Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

violik

Už tenkrát mě film naprosto pohltil svou mysteriozní hrůzou o síle myšlenky. Mozek do dneška není probádaný a kdo ví co by mohl opravdu dokázat. ()

resp8533

Budiž světová rovnováha dobra a zla. Dobrý den, já jsem Zlo, kde mám začít? Intenzivní horrorový snímek o tom, jak často nevěříme, že každý pól musí mít i protipól, a že "zaměstnanci měsíce" se najdou v každém táboře. Jedním slovem – výjimečné. ()

bloks

Skutočne napínavý film, ktorý vytvára až nepríjemné pocity. V konci má film, až apokalyptický nádych. Burton hrá dokonale, ale podobne aj Lino Ventura. Skončí to drsne, žiadne happyendy... ()

Sadova302b50

Skvělý film, výkon Richarda Burtona mi spolehlivě vyrazil dech. Velmi dobře natočeno, úžasná atmosféra a gradace napětí, herci velmi zdatní, včetně Lina Ventury samozřejmě, příběh - celé je to v podstatě hodně ošklivé. Právě proto jeden z nejlepších snímků své doby, řekla bych. 90% ()

Pollini

Nebylo to az tak úchvatné, jak jsem myslela. Ale zajímavé, zvláštní, herecké výkony nadprůměrné. Mysteriózní detektivka. ()

phoenix9

Mrazivý thriller ktorému chýba k úplnej dokonalosti skutočne málinko . Film na ktorý budete myslieť ešte aj po jeho dokončení....85 % ()

Makaan69

Ve snaze najít opět nějaký brutální, obzvlášť děsivý horor, na který když se podívám po půlnoci, budu ještě týden chcát strachy, jsem se dostal k tomuhle. Teda horor to není vůbec, ale děj se mi velice zalíbil. Víc, než jsem čekal - je to tak na 75 %. ()

anonim

Děsivé a fascinující, jinými slovy to vyjádřit nelze. Dojem z filmu, který mne až doposud míjel, je nepopsatelný. ()

Lewandowski

Začalo to slabším rozjezdem, ale postupně se napětí roztáčelo takovým způsobem, že posledních deset minut jsem seděl u televize a okusoval si prsty až u kloubů... Lino Ventura bezchybný, z Richarda Burtona asi nebudu měsíc spát a závěrečná scéna filmu hodna nějakého vysokého vyznamenání. Tohle je prosím pěkně senzační film! ()

DaCimrman

Detektivní příběh z pohledu francouzského kriminalisty, který řeší odtajnění vraha spisovatele, o nějž se zajimají i vladnoucí špičky, kvůli svým uštěpačným knihám o vládě a na druhou stranu se snaží zabránit většímu zlu, ale je velmi těžké uvěřit, že takové zlo doopravdy existuje. Výborná gradace napětí a jakoby ležernímu hraní hlavního vyšetřovatele. Skvěle napsaný příběh, o dětství a dospívání mladého spisovatele. Události jenž se kolem něj děly a nakonec i samotný konec jeho dnů. Které měli již skončit, ale něco velkého ho přimělo, tu ještě setrvat... ()

A_Shearer

Chápu, že to mohlo být kdysi děsivé, ovšem dnes pro dospělého člověka spíše úsměvné. Zůstává vskutku uhrančivý Burtonův pohled, průhledná a dopředu čitelná zápletka, papundeklové dekorace a nevysvětlený přerod z člověka, který je sám ze sebe zděšen v náhle masakrujícího šílence. Pomáhá alespoň pár nedovyřčených otazníků, nicméně když mi řeknete, že filmy prostě stárnou, řeknu Vám, že jak které žánry.Přelet nad kukaččím hnízdem je o tři roky starší a ztratil ze své síly něco? Proto prostě nevidím důvod pro nadšení. ()

PowPow

Přemýšlel jsem, jestli tři nebo čtyři... ale pak se mi Richard Burton naposledy podíval do očí a tak nemůžu jinak :-) Na svou dobu to bylo revoluční a skvěle natočené. Burton je opravdový démon. ALE horory patří k žánrům, které zub času zpravidla ohlodá nejvíc a pro Medúzu to bohužel platí také. Scény, u kterých se v 70. letech mohli lidé děsit, dnes už nepůsobí uvěřitelně. Reálie minulosti dávají spíš dojem uzavřené historie, než přímého ohrožení, které je u hororů působivé - znáte ten pocit, kdy vidíte top horor a pak se bojíte i jít na záchod? To vás prostě tady čekat nebude a nemůže. Na rozdíl od například starých komedií, u nichž se člověk často zasměje i dnes, chybí už z podstaty podobným snímkům nadčasovost. Kdyby se podařilo najít Burtonova nástupce a dostal to do ruky schopný režisér, velice bych uvítal dobrý remake. ()

renidlo

Film je přece jen přes 40 let starý a je to znát na pomalejším tempu a některé scény, které mají děsit, jsou spíše úsměvné. Ale to jen tak na okraj. Pěkný film s přesvědčivým Richardem Buttonem a detektivem ze staré školy Linem Venturou. ()

Lavrinenko

Tento francouzko-britský snímek je plný záhad a tajemnství. Vyšetřování pokusu vraždy podívínského spisovatele Johna Morlara( v podání Richarda Burtona) vás zavedé do světa katastrof a neštěstí. Inspektor Brunel( Lino Ventura) se snaží pomocí deníku a záznamů katastrof najít vraha. Vše podtrhuje velmi kvalitní hudba od M.J.Lewise, která vás nenechá chvíly v klidu. A závěrečná scéna, kde vyjde pravda, vám všem položí jednu otázku ? Co kdyby žil člověk, který umí přivolat katastrofu ? Doporučuji všem fanouškům tajemna a napětí. ()