Vlk samotář a mládě 3: Proti vichru smrti

• Japonsko Kozure Ôkami: Shinikazeni mukau ubaguruma (více)

Legendární série podle komiksu Kazua Kaikeho. Třetí pokračování příhod vlka s mládětem omezuje v rovině hrdinových protivníků komiksovou obskurnost na minimum a naopak nechává Ogamiho v duelech s mistrovským šermířem zasmušile rozjímat o "cestě samuraje". (oficiální text distributora)

Foma

Celá trilogie je velmi. velmi povedená , možná, že jí časem dám i plnej počet hvězd. Zajímavý je, že takový japonský "béčko, má tolik áčkových momentů, hlavně v rovině "přemejšlecí". Nejvíc mě dostávalo až boddhisatvovský chování samuraje, zabijáka, kterej se dokázal tak nezištně obětovat pro nevinný, někdy i pro vinný. A bez pompy. ()

dee-key

Jak píše Cervenak, Ogami Itto je dokonalý stoik a Eastwood je vedle něj poskakující kašpárek. Třetí díl (a snad poslední z pomyslné trilogie) se mi líbil asi více, než druhý. Zde totiž nebyla absence příběhu a i když je zde asi méně soubojů ostří a ostří a způsob, kterým si na konci filmu vlk samotář povodí snad sto člennou bandu je zkrátka a jednoduše přehnaný, prostě nemůžu jinak a tomu řezníkovi a jeho ultra mláděti s vychytaným kočárkem těch pět hvězd dám. ()

cubajz

nejlepší z prvních tří dílů - mizí komiksová rozmanitost nepřátel a místo ní film vsází na vážnější, syrovější a zamyšlenější notu. Ogami dál zabíjí nepřátele jen tak "mezi řečí" a akce je pořád svrchovatě - akorát na scénu nastupuje mladý potulný samuraj, kterým je Ogami vyzván na souboj a kterého poprvé nechá žít, protože v něm spatřuje obraz sebe sama. Nad cestou samuraje pak uvažujeje i on sám a film získává větší hloubku, se kterou jsme se v předchozích dílech setkali jen náznakem. Třešničkou na dortu je poté finální bitka, kdy se Ogami Ittó postaví celé armádě - taková řežba se jen tak nevidí... ()

tomtomtoma

Nemohu tento film hodnotit v kontextu s jeho předešlými díly, protože jsem je neviděl. Je to film určený pro zábavu a milovníky asijských bojových umění samurajů, nindžů a kdo ví, čeho ještě dalšího. A tak osamělý poutník Ogami Itto (Tomisaburo Wakajama) a jeho malý synek Dalgoro (Akihiro Tomikawa) jdou svou cestou, na které trestají bezpráví, chrání slabé a bezmocné, ochraňují čest, berou na sebe cizí prohřešky a rozpoutávají kolem sebe zničující vlnu násilí, která postupně ztrestá všechno zlo. Neohroženě se staví všem tváří v tvář, nastolují někdy až zvrácenou formu spravedlnosti. A tak se jen čeká, kdy se kočárek promění v rakev plnou překvapení. Takovou, jakou za sebou všude táhne pistolník Django. Samozřejmě, film splňuje veškero své kouzlo pro milovníky tohoto druhu zábavy a boje jednotlivce proti zlu. A díl původního půvabu se tomuto filmu nemůže rozhodně upřít. ()

C0r0ner

Tak nakonec spíš zklamání než nadšení, z celé série se mi nejvíc líbil první díl. Kdyby byly ze tří filmů dva a mělo to tak celé mnohem větší spád, hodnotil bych rozhodně lépe. Takhle to sice byla ultrařežba, ale místy se to i přes krátké stopáže dost táhlo, což je strašná škoda. 65% ()

zette

Jasne nejlepsi dil. Toho kluka proste zeru, to nevymyslis.-). Vyborna kamera, plna napaditych zaberu. Cela rada bizarnich bojovych scen a nechybi ani gentlemanske dialogy mezi samuraji ci Jakuzou. Hodne jsem se pri sledovani bavil! ()

majo25

Súboje sú štandartne na vysokej úrovni a príbeh je lepší ako v druhom dieli...celkovo som spokojný. Hodnotenie: 75% ()

Fox85

Třetí díl série si pořád drží kvalitu těch předchozích. Škoda, že u nás další příběhy této dvojice nevyšly, docela by mě zajímalo, jak to s nimi nakonec dopadne. ()

Mleako

Daygoró a Ogami se se svým obrněným kočárkem vydávají vstříc vichru smrti, aby elegantně završili v dějově i akčně skvělém třetím díle celou ságu o vlku samotáři a mláděti. Tahle trilogie rozhodně stojí za zkoušku. ()

