Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

dopita

Velmi příjemnej filmeček. Taková řekl bych pitoreskní hříčka, výrazně animačně stylizovaná. Moc pěkně vypadající film, hlavně úslužný číšník doslova neměl chybu! ()

cab

Existence evropskeho animovaneho filmu? Dukazem bud tato tezko par vetami popsatelna osobita karikatura plna narazek na vsemozne deni okolo nas. Zadny kyc nebo kopie, ale originalni vypoved tak rozdilna od americke. 80% ()

J.Bourne

Úžasnej animátorskej počin, už se těšim, až si seženu Illusionistu z dílny stejných tvůrců. Příběh sice nic moc. Ale tak jaký animák, i když v tomhle případě se tohle označení úplně nehodí, má "kulervoucí" děj že? Vše vynahrazují úžasné nápady ať už některý situace (pes místo pneumatiky) nebo po animátorský stránce. Zvýrazňování lidských vlastností na těle (cyklista = obří lejtka a hrb, nebo bodyguardi mafiána = obří hranatý ramena). Toť důvody čtyř hvězdiček. ()

reditelka

Tak tohle není můj šálek kávy - ani náhodou. Mám ráda silné espresso a tohle bylo jakési latté, nad kterým se ostatní rozplývají a já ho nedokážu ocenit. Na můj vkus příliš nevýrazné, pomalé, prázdné a až na pár zajímavých detailů (tělesná stavba Šampiona) opravdová nuda. ()

Kamiiik

Celkem příjemná podívaná, zajímavá grafika. Nicméně, jak tu již mnozí psali, příběh pokulhává a závěrečná honička také mohla být lepší. Mně osobně se více zamlouval francouzský Obchod pro sebevrahy. ()

aquiver

Osobité, bizarní, a nekonvenční Trio z Belleville možná není vrchol světové animační tvorby, ale bezpochyby představuje silný nadprůměr. Není to prvoplánová zábava pro děti, nýbrž snímek, ve kterém náročný divák najde zajímavé detaily díky tvůrčí poctivosti, umění a imaginaci. Druhé zhlédnutí mě uchvátilo ještě o něco více, než tomu bylo kdysi před lety. 80 % ()

Lionheart

Podle mě ten NEJDIVNĚJŠÍ animák, jaký jsem viděl. Vtipný a originální. Na to, aby to člověk rozchodil musí mít asi tu správnou náladu a já ji pravděpodobně měl. Božské a typicky francouzské. Nesnaží se to napodobit jakýkoliv profláklý americký styl, ale jde ve šlépějích francouzsko-belgické výtvarné školy. Prostě skvost, který si ještě dělá srandu z frantíků - např. ty tři babky, které žily jen na žabičkách nebo vinařský mafián s červeným nosem. Když tak o tom píšu, asi si to dám znovu... a pak znovu.... ()

unagi

Vysoko hodnotená rozprávka a ani sa nečudujem. Je fakt výborná, len ja som si ho zapol v nesprávny čas a na mňa zapôsobil ako veľmi depresívny a ničiaci moju dobrú náladu. Smutný príbeh, ktorý je veľmi nádherne zanimovaný! Cyklista, ktorý až psychopaticky berie tento šport a jeho maminka, ktorá pre svojho synčeka spravý úplne všetko....až na tolko že sa dostáva do situáci ohrozujúce jej vlastný život. ()

Wishkah

Jediné místo kam dokážu tenhle film zařadit je žánr animovaný film. Jinak je absolutně nezařaditelný. Je vtipný, nostalgický a má tak vyjímečně slabý příběh a přitom tak skvělé postavičky. ()

Rozjimatel

Veľmi nápaditý animovaný film, ktorý zaujme svojim nevšedným štýlom. Nevšedná je výtvarná stránka, so značne predimenzovanými črtami objektov (úžasná loď, budovy atmosferického mesta Belleville) a postáv-karikatúr, ktoré sú až tak mrzké, až sú pôvabné. A nevšedný je aj príbeh s temnou atmosférou, často poriadne drsný, nabitý čiernym humorom a tiež ostrou satirou amerického spôsobu života (mesto Belleville plné nechutne vypasených ľudí). Spolu s výbornou hudbou (parádne čísla geriatrického tria) má celá táto zmes veľmi podmanivé čaro a nominácie na Oscara za film i za hudbu vnímam ako zaslúžené. Mojou obľúbenou postavou sa stal vypasený "psíček" Bruno, neustále štekajúci na vlaky, s pôsobivými čiernobielymi snami s hororovou atmosférou. Inak tie babky mi silne pripomínajú babky z Mijazakiho filmov a nedivil by som sa, keby išlo o inšpiráciu (odkaz). ()

listr

Během filmu nezazní skoro žádná slova. 80 minut beze slov zní velice nudně a nezvykle, ale přesto mě tento film dostal. Je napínavý, vtipný a trochu i melancholický. Hlavní klad tohoto filmu je v jeho výtvarném pojetí. Celý svět ve kterém se příběh odehrává je plný karikatůr lidských osobností, nadmíru vysokých budov, lodí, mýtů o francouzích a američanech a malých nenápadných vtípků. V době kdy svět válcují digitální animované filmy je tato grotezka vítáným návratem ke klasické animaci. ()

Alf

Největší zklamání (nejen) toho roku ! Nudný děj, který by stačil tak na 10 minut (mimochodem tak humorný, že jsem se jednou i usmál), primitivní animace, výtvarná stylizace založená na karikatuře (nejčastěji opravdu zdařile zrůdné) a na barevné škále od žlutohnědé do hnědé (pokud nejsou některé části filmu černobílé), občasné píchnutí do Ameriky (tedy USA - na téma chytří Evropané, hloupí USAné), prostě všechny předpoklady pro to, aby si náročný evropský divák nad tímto filmem slastně pochrochtával.. ()

kapibara

Asi budu už jen opakovat zde řečené. Nádherná animace,kdy postavy získávají spíše podobu karikatur než skutečných lidí. Příběh je trošičku slabší,ale výtvarná stránka jej bohatě nahrazuje. Mylsím,že tohle dílko aspiruje na kultovní věc. ()

Oyer

To je prostě tak, když se zkloubí perfektní animační propracování s perfektními nápady děje. Prostě výtečné po všech stránkách. Jako atlet a cyklista, který podniká několikadenní cyklotůry kolem různých států toto oceňuji obvzlášť. Nápad v ději střídá nápad, prostě dokonalé. Každá postava je naprosto precizní. Hodně se mě líbil i první monstrózní pohled na hlučné velkoměsto Belleville. Ve snímku najdeme dřinu, vůli, smutek, vtipnost, zlo, naději, věrnost, oddanost, beznaděj... Prostě všechny tyhle vlastnosti tu jenom srší. A znovu dodávám: skvělá animace !!! ()

Mikino00

Na začátku jsem se radoval, že to bude parodie na Tour de France, takové centrování kola je naprosto úžasné. Pak se z toho ale stane pátrací a dobrodružný snímek a to mě už nebavilo. ()

unearth

Všichni byli tak nádherně hnusný k tomu hromada dobrých nápadů. Ale asi už to bylo tak namáhavý, že na vymyšlení poutavějšího příběhu nezbyl čas. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)