Řeč ulice 2

Na zanedbaném pařížském předměstí bojují bratři Traoréovi za lepší zítřky. Nedaří se jim přitom ale vymanit ze začarovaného kruhu zrady, pomsty a násilí. (Netflix)

mira007

Čekal jsem další filmový výlet na špinavé předměstí nějakého francouzského města,  ale ne v žánru sociální drama u kterého budu hodinu čekat než se z toho stane slabé krimi. Překvapivě na to, že se tam nic nedělo tak to dokázalo dost dlouho udržet moji pozornost, ale jinak bylo znát,  že to bylo točené někým z francouzské menšiny. ()

petikacka

No dvojka už není scénáristicky tak kompaktní jako jednička ani tak plná násilí a i díky tomu je místy dost hluchých míst. Nicméně když pomineme druhou půlku filmu, který je taková agitka na asimilaci, tak je mi to vlastně sympatické, že to přišlo z té druhé , pořád nasrané temné strany, která se střelila do vlastní nohy což může mít daleko větší účinnost a výpovědní hodnotu páč co si budeme povídat začít se musí vždycky u sebe. Za mě spokojených 75% ()

mdf odpad!

Asi nic nudnějšího jsem dlouho neviděl, možná posledních 15 minut,ale ani ty to rozhodně nezachrání. ()