Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

Caminzind

Nahlédl jsem do nejhlubších, nejděsivějších propastí lidské psychiky? Setkal jsem se snad se zlem, o jehož existenci si normální člověk ani neumí udělat představu? Tak to ani omylem. Tři hvězdy jsou za Burtona a místy děsivou atmosféru (režie, kamera, hudba), ale scénář už za moc nestojí. Forma se zde míjí s obsahem. Zklamání v důsledku očekávání. 69% ()

Martin741

The Medusa Touch od rezisera Jacka Golda je film, ktory mozno opisovat len v superlativoch. Filmu suverenne vladne skvely Burton, ktory si ma tymto filmom ziskal za svojho obrovskeho fanusika a definitivne si ma obmotal okolo prsta. Jeho nebezpecne myslienky mi nahanali hrozu. Hra tu hlavnu postavu Johna Morlara, ktoremu ked sa pozriem do oci, vidim snad samotneho dabla : neskutocny des a hrozu. Chvalim skvelu rezisersku ruku Jacka Golda a starostlivo vybudovanu doslova hitchcockovsku atmosferu, ktora behom filmu pekne hustne. Film the Medusa Touch je tazko zabudnutelny, depresivny, pesimisticky, ale neskutocne inteligentny film. Niet nic desivejsie a hrozostrasnejsie ako pohlad do najtemnejsich tajomstiev ludskej duse. The Medusa Touch moze kludne konkurovat takym kultom ako Exorcism z roku 1973 alebo Rosemary ma detatko z 1968. Uz konecne viem, kde sa inspirovali niektori filmari pri toceni svojich kultov. 100 % ()

Lischai

Na sedmdesátkový film super - žádná nudná konverzačka, ale správňácká mystery detektivka! Začátek je naprosto skvělý, v polovině se příběh sice začne trochu motat v kruhu a před koncem už jen čekáte, až se konečně stane to, co se stát musí, ale závěrečná pointa vše opět vrátí do nadprůměrných kolejí. Lino Ventura sympaťák ("Někde ve Francii teď stoj britský policista a je podobně zmaten.") a Lee Remick krasavice. ()

Rajesh_K.

Po snímku Motýl na rameni, ze kterého jsem byl celkem rozpačitý jsem dal šanci dalšímu snímku s Linem Venturou a tentokrát mě nezklamal! Jeho role vyšetřovatele mu hodně sedla. Jakmile ale kamera zabírala pohled Richarda Burtona běhal mi mráz po zádech. Absolutně jsem věřil všemu, co se v tomto filmu odehraje :-). A za tu dobu (..1978?! to jako rly?..) výborné triky. Náraz letadla, bořící se katedrála...opravdu brilantní. Napětí ve mě fungovalo maximálně...doporučuji. (95%) => 5★ ()

Rodriguez

Takhle senzační film snad ani nejde komentovat. Začátek sice má pomalejší start, ale ten konec...to se prostě musí vidět!!! Těžko říct jak by to zahrál někdo jiný, ale nebýt hereckých hvězd jako je Lino Ventura a Richard Burton, bůh ví jak by to vše dopadlo - 100%. ()

Petoss1

Film na mňa nepôsobil desivo, ale dokonale zaujal. Mysteriózny snímok s otvoreným koncom a výborne napísaným príbehom. Tajomno a veci medzi nebom a zemou, to je vždy výborný námet. 80% ()

TomikZlesa

Neuvěřitelný film ! z počátku to vypadá jako tuctová kriminálka, ale pořád sem si říkal co má skara znamenat to hodnocení, tohle asi nebude To je vražda napsala ! během sledování se začne odkrývat hrozivé tajemství jednoho muže....Skoro do úplnýho konce sem nevěřil že tvurci budou mít koule na to dokončit film tak jak by si to asi každý přál...Perfektní konec který mě naprosto přikoval do židle. Film má neskutečně silnou atmosféru. ()

starbrejkr

Nejzlejší film, jaký lidská kamera zaznamenala....a zároveň největší ukázka toho, že zlo se neskrývá v zobrazování explicitního násilí, ale v zobrazování explicitního konání lidské mysli. Klenot ()

