Carlos: The Santana Journey

• Česko Carlos (více)

V pěti letech se v rodném Mexiku naučil hrát na housle. V osmi letech objevil celoživotní lásku ke kytaře. Ve 14 letech se jako pouliční hudebník zdokonalil ve hře na kytaru a ve stylu vystupování. Ještě jako teenager založil vlastní kapelu. Ve 22 letech – těsně před vydáním svého prvního slavného alba – se Carlos Santana stal jedním z hlavních objevů legendárního Woodstocku a 16. srpna 1969 patřil mezi headlinery druhého odpoledne slavného festivalu. Santana, který je již 50 let legendou hudebního průmyslu a desetkrát získal cenu Grammy, patří i nadále mezi nejvýznamnější muzikanty. Ve své tvorbě mísí jazz, blues a mexické mariachi s rockandrollovou energií. Živelný dokument Carlos nabízí nové rozhovory se Santanou a jeho rodinou spolu s mimořádnými, dosud neviděnými archivními záběry, včetně domácích videonahrávek, které pořídil sám Santana. Uvidíme záznamy z koncertů i momentky ze zákulisí. Dvojnásobný držitel ceny Emmy, režisér Rudy Valdez, tak vytváří intimní a bohatý dokument o muži, jehož zvuk okouzluje fanoušky, kteří milují – jak říká Santanův slavný verš – „jak plyne rytmus“. (Aerofilms)

Vont

Nádherný dokument, mapuje nejen velmi úspěšnou kariéru Carlose Santany, ale i jeho osobní život a vztah k Bohu. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí, nahlédl jsem pod pokličku nahrávání, koncertování i jeho dětství a rodinného života. 90% ()