poster

Trio z Belleville

 • Francie

  Les Triplettes de Belleville

 • Francie

  Triplettes de Belleville, Les

 • Velká Británie

  The Triplets of Belleville

 • Velká Británie

  Belleville Rendez-vous

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Trio z Belleville

 • USA

  The Triplets of Belleville

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Francie / Belgie / Kanada / Velká Británie, 2003, 80 min

Režie:

Sylvain Chomet

Scénář:

Sylvain Chomet
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Jeden z nejlepších animovaných filmů. A to nejen z těch pro dospělé publikum. Melancholické obrazy o výpravě babičky a starého obézního psa za uneseným páníčkem. Těžko se to k něčemu přirovnává, prostě taková frankofoidní dokonalost, ve které si každý najde to své. Sylvain Chomet opět dokazuje, že je geniální tvůrce jakému v současnosti na animátorském poli není rovno.(24.5.2004)

 • Gemini
  ***

  Veliký převeliký respekt k panu Chometovi. Jeho vize a styl jsou opravdu úchvatné. Ale na mě je to moc velké umění, a fascinace jednotlivostmi mi nestačí k tomu, abych si film užil. Absurdní příběh vyprávěný skrze symbolické vyobrazení a přehnané to i ono mě nijak neoslovil, a k vidění doporučuji pouze umělecky citlivým duším a těm, kdo se nebojí experimentu. Já mezi ně nepatřím. 70%(16.8.2011)

 • Marigold
  *****

  Rozdíl mezi filmem Sylvaina Chometa a prefabrikáty z dílny Walta Disneyho? Trio z Belleville má duši, má kouzlo, má neuvěřitelně hlubokou poetiku a postavy nejsou jen hromadou šablonovitých omalovánek, ale skutečně živými a oduševnělými karikaturami. Možná právě tenhle rozpor je zakódovaný v podivném a magickém příběhu Tria, který je někdy neodolatelně vtipný (ale nevtíravě a vždy inteligentně) a místy temný a smutný. Chomet vysekl poklonu imaginaci všech animátorů a zároveň vytvořil něco, co dokazuje, že kreslené může být stejně živé jako to "skutečné". Odpusť mi, Shreku, Dobo Ledová, Nemo a vy další, kteří jste "jen" velmi dobrou zábavou, ale TOHLE je skutečný majstrštyk. Lidsky vřelý a strhující. Groteska i drama. Život.(27.6.2004)

 • FlyBoy
  *****

  Ochutnávka tej najkarikaturistickej podobizne animovaného sveta, kde sa giga obezita občanov a vyrysované svalstvo cyklistov ľúbezne teperí za uznaním. Darí sa. Celoživotná trauma psíka z vlakov, babkin piskľavý tréningový kemp jej zanovitého ale vytrvalého syna ako aj lod "Liberty Bell" v XXXXL veľkosti spolu s agentmi hrbáčmi. Na slová úsporná krajinka zázrakov chrlí jednu absurditku za druhou, no chcete to tu riešiť? Zbytočné, "Trio z Belleville" predsa prichádza s iným (hravejším) poslaním, takže sa nešprajcujte a "alle alle"!(29.10.2009)

 • Skejpr
  *****

  Vtipná, zábavná, po animační a stylové stránce brilantní karikatura. Škoda jen, že právě díky občas přeci jen ne příliš lichotivé vizuální pokřivenosti ztrácí ve světle mladšího bratříčka Iluzionisty (okouzlujícího právě svojí čistotou) na lesku. Přesto parádní věc...(9.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace