Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tomala4

Môj prvý sqelý animovaný filmík, čo som videl v tomto tisícročí (po tých všetkých (najmä) amerických animákoch). Zážitok síce ku koncu trochu strácal intenzitu, ale za babku na furtošlapovej trojkolke zaháknutú za vnukom na žiletke a stíhajúcu šialené tempo dolu ulicou s dosť prudkým sklonom je to za 5*. Od autora tohto snímku sú sqelé aj holuby :D ()

Shredder

FIlm, ktory sa tvari ze je viac nez naozaj je. Nemohol som si pomoct ale ta "poetickost" na mna posobila strasne umelo, akoby si tvorcovia vraveli : Nemozeme nechat postavy rozpravat to by bolo prilis konformisticke....Nepochybne velmi zaujima animacia, ale takmer nulovy dej a prekvapilo ma ze stihli vo filme este parodovat americanov,ich predsudky,kulturu a dokonca Disneyho. ()

Uiboek

Asi mi ten tarantino leze na mozek, ale chyběly mi tam asi hodně dialogy, i když slov nebylo moc třeba, nebo to bylo jen tou absencí příběhu ()

Vron

Málokdy se člověk setká s filmem, který by měl happy-end podaný způsobem, že byste si z něj chtěli prostřelit hlavu. Geniální animace postaviček, která působí tíživým až depresivním dojmem díky karikaturní přehnanosti, což umocňuje i celková barevnost filmu v okru a podobných barvách barvoslepých; o hudbě ani nemluvě. Je příjemné se ještě dneska pořád setkat s filmem, který by nepotřeboval slova. Že příběh není bůhvíjaký? Co na tom sejde...? Důležitější je tu atmosféra než nějaký zásadní myšlenkou nebo akcí nabitý děj. ()

aik

Naprosto se ztotožňuji s "Geminim", krásná a napaditá animace propojená s mnoha uchvátnými nápady, které si člověk zkrátka musí užít, přesto příběh poměrně slabý, na to aby mě dokázal více zaujmout. Přiznávám však, že to bude asi můj individuální problém. 70% ()

PRobin

Spíš než příběh jsem si v "Triu z Belleville" užil alegorický pohled tvůrců na naší společnost. Navíc po animátorské stránce opravdu povedené se spoustou detailů, které dávají příběhu hlubší rozměr. ()

MickeyWolf

Tak tady by se dabéři rozhodně nezapotili...I když je ve filmu doromady asi deset vět, moc se mi líbilo jeho provedení a jeho detaily, nad kterými se člověk minimálně pousmál. ()

Tarhiel

Animátorský štýl, ktorý je sčastí nostalgický a sčastí depresívny, so silným európskym zeitgeistom. Scéna s babkami, ktoré hlavnému hrdinovi úzkostlivo zakazujú dotýkať sa vecí v byte, abyste vzápätí zistili prečo, je geniálna. ()

mros

Animovaný film, který dokáže svým dějem vyjádřit myšlenky a vztahy mnohem precizněji, než mnohé hrané filmy. Dokonce bych řekl, že film má k hranému filmu mnohem blíže, ale k tomu využívá možností animace. Karikatury a recese zde dokáží skvěle pobavit, tak trochu vzpomínka na němou éru grotesek. ()

Unka

Wow! Vynikající, dojemný a na druhou stranu moc vtipný a nápaditý snímek se skvělou hudbou, který prostě musí chynout za srdce! Jaksi nemám co dodat. ()

BUFUU

Trio zaujme na první pohled okouzlující karikaturistickou animací. Při zhlédnutí zachytíte mnoho vtipných momentů a to nejen těch založených na práci karikaturisty. Jediné, co snímek výrazně shazuje(o jednu hvězdu), je absence příběhu. ()

nula87

Netradiční (a to jak ve smyslu animace, tak příběhu, postav...) animovaný film, který mě množstvím vtípků, bizarností, vychytávek, snových minipříběhů a atmosférou nadchl. A kdyby se ještě trochu zapracovalo na příběhu, který je přece jenom prostý, bylo by to na absolutorium. 80% ()

nudla

Ze začátku jsem dokonce uvažovala jestli se na film kouknout nebo ne. Kdybych věděla co mě čeká, neváhám ani chvilku. Nádherně zpracovaný animovaný film, s vtipnýma scénama (lovení žab molotovem mě fakt dostalo), se skvělou ústřední písní a dokonale karikovanýma postavama. ()

Dzony

Po dlouhé, dlouhé době jsem se u televize (ČT2) nenudil. Příběh je jako memento k dnešní době a ač natočeno v retro stylu, tak velice technicky vymakaný, s důrazem na detaily. To mám rád. Děj má spád a hluchého místa jsem si nevšiml. S tím se setkávám málokdy. Osobně bych toto dílo nenazýval komedií i přes plno vtipných míst. Možná satirou. Comixový styl je perfektní - oči plesají, muselo to dát dřinu. Neotřelé, neokoukané z Pixarů, Disneyů a podobných mega tvůrců. Poctivý nepočítačový styl. Třešničkou na dortu je hudební stránka, která nemá prostě chybu! No, rád se na to podívám ještě jednou, abych si ten zážitek znova vychutnal. Sylvain Chomet je skvělý. ()

obscurite

Tolik detailů! Je to nádherný animák s kouzelnými postavami. U mě jednoznačně vede babča s jednou nohou kratší, sem tam šilhající a hrající na výplet kola. ()

toktokmokmok

Pekný výtvarný štýl, pekné fóriky, ale celkovo príbeh nesúrodý, trochu crazy záver mi až tak nezodpovedal predchádzajúcej atmosfére. Stačí mi len spomenúť si na Kubala a jeho celovečeráky a nedá sa dať viac ako 3... ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)