Trio z Belleville

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Francie / Belgie / Kanada / Velká Británie, 2003, 80 min

Sylvain Chomet

Sylvain Chomet

Krásná surrealistická hříčka povedená jak animací, příběhem, tak hudbou i celkovou atmosférou.(14.3.2005)

• Vodnářka

Krásné animace, zvlášť ve scénách, kdy se propojují s živým obrazem, ale děj na tohle až příliš spoléhá a mě osobně teda vůbec nezaujmul.(30.10.2009)

Jsem okouzlená. Tak nádhernou animovanou podívanou jsem dlouho neviděla. Úchvatná není jen výtvarná složka, příběh má jemnou poetiku a dojímavost, přitom není přeslazený a je v něm i spousta velmi vtipných okamžiků, mě například odbouraly babiččiny tréninkové metody a černobílé psí sny.(15.5.2005)

Mám rád Nema, ale Trio z Belleville by si Oscara zasloužilo více. Nadhled, smysl pro absurdní fantazii, psí humor, bláznivou animaci, filmovou parodii... a swing...(20.3.2004)

80 minut stačilo k tomu, abyste se dozvěděli vše o životě osamělého cyklisty jeho věrného chlupatého přítele Bruna a jeho babičce s popelníkovými brýlemi. 80 minut, které byli v mém životě hodně příjemných a rozhodně nelituji jejich svěření do rukou fantastického Sylvaina Chometa, který má nekonečně mnoho nápadů a prakticky celý film je jedna velká přehlídka originality. Tenhle člověk se nebojí ukázat dnešní dobu, tak jak je a někomu se může zdát i kontroverzní (Oscaři jsou zde nakresleni jako tlustí panáci). Pokud mám říci, která z postav mě posadila na řiť (je jich fakt hodně, ale přeci jen jedna měla neuvěřitelně mnoho elánu). A tím je číšník, který chodí neustále v záklonu a svým širokým úsměvem navozuje příjemnou atmosféru. Jeho klanění se "bossovi" je fakt perfektní. Tenhle film musíte vidět !! Vážně!(15.2.2008)

• - V černobílé pasáži filmu mohou diváci vidět kresleného Djanga Reinharta, který hraje na kytaru, jehož tvorbou je ovlivněný i soundtrack. Sám Django kdysi nahrál píseň Belleville. (imro)

• - Americká rodina turistů z Chometova krátkého filmu Stará dáma a holubi se objeví i v ulicích Belleville. (imro)

• - Objevuje se zde také kanadský virtuóz Gjen Gould, či pětinásobný vítěz Tour de France Jacques Anquetil. (imro)