tomtomtoma

Působivé fascinující kriminální drama, které se mění v portrét člověka, obdařeného ničivou mocí. Komplikovaný muž a spisovatel John Morlar (dobrý Richard Burton, jako malý Adam Bridges, později Joseph Clark, či Cornelius Bowe), životem zatrpklý samotář, je znechucen pokrytectvím života a lidské moderní společnosti. Jeho uzavřenost a zloba na celý svět se díky temným mocným silám jeho mozku proměňuje v tragédie rozsahu osobních až velkých globálních katastrof. Má poměrně zdravý pohled na fungování společnosti, ale jeho zašlapaný ideál ušlechtilosti se změnil v touhu po všeobecné pomstě a exemplárnímu potrestání z principu. Zkouší sice se svým prokletím, či darem (záleží na úhlu pohledu), bojovat, ale nakonec ve své temné moci ničení nachází své zvrhlé uspokojení. Pokus o jeho vraždu vyšetřuje francouzský policejní inspektor na výměně Brunel (Lino Ventura), který s neústupnou zarputilostí odhaluje strašidelný portrét muže obdařeného nepochopitelnou mocí. Pomáhá mu psychiatrička Zonfeld (Lee Remick), aby společně zjistili, že ukončit působení zla je zcela nemožné. Z dalších rolí zaujmou asistent policejního komisaře (Harry Andrews), ošetřující lékař Johnson (Gordon Jackson), bývalá Morlarova manželka Patricia (Marie-Christine Barrault), či Morlarův soused Pennington (Robert Lang). Film krásně zobrazuje, kam až může vést přehnaná reakce na různé nespravedlnosti, ústrky, nepravosti, faleš a pokrytectví, kterých se dopouštějí jednotlivci i státní útvary. Byť je boj za spravedlnost, či morální hodnotu lidí veden z ušlechtilejších myšlenek, tak nemůže překročit jistou hranici, kterou je ničení. Frustrace z nemožnosti pak vede ke zlobě, která se může projevovat násilnickým sklonem temné stránky lidské duše. Lidský mozek je komplikovaný organismus, který je schopen neuvěřitelných počinů. Velmi působivý temný film o všudypřítomném zlu. ()

dubinak

The Medusa Touch je výborný sedmdesátkový mysteriózní film, který diváka upoutá na svou dobu velice význačným a originálním dějem. Stopáž mi utekla jako voda, škoda jen velkého množství flashbacků, které se zezačátku špatně rozeznávaly od přítomnosti. Po krátkém zmatku ale začalo vše zapadat do sebe a Gold mi tak naservíroval velmi nečekaný paranormální zážitek. Po celou dobu na mě působilo tajemno, nejistota a mrazivo, konečná katastrofická scéna byla navíc skvěle a přesvědčivě zpracována a to tak přispělo k mému vysokému hodnocení. ()

laik_60

zaujímavý scenár, na tu dobu mimoriadne dobre natočený fiolm, s napätím do samého konca Ventura s Burtonom hrali squelo. K filmu sa oplatí j po rokoch vrátiť bez obáv užiť si jeho atmosféru. ()

C0r0ner

Slušné efekty, dobrá atmosféra, parádní scénář. Jen to bylo o kus delší, než by se mi líbilo. Nicméně na rok 1978 je to dost slušná podívaná, která strčí do kapsy většinu dnešních filmů s podobnou tematikou. Ale dávat tomu přídomek horor mi přijde dost přehnané. Napínavé to sice bylo, ale strach jsem za celou dobu rozhodně nepocítil. 80% ()

Flynn

Mrazivé napětí by se zde dalo skutečně krájet... ono to jde i bez velkolepých efektů, stačí jen vypjatá hudba, ďábelské oči R. Burtona a máte thriller jako řemen... skutečně silný filmový zážitek s vygradovaným napětím a hoodně silným koncem.... ()

zette

Cekal jsem neco jineho, presto nakonec zklamany nejsem. Dobre vystaveny pribeh s opravdu podivinskym Richardem Burtonem. ()

Juto

Scenár je kombinácia detektívky, katastrofického filmu a telekinetického thrilleru. Veľmi dobrý film. 7/10 ()

mortak

Co se týče filmového řemesla a hereckých výkonů, film vůbec nezestárl. Burton je ďábelský, jeho oči žhnou, Ventura ztrácí pomalu svůj obvyklý boxerský klid, Remick je jako vždy krásně chladná - i hroucení katedrály je docela obstojně natočené, jenže celý film sráží úporná snaha ukázat, že parajevy existují. Máme tu "dokumentární" film a vůbec všechny ty propriety seriozní duchařiny...Shrnuto: dokonalá atmosféra, špičkové herecké výkony, jen ten obsah dost pokulhává. ()

dr.fish

To byly holt doby, kdy se točily dobré filmy, s otevřeným koncem, filmaři se do toho nebáli šlápnout pěkně zvostra. Věř nebo nevěř, nám je to jedno, je to náš film. To je na tom asi nejsympatičtější....je to vlastně sci-fi....80% ()

otík

Výborný thriller, ve kterém až do konce budete zvědaví, jak tento film dopadne. Skvělý výkon detektiva Ventury podtrhuje naprosto bezchybný herecký projev Richarda Burtona. ()