Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

Gore

Za odvážnost bych dal palec nahoru, ale na můj vkus tam bylo moc penisů, než jsem ochoten vstřebat. Ještě před deseti lety by mě podobný typ filmů víc nadchl, ale dnes kdy se každý snaží něčím šokovat, už je to jen další kousek do skládačky šokujících snímků. Nic víc, nic míň. ()

kdosizrosy

Uznávám, že pro zdejší puritány musel být snímek dozajista šokující, ne-li zcela odpuzující až nechutně obscéní. Všude sex, kalhoty dole, sem tam nějaká ta holá zadnice, i když to přinejmenším. Co je však třeba zdůraznit , a to zejména, není to nic, co známe z běžných pornosnímků! Místo klasické dvojice muž - žena či pro pánské potřeby velmi lichotivé žena -žena, se spíše dočkáme odporné kombinace muž - muž, což lidé se špatným zažíváním, hlavně zapřísáhlí ignoranti z řad mužů samotných, nemusejí snést. Nebo také skupinové orgie. Co je horší - stačí si jen vybrat. Tím, že se režisér snaží hrát na city, zakrývá pouze ten fakt, že jeho jedinou snahou, jak už to u ujetých umělců bývá, je šokovat co v největším měřítku. No nemám pravdu? Jste-li zatvrzelá konzerva, radši si běžte po svých a mějte soucit se svým trávicím traktem. Nejste-li, podívejte se - na zvracení nedojde. Závěrem však říkám - trocha té dekadence přeci nikomu neuškodí, ne? ()

bolan

Shortbus údajně odkazuje na školní minibus, užívaný v USA pro studenty zvláštních škol, duševně či fyzicky znevýhodněné. Slangově se používá jako hanlivé označení pro cestující takového autobusu, podobně jako „retard".....tak to by šlo, ten film takový je. Intelektuální nesmysl s trochou nezáživného porna. Ale bohužel pouze díky tomu, se dá na to koukat. ()

Horak

V bizarních kulisách gayklubu Shortbus se odehrává cosi, co chce strašně moc proniknou do hloubky vztahů, odhalováním skutečných niter hlavních hrdinů,film nám chtěl zřejmě ukázat jak postupně poznávají samy sebe a až se jim to všem podaří tak jako udělame happyend. Bohužel to absolutně nefunguje. I když se povnesete na tím, že se jedná o gay film, tak je to bezbřehá nuda. Být tam jen heteropáry, tak film zapadne a nikdo po něm ani neštěkne, pač by se jednalo o tuctovou pseudoromatickou sračku. ()

isla

no toho obrazu bola skoda,tych spevavych orgii az privela ale pocit samoty vykresleny do dokonalosti...nic pre slabe zaludky,shortbus si nevybera hadze vam to vsetko ako to je. ()

RickyFitts

mě to teda nějak zvlášť šokující nepřišlo... to, že je to jenom o sexu a o ničem jiném, mně přijde spíš fajn, rozhodně to nebylo nudné, samoúčelné nebo "jenom softporno", byl to dobrej (třebaže trochu zapomenutelnej) film... ()

vtelenie

73% - parkrat sa mi teda poriadne obratil zaludok, ale je to dobry film s podstatnym obsahom, aj ked tvrde, doslova, pornosceny (spravidla gay) mozu odradit. ()

Saur.us

Šokující, šukající, kontrovezní, perverzní. Agitka za queer v tom nejhrubším možném provedení s herci, kteří ač dokázali zahrát kvalitní výkony, dokázali také ukázat vše, za co by se ani kovaná pornohvězda nemusela stydět. A to mě nejde do hlavy, jak je toto možné. John Cameron Mitchell musí být neuvěřitelná osoba. ()

TomasKotlant

Za prvoplánovou šokantností a provokativností se skrývá originálně ztvárněné podnětné poetické dílo, které by pro dobré vyznění nemuselo být až tak příliš šokantní a provokativní. *** Ve zkratce: Jako v 60. letech, ale ještě méně naděje. ()

rounen

Odbytý scénář... Byla to neskutečná patlanina... příběh mi přišel, jakoby v něm řešili absolutní zbytečnosti... Bavili se tam, jak někde v transsexuálním baru plný buzíků a babochlapů... nechápu jak tento film mohl spatřit světlo světa... softporno bylo zde uplně zbytečný, hodí se to spíše do filmů, které mají nějaký smysluplný děj, kde hrajou herci nad své možnosti, je tam dodávaná dramatická hudba a celkově by to mělo působit emočně... Nepochopím u tohoto filmu, proč spojovat trapnou komedii s pornem... být těmi herci, tak zalezu 3 metry pod barak, někde do sklepa a nevycházím vůbec ven... za tento paskvil, kde odříkávali neskutečně trapný komediální texty a ještě k tomu ukazovali své péra, si vysloužili u lidí tak maximálně ostudu jako prase... ()

edie sedgwic

Tento film bura veskere tabu. Hranica medzi umenim a pornom je naozaj krehka, napriek tomu som vobec nemala pocit, ze pozeram porno. Je to tak trochu o citovej prazdnote, ktoru sa hlavni "hrdinovia" snazia zaplnit sexom, ale ono to nikdy tak uplne nefunguje. Necakajte ziadnych super atraktivnych hrdinov, prave naopak. Vacsina z nich su obycajni "tuctovi" ludia. Ocenujem originalitu a vynachadzavost pri sexualnych scenach, skoda len, ze ta prazdnota sa ma nejak extremne nedokazala dotknut. ()

