Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

maoc

Hodně ujetý svět, který nejistě balancuje na hraně mezi realitou a snovou vizí, aby se místy opilecky přehnul a zvracel tu na jednu, tu na druhou stranu. Výtvarná, hudební a zvuková stránka výborná, ale na mě to asi byl přece jen příliš velký experiment, který jsem notabene sledoval jen na půl oka. Možná hodnocení upravím, až se příště kouknu pořádně. Možná. ()

Moiseiwitsch

Dlouho jsem neviděl tak krásně udělaný animák. Filmek má spoustu detailů, které jsem mnohdy ocenil až po druhém shlédnutí. Opět smekám před filmovou kulturou Francie. ()

Milivoj

Tak trochu netradiční animák. Perfektní provedení, taková nějaká zvláštní atmosféra... film, na který nestačí podívat se jednou. Teda alespoň mně nestačilo. ()

Bratr

Miluju cyklistiku! Miluju víno! Tohle je přeci krásnej film. -- - komentář díky opilosti nedokončen--- ()

Napoleon-B

Okouzlen a zdrcen. Ještě nikdy se mi nestalo abych se díval na nějaký film a měl tak hrozně nepříjemný pocit z toho že se na něj dívám. Celou dobu jsem obdivoval práci animátorů a nemohl se nabažit kreatůr , které jejich ruce stvořili. Nevím čím to bylo...možná šedí které zde bylo opravdu dost ale byl jsem atmosférou filmu zcela pohlcen, rozžvýkán a vyplivnut během závěrečných titulků. Jinak rozhodně nesouhlasím s názory, že film má slabý příběh. Ten totiž není jak je dnes zvykem divákovi hozen hotový a bez interakce ale nýbrž tím že je zde opravdu velmi málo mluveného slova si člověk musí všímat spousty věcí které ho uvedou do nádherného světa obrazů a symboliky. ()

Heroin17

Krásná melancholie, která bez jediného slova dokáže to, co se Forestu Gumpovi nepodařilo ani přes všechna klišé, která nabalil na svoje projevy- vyvolat úsměv na tváři, ale z kina odcházet v podivné, snově smutné náladě. ()

jamoje

bolo to naozaj krasne taketo nieco co sa v dnesnej dobe uz tak lahko nevidi. Belleville je krasna parodia New Yorku, trio spevacok je uplne uchvatne a babickine napady neprekonatelne ;) napriek tomu ze za cely film padlo mozno 30 viet to bolo velmi dobre spracovane. myslim, ze tento film sa naozaj oplati pozriet si. ()

voloda1987

Rozprávka pre dospelých, ktorá dokazuje, že menej je niekedy viac. Absencia slov príbehu vôbec neprekáža a spolu s humornými momentmi, príjemnou hudbou, citlivým príbehom a originálnou animáciou ide o úžasné dielo pána Chometa. Vo filme sú zveličované, ba až karikaturisticky vyjadrené mnohé postavy, ale aj momenty, čím film donúti nejedného diváka k úsmevu. Klasická animácia evidentne nevymrela a dokonca si trúfa aj na náročné žánre. ()

rogger

Ja som sa neskutočne nudil!! Animácia bola super, ale to je jediné pozitívum. Jednoducho tu absentujú základné veci, čo by film mohli robiť pútavým, a to je vtip, dialógy, príbeh. Nič, zhola nič. ()

bonvivan

Jeden z najkrajsich filmov aky som kedy videl.Mozno to vyplyva z toho ze som fanusik animovanych filmov a navyse aj francuzskej kinematografie.Nehovori sa tu vela ale aj tak sa podla mna pri nom clovek nudit nebude.Krasne vykarikaturovane postavy,velmi vhodne vytvorena hudba.Maly ostrovcek kultury animacie v dobe Pixaroviek.Takze ak vas laka nevahajte :) ()

FunkyBee

Film je naprosto dokonale vytvořený, skvělé vychytávky (viz. mafiánští bodyguardi), výborná hudba... Že si všichni stěžují na přiběh mi nepřijde zrovna vhod, můj názor je, že sice není pointa nějaká výrazná ale film je kvalitní a když se na to dívám třeba i potřetí, pořád mě to baví. Mluví se tam jen chvíli a to když komentátor komentuje závod, ale to mi také vůbec nevadí. Já dávám 90% ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)