl stříhali skoro dva roky. ()

M.i.k.e

mám rád sportovní dokumenty a Netlfix je umí. Na druhou stranu ale nejsem úplně fanda MMA ani McGregora a k tomu abych si pustil tohle mě navnadila až jeho "herecká" etuda v novém Road House. No a špatné to nebylo. Nic úplně zásadního sem se sice nedozvěděl, alespoň sem ale zjistil, že Connor sice je magor, ale v reálu ne až tak veliký jak působí na tiskovkách a zápasech. Ty čtyři epizody byly tak akorát a půl palce nahoru za to že se nesnaží být jen tupým plácáním po zádech (i když žádná velká kontroverze se taky nekoná)...60% ()

TheEvilTwin

CMG je jednoduše legenda a ačkoliv jej někdo nenávidí a jiný miluje, nelze mu upřít to, co dokázal, ať už pro sebe nebo pro MMA jako takové. Před zhlédnutím jsem si říkal "ach bože, zase jeho další ego show" a předpokládal, že vzhledem k jeho dosavadnímu množství dokumentů a autobiografií už tahle 4dílná série nebude mít co nabídnout, ale jsem hodně rád, že jsem se mýlil. Tohle je totiž čisté nahlédnutí do Conorova světa v období mezi zápasy Khabib - Cowboy - Dustin 2 a Dustin 3, které výborně poukazuje jeho sebereflexi a přerod z "trashtalking badboye" do poměrně uvědomělého a vyspělého zápasníka. Nejvíc se mi zde ale líbí detailní zobrazení tréninkových procesů před jednotlivými zápasy, nakouknutí do prostředí jeho rodiny, dětí a hlavně zobrazení celé té omáčky okolo, kterou člověk jinde neuvidí. Fajn, svižná a filmařsky vysoce kvalitní zábava. ()

SpaceOdyseus

Ctyri dily, kazdy se venuje pozadi jednoho zapasu. Takze dojde na Khabiba, Dustina a Cowboye. Na co nedojde je ale nejaka kontroverze. Je to holt jen observacni dokument, ktery vykresluje Conora zapaleneho drice, dobreho obchodnika a otce od rodiny. Jasne, kritiku od tohoto dila nikdo necekal, ale mohli se vic ponorit so konfliktu s Khabibem, nebo eskalaci s Dustinem. Ale klidne bych si dal paty dil po podzimnim zapase s Chandlerem. ()