Un amor

Třicetiletá Nat (Laia Costa) se po útěku od stresujícího života ve městě uchýlí do malé vesničky La Escapa na nejhlubším španělském venkově. Ve zchátralém domku s toulavým psem se mladá žena snaží vrátit svůj život do starých kolejí. Poté, co se vypořádá s nepřátelstvím člověka, který jí dům pronajal, a s nedůvěrou vesničanů, je Nat nucena přijmout nepříjemný sexuální návrh od svého souseda Andrease (Hovik Keuchkerian). Toto podivné a matoucí setkání vyústí v posedlou a přetékající vášeň, která Nat zcela pohltí a donutí ji pochybovat o tom, jakou ženou si myslí, že je. (mac000)

claudel

Filmový festival v San Sebastianu, film číslo 11. "Spousta jeptišek kouří a spousta děvek se modlí"...Dočkal jsem se pětihvězdičkového filmu a moc bych mu přál, aby získal hlavní cenu. Název trochu svádí k filmu o lásce, ale jak řekla Isabel Coixet na tiskové konferenci, její filmové dílo je spíše pěstí do břicha. Pojmenoval bych jej jako film o tom, co všechno jedna žena vydrží a přitom nepřijde o rozum. Od začátku do konce vynikající a dechberoucí i v mnoha detailech. Jemná a něžná Nat versus nehostinný dům s nenávistným pronajímatelem, cizí prostředí v zapadákově někde v La Rioja, zanedbaný a utýraný pes coby nevyžádaný dárek a do toho přijde obr s přezdívkou Němec s "nabídkou, jež se neodmítá". Největší filmový zážitek v San Sebastianu se vší krásou, něhou, vášní, bolestí, zmarem i nadějí. Mads Mikkelsen získal v Laie Costě silnou konkurenci v závěrečné taneční scéně. ()