Uvězněna ve vlastním těle

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA / Velká Británie / Francie, 2023, 96 min

Milá zdravotní sestra zkouší zjistit, jak pacientka v bezvědomí přišla ke svým zraněním. Podle všeho za nimi stojí kruté nepřátelství, nevěra, zrada a taky vražda. (Netflix)

kersten odpad!

Čistá pohroma. Absolútne nereálny a k tomu hlúpy akože thriller. Zdravotná sestra ktorá sa hrá na lekára, špičkového vyšetrovateľa, v práci je 24 hodín. Stará sa snáď len o jednu pacientku. A ešte aj uprostred noci môže odísť z nemocnice a zanechať celé oddelenie aby suplovala prácu policajtov. Všade bola všetko vie a aj vie čo sa stane. Ešte ma aj na každého tel.cislo. Predvidatelny nelogicky dej. Strata môjho drahocenneho času ()

Juto

Bývalá herečka a hollywoodska hviezda Katherine sa prebúdza z kómy, no nie je schopná komunikovať, pomáha jej zdravotná sestra Nicky Mackenzie, ktorá sa snaží odhaliť príčiny jej zranenia, odpovede vraj má len jej nevesta. Opäť je to ďalší film na Netflixe, ktorý mal byť na papieri veľmi dobrý, no v konečnom dôsledku ma sklamal. Dej je veľmi predvídateľný a divák o päť minút skôr vie, ako sa postava zachová a čo sa stane, všetko to škrípe, a je to také neohrabané. 4/10 ()

mzss1

[75%] Mě tento nový film od netflixu vtáhl od začátku do děje. Mělo to takovou temnou atmosféru, scénářem a nějakým tím motivem postav to zpočátku působilo zvláštně, ale já si neztěžoval … V poslední cca třetině jsem byl docela už napnut jak struna. Není sice nic extra originálního, ale alespoň to nic nekopíruje a nejsou zde vloženy všelijaké aspekty dnešní horší doby, společnosti. Famkne Jenssen to sehrála docela obstojně, podobně jako Rose Williams. Netflix poslední dobou vyniká spíš seriály, avšak tohle se dle mého názoru vcelku vydařilo. ()

Marceloo

Zo začiatku trochu divný film, ale keď to do seba začne všetko zapadať, odrazu sa na to dá pozerať. Páčila sa mi tá uzemnená surovosť a hlavne silná postava totálneho manipulátora a naivnej dievčiny, ktorá vynikajúco odzrkadluje realitu. Trochu som sa po celý čas strácal v postavách a nebola mi úplne jasná ich motivácia, ale v závere do seba všetko zapadne a tak dáva všetko zmysel. Nie je to žiadny top film, ale pre dlhý jesenný večer sa hodí ideálne a ak sa niekomu páčil taktiež netflixácky Things Heard & Seen, toto sa nesie na dosť podobnej vlne. ()

darkrobyk

Co s filmem, kde jsou všechny postavy nejen nesympatické, ale i záporné kromě sestry, již si ale zase divák tolik neužije? Tvůrci se viditelně inspirovali naturalistickým románem E. Zoly - Tereza Raquinová. Nejen výlet na loďce, ale i určité následky jakoby přímo z knihy převzali. Rozhodně se nejedná o horor a posledních deset minut film nezachrání. Za mě snímek rozhodně nedoporučuji, anžto jiných kvalitnějších dramat na dané téma je dost. ()

• Natáčalo sa v Londýne a v St, Albans, vrátane katedrály St Albans, jej okolí a na známom trhu. Obdobie natáčania trvalo od 20. decembra 2022 do 20. februára 2023. (Arsenal83)