Manu a Matěj na horách

Česko, 2023, 4 h 20 min (Minutáž: 26 min)

Režie:

Ondřej David

Emanuele Ridi (průvodce), Matěj Ruppert (průvodce)

Epizody(10)

V návaznosti na čtyři úspěšné řady gastro cestopisu Manu a Matěj na cestě po Itálii mění známá moderátorská dvojice Emanuele Ridi a Matěj Ruppert azurové moře a pláže za zasněžené hory. Moderátoři se vydávají na lyžích, sněžnicích, ale i horských kolech za unikátní horskou gastronomií do italských horských středisek Alto Adige a Trentino. Součástí pořadu budou nejen návštěvy tamních restauratérů a výrobců místních produktů, ale výpravy za památkami, historií a českou stopou bývalého Rakouska-Uherska, jehož součástí byly v minulosti oba regiony. V pořadu tak uvidíme například exilový domek Karla Havlíčka Borovského v Brixenu či habsburský bál, který se koná v městečku Madonna di Campiglio na počest císařovny Sisi, jež ho navštívila i se svým královským chotěm. Nebudou chybět ani zvyky místních komunit, turistické atrakce či zajímavé momentky ze života horalů. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (10)

Po stopách ledových mužů (2023) (E02)

Oblast Kronplatzu a okoli znam z lyzovani. Zastavky jsou zajimave. Kuchar Hamid vypadal psychopaticky. Kdyby si nasadil kapuci, podeziral bych ho, ze chysta neco jineho nez jidlo. Snad neroznasi polevku v obou palcich v taliri a behem vareni neochutnava a neolyzuje kde co.Varnici v potoce jsem piskem obcas cistil. ()

Kam jezdila královna Sissi (2023) (E05)

V Madonně jsem lyžoval. Ty "laboratorní" chuťovky vypadaly zajímavě stejně jako ta diskotéka. K shlédnutí na České televizi :  https://www.ceskatelevize.cz/porady/11805410130-manu-a-matej/222544160140005/ ()

Pod Růžovou zahradou (2023) (E07)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11805410130-manu-a-matej/222544160140007/ ()

Údolími Slunce a Non (2023) (E08)

Velmi pěkný výlet. V Passo Tonale jsem lyžoval týden z lékařskou fakultou. Je to takové lyžování spojené s vyhlídkovou turistikou. V horských chatách jsme si dali jen polévku. Zaujalomě víno rostlé ve speciálním klimatu údolí ovlivněné také místními půdami, tunel s jablky, ale i třeba recept s vepřovým, mortadelou a obalením do šlach s konzervací ušlechtilou plísní místo konzervantami. Originální je něhová kuchyně. Ke shlédnutí zde . https://www.ceskatelevize.cz/porady/11805410130-manu-a-matej/222544160140008/ ()

Údolím pevností 1.světové války (2023) (E09)

Ten výlet na kole v zapadlém údolí závidím. Lyžování pro paraplegiky jsem viděl poprvé, stejně jako bramborovou polentu. https://www.ceskatelevize.cz/porady/11805410130-manu-a-matej/222544160140009/ ()