Trio z Belleville

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Francie / Belgie / Kanada / Velká Británie, 2003, 80 min

Sylvain Chomet

Sylvain Chomet

Výtečná animace, zajímavý, i když chvílemi skřípající příběh, vynikajíci hudba. Určitě jeden z nejlepších francouzských filmů všech dob(9.8.2007)

Skvělý animovaný film, který má podle mě hloubku, je inteligentní, pobaví i poučí, má skvělý styl, výbornou hudbu a strašnou spoustu originálních nápadů. Přestože se v něm skoro vůbec nemluví, měla jsem po jeho shlédnutí dojem, že jsem se dozvěděla mnohem víc, než z kterékoliv Disneyovky (a to mám Disneyovky ráda). A mimochodem - ty tři (čtyři) báby jsou naprosto neodolatelné.(9.11.2004)

Film, jakých je k vidění málo. Jakmile si zvyknete na neobvyklý druh animace, čeká vás poeticky poutavý příběh plný nenápadných, ale o to hřejivějších vizuálních hříček a nápadů. Kdyby byla část u tria doma trochu kratší, šel bych nejvýš.(12.4.2006)

Zvláštně animovaný a natočený snímek, přesně tak, jak jsem ho rozhodně nečekal. Správná délka a přesná údernost na diváka udělá z něj IMHO za několik let kultovní záležitost.(31.1.2006)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $7,007,149Tržby Celosvetovo $14,776,760(4.10.2008)