Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dm1tr1j

Pozeralo sa nato výborne, je to plné citov a aj po 10tich rokoch si pamätám prečo sa mi tento animátorský skvost tak zapáčil. Odporúčam pozerať počas upršaného dňa. ()

Hartigan

Kreslené filmy pro dospělé nejsou příliš často vídané, Trio z Belleville je však právě jedním z nich. Jenže nedochází k žádnému prvoplánovému mordu či sexování, spíš je to směřováno na vyčpělejší jedince tím, že se hraje na vážné životní téma. Vymakaná animace a prostředí hezky barevné Francie je chloubou filmu a ani nevadí, že se v něm skoro vůbec nemluví. Tvůrci si za originalitu, se kterou přišli i za menší peníz, zaslouží minimálně pochválit a za celek samotný bezpochyby zvedám oba palce nahoru. ()

martinpk

Táto animácia mi strašne sedí. Jednoduchý príbeh s vtipnými, trefnými momentami. Skladba od Tria z Belleville sa mi zaryla pod kožu. Krása. ()

Biopler

Nemám nič proti inej animácii, ktorá je aj celkom presná, ale príbeh, príbeh, príbeh. Namakaného cyklistu so sosákom a la Miro Noga chytia nejakí mafiáni a unesú, no ukáže sa, že to nie sú žiadni mafiáni, len hranatí týpci ako náš premiér Hranol. Táto paralela ma pobavila i keď ide o filmovú postavičku, ktorú vymyslel istý Francúz. Problém však je, že snímka ozaj nedokáže naplno zaujať a úletmi ako jazdiaca stará babka na psovi ma neohúri. ()

Solly

Výborná stilizace. Spousta nápadů a vtipů nejen "v ději", ale také ve výtvarném zpracování. Rozhodně to není kreslený film pro děti, ale rozhodně je to velice dobrý animák pro dospělé. ()

kiril

Geniální animace, která dokáže pohladit po duši. Bohužel film opravdu postrádá nějaký silnější příběh. Celé to zachraňuje neuvěřitelné množství drobných vychytávek (jak animačních, tak zvukových), které ukazují, že se tvůrci během natáčení určitě bavili. A díky nim se můžeme bavit i my. ()

mdouglas

Trio z Belleville je asi můj nejoblíbenější animák s neopakovatelným rukopisem. Někomu možná příběh připadá jednoduchý a pokládá to za negativum. Mě naopak ta jednoduchost sedí spolu s takovou poetičností. 91% ()

Dan

Nedá se říct, že by se mi Chometův animátorský styl příliš líbil, ale způsob, jakým si vyhrál s každým detailem, jak zvládl zparodovat a zkarikovat vše, co stálo okolo cesty, je naprosto úžasný. Nemluvě o alternativních hudebních vložkách... ()

woo-hoo-hoo

Chometovi-majstrovi farebnej ceruzky a karikatúry sa okrem grotesktného štýlu a unikátnej-príjemne-jesennej animácie a celkovej farebnej vyváženosti podarilo geniálnym spôsobom nakresliť aj niečo podstatné z jazzovej hudby. Ak si podobne ako niektorí milovníci jazzu rozdelíme tento hudobný žáner na jazz ktorý "šlape" a ten ktorý "ide", tak potom v tomto filme všetko šlape (a tým pádom je v pohybe a stáva sa syntézou týchto dvoch prístupov). Či už sú to franúzski cyklisti opierajúci sa do pedálov alebo renesančná ústredná pesnička pendlujúca medzi nadupaným jazzom a kabaretným swingom. Ako hudobný nástroj môže tejto pouličnej hudbe poslúžiť aj mreža z ladničky, staré noviny, alebo krivý ráfik od bicykla. Celý film je predchnutý láskou k tomuto zvuku a aj tri postaršie dámy sa diétne stravujú na sušených žabách, ktoré zbierajú dynamitom, len aby to mohli potom večer v kabarete štýlovo roztočiť, žijúc pre ten zvuk, šou, okamih a pocit. Ale to nie je zďaleka všetko čo sa Chometovi podarilo do tohto animáku zabudovať. Škoda že sa v branži nedokáže presadiť viac talentovaných nezávislých animátorov ako on. ()

sanikope

Mám rád Tatiho i jeho Hulota. Taktiež mám rád Tour de France, Djanga Reinharta a Josephine Baker. Málo v ktorom filme som mal možnosť vidieť kynologický rozbor správania sa psov ako práve v tomto. Milujem scénu keď Triplettes hrajú na novinách, chladničke a vysavači- tá je božská. Po mnohých vzhliadnutiach ma už trocha nudí záverečná naháňačka ale čert to ber. Triplettes sú i tak super... ()

Saintcrux

Poctivo, geniálne niekedy až surrealistický spracovaný film. Kresba ,ktorá geniálne vystihuje povahu každej jednej postavy vo filme. Melancholický, humorný, citlivý film bez dialógov s jednoduchým príbehom. To všetko a tak málo stačilo aby sa tento film zaradil ku kultovým animovaným filmom. ()

bono22vox

Unesený cyklista, jeho babička a tři přestárlé zpěvačky ve francouzském animáku. To je příběh několika tragikomických outsiderů z obou stran Atlantiku, který vás chytí za srdce... ()

hyena1

Netuším na čem si tvůrci ujížděli, když tohle tvořili, ale je to paráda! Možná taky snědli moc žab... Skvělá animace, chytlavá hudba, žádné zbytečné dialogy. Příběh možná maličko pokulhává, ale i tak velmi zajímavý. Víc takových filmů... ()

Mocoft

Asi budu černá ovce v hodnocení tohoto kousku, ale nemohu si pomoci. Nádherná karikatura, skvělé nápady a dobrá hudba nemůže vyvážit ochablý a místy nudný děj. ()

Lokran

kdyby mě zdejší komentáře neupozornily na to, že měl filmík slabší a jednoiduchý děj, tak bych si toho sám o sobě nevšiml. byl jsem totiž natolik pohlcen gagy, vtípky i jemnými narážkami, že mi tohle bylo srdečně jedno. mooc se mio líbila použitá kombinace 2d a 3d animace! ale ze všeho nejlepší byl pes. k sakru proč mě ještě nenapadlo toho našeho použít jako pneumatiku?:)) 90% ()

Miksa

Hraný film si něco prostě dovolit nemůže a v tom je často krása toho animovaného. Trio je nádherná spleť humorně hyperbolovaných obrzů, jednoho ujetéhopříběhu.A to prakticky beze slov. ()

Bartoloměj

ano skvělá animace nepodléhající módním trendům a lacinosti, udržujíc si svůj styl, ano výborná hudba.... to je vše.. .. všem 4 a 5 hvězdovým hodnotitelům : Vážně vám nevadí absence příběhu schopného utáhnout 80 minut??? vy jste se chvílemi opravdu nenudili??? já jo.. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)