TERRORDROME

Po zbesilo masakrálnej dvojke som inštinktívne čakal drastický útlm. Stalo sa. Ogami Ittó sa tentoraz veľmi dlho odhodláva niekoho rozsekať. Zapeltie sa síce s Jakuzou, ale miesto toho aby ich vykosil sa radšej v rámci ochrany jednej prostitútky nechá dobrovolne zmlátiť aby tak splatil jej dlhy. Trvá to dosť dlho a počúvať stále o samurajskej cti ma proste moc nebavý. Napokon konečne zoberie vražednú zákazku, dej sa začína zahusťovať a Ogami môže vytasiť meč a zaraziť ho protivníkovy hlboko do lebky. Vo finále potom pobije menšiu armádu, premení kočík svojho syna na guľomet a vytasí aj kolty. A ešte musí zviesť súboj s chlapíkom ktorý po smrteľnom zranení toľko filozofuje, že mu Ogami musí zotnúť hlavu aby už zavrel chlebáreň. Pri pohľade na jeho odťatú hlavu som vážne čakal že sa ešte ozve s nejakým zásadným postrehom. No nič. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "The true way of the warrior means to live by death."     Tretí diel krvavých príhod osamelého vlka s mláďaťom, ktorý pôsobí o poznanie vážnejšie ako predchádzajúce diely (ubudlo čierneho humoru) a z môjho pohľadu aj trochu menej pútavo (akoby trochu ubudlo aj z tej skvelej atmosféry). Akcia tu je tiež trochu umiernenejšia, ale to platí iba do záverečného masakru, v ktorom príde aj na dosť netradičné zbrane, ako sú guľomet, či granáty. Pár pôsobivých scén sa ale určite nájde (odhryznutý jazyk a nasledujúce udalosti, topiace sa mláďa, záverečný súboj proti veľkej presile s nečakanou "strelnou" pointou) a nechýbajú ani sexuálne odvážne scény a ani krásne Japonky.     "Give up, lie back and enjoy it. Keep your eyes closed, and it'll be over in an hour." ()

werewolf69

Pre mňa najobľúbenejší diel. Ako vždy v závere konči ohromnou bitkou, ktorú Ogami Ittó samozrejme bravúrne zvládne a to sa ešte musí popasovať s istým Kanbeiom, ktorý si chce za každú cenu s Ogamim zmerať svoje sily. V skutku táto záverečná scéna je fakt ohromná. ()

ddf76

Treti dil Vlka samotare opet nezklamal. Oproti prvnim dvama se tu i zabyva filozofickymi otazkami samurajske cti. Tesim se na dalsi dily :) . ()

GOREGASM

Třetí pokračování Vlka Samotáře a jeho prtěte má znovu říz a ostré je to jako břit samurajského meče, který tady hraje opět v elegantním rytmu samurajské choreografie jednu z hlavní rolí. Ogami Itto je netykavka, ale stejně tak dobrák od pohledu a i do třetice se pokouší napravovat příkoří, se kterými se při svém putování setká. Na LWaC mě ale především fascinuje, jak nadčasová filmařina to na dobu svého vzniku je a to nejen svou precizností a explicitním provedením. O charismatu Odamiho Itta a celého samurajského kultu nemluvě. 90% ()

diodoros

Z tohto dielu mám zatiaľ najrozporuplnejšie pocity. Spočiatku sa vyvíja perfektne, krvi je tu najmenej z doterajších dielov (čo nie je na škodu), ale dôraz sa kladie na príbeh - 2 počiatočné epizódky (odhaľujúce jednak krutosť japonskej spoločnosti a jednak Ittóovu ľudskejšiu stránku) vyústia ďalšou objednávkou a v závere sa všetko pekne spojí a výborne ukončí. Hry s kamerou a hudba opäť výborné. To, čo tento film kazí sú dve veci - prvou je absolútny technologicko-historický nezmysel - čiže revolvery. Nechápem, ako mohli tvorcovia do príbehu zo 17. storočia zakomponovať westernové revolvery (???) a tváriť sa, že zapadajú do obdobia. Ďalším problémom je záverečný boj - natočený je síce perfektne, aj to že je prehnaný sa dá prekúsnuť, rovnako aj to, že filmári úplne vynechali, odkiaľ Ittó nabral strelné zbrane do káry, ale to "čestné" seppuku, krvavý gejzír a záverečná pieseň už boli príliš a filmu skôr uškodili... Je to škoda, po dejovej stránke to vyzeralo na zatiaľ najlepší diel a až do záveru sa mi film páčil zatiaľ najviac z úvodnej Misumiho trilógie. Ale tie pištole sú fakt moc... ()

rivah

Zachmuřený zabiják působí chladně a mistrovské duely vyspekulovaně. Samoúčelné, nijak to nevtáhne. Chybí tomu srdce a cit. (50%) ()

MrD

Film je zpracován moc pěkně, myslím že dokonce počtem mrtvol prošlapává cestu takovému Schwarzenegerovi v komandu. ()