Woodstock

"Make love - anyway, anything, anyone!" Tohle zhlédněte a už nemusíte psát Ježíškovi o Kámasútru. Jen víc takovýchto přírodopisných, naučných filmů! Prvotřídní instruktáž How to do it - or himself, herself, ourself. Yourself too, of course! Nestydatě, ale přitom citlivě a empaticky natočená čuňárna - od mužské sebefelace až po gigantický kolektivní orgasmus, který vyrazil pojistky v celém městě! :-)) ()

pipapa

Psychologické komediální drama s hlubším podtextem. Pro puritány a zakomplexované nebo netolerantní blbce asi dost nestravitelné. Jakou cenu mají příběhy o sexu, erotice a vůbec ze života natočené neexplicitně? Žádnou! Pokud někomu stačí, dokonce preferuje tzv.fingovaný sex, např. soulož formou obrazu, zabírajícím pouze v křeči se zmítající hlavy, nebo nahotu ve formě odhaleného kolena, měl by se jít léčit=něco tu je v nepořádku a nesledovat filmy natočené tak, jak mají být točené, aby nešlo o podvod = explicitně! Umělec, který nemá odvahu nebo povolení točit erotiku/sexualitu přirozeně=explicitně, má točit jiné náměty. Jenom blbec a podvodník točí to, co nemá žádnou cenu... v USA právě jen americké nezávislé filmové produkce přinesou alespoń občas něco zajímavého a bez jakéhokoli tabu, zatímco US-mainstream je z 99% pouze a jen krvavý (např. explicitní vraždění, týrání apod ANO, explicitní přirozené věci(např. erotiku) NE!, vulgární a často i psychopatický/nereálný hnus a brak...Škoda že tvůrci, asi ve snaze přece jen povznést explicitní film pod vlivem vždy- a všudypřítomné dvojmorálky+byznysu na umělecké dílko vyšší hodnoty, začali ca. od poloviny filmu explicitu pomalu dusit, až ji udusili úplně. Zbytečně, film tím nic nezískal, naopak. Závěrečné a zdlouhavé sebe-znovu-nalezení všech protagonistů, oslavované formou neexplicitních orgií, je už celkem všední... Dokázala jsem skousnout i šikmookou hlavní představitelku, snad kvůli zajímavé a dobře zahrané roli, protože, ač nejsem rasistka, tyhle (šikmooké) opičky mě esteticky dost odpuzují. Možná proto, že nám jich demokraté navezli/pustili do západní EU taková kvanta, že jich je někde lokálně (např.Skandinávie) víc než původních obyvatel - a mít tuhle v EU nepřirozenou "vizáž" stále na očích, at´se pohnete, kam chcete, je někdy až deprimující. ()

jiri.twist

Zvláštně bizardní snímek, o kterém tady už toho bylo napsáno tolik. Zaujal mě, ale ne zase natolik, abych si z něj sedl s otevřenou pusou na prdel .. 3555 ()

Puol

Nepovažujem sa za puritána, ale občas som bol znechutený. Absolutne zbytočné explicitné erotícké scény za hranicou vkusu. Noa o čom to vlastne je, to som nejak nepodarilo zistiť. Premisa typu sexuálna terapeutka nikdy nezažila orgazmus, to je fakt bieda. ()

TerushkaJ

Přináší vzrušení, pochopení, smích, touhu a místy i závist. Je to dílo plné čuňačinek, ale o nich to tam přeci není. To je jen skořápka. Nesnaží se být za každou cenu kontroverzní, jen zobrazuje trable lidí v jiném světle než v tom, na které jsme zvyklí. Nechce diváka přilákat sexem či vajíčkem v kalhotkách. Myslím, že zvrhlosti tohoto filmu nejsou jeho přednostmi tolik, jako samotné charaktery lidí. Cameron neuvěřitelně citlivě rozebírá životy jednotlivých postav, které mají se sebou nebo mezi sebou nějaký životní problém. Každý jsme nějaký a o našich odlišnostech tento film hovoří. Neustále se k němu vracím ať už z důvodu poslechu skvělé hudby, příběhu či jednotlivých scén. Je to prostě film mého gusta a rozhodně to nepovažuji za zvrhlost. ()

Faila

Úplně jistá si tímhle snímkem nejsem. Sice mě neznechutil a nenaštval tak, jak jsem se obávala, ale nakonec to nebyla ani taková umělecká podívaná, jak to slibovaly některé vizuálně nápaditější záběry. Příběhy hlavních hrdinů pro mě nebyly ani nesmírně závažné, ani lidsky obyčejné a řešení, která se nenabízela, ale přesto přicházela, ta šla absolutně mimo mě. Asi jako celý tenhle film. ()

Olík

Odvážné naturalistické drama Shortbus nás přenese do světa, kde sex není jenom domluva, každou první středu v měsíci se vysprchuj, ale přináší problémy, které ovlivňují běžné lidské fungování. A teď je otázkou, jestli nás chtěli tvůrci opravdu s tímto světem seznámit a nebo bylo jejich cílem jenom prvoplánově šokovat. Já fakt nevím, nepřišel jsem na to ani potom, jak co jsem zhlédl, jak se tři chlapi v kruhu orálně uspokojují. ()

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)