Epizody(7)

Příběh Mary Villiers, která přivedla svého krásného a charismatického syna George k tomu, aby svedl skotského krále Jakuba I. a stal se jeho všemocným milencem. Skandální intriky vynesly tuto dvojici ze skromných podmínek do pozice nejbohatších, nejurozenějších a nejvlivnějších hráčů anglického dvora a králových nejdůvěryhodnějších poradců. A protože je Anglie na světové scéně místem ohrožovaným španělskou invazí a výtržníky vycházejícími do ulic, kde odsuzují krále, v sázce už nemůže být víc. (SkyShowtime)

Recenze uživatele YumiOkami k tomuto seriálu (3)

Mary & George (2024)

I am the power. I am the King. I am England.“ 〰 nicholas galitzine, you’ve done it again. být králem, tak bych pro něj taky udělala cokoliv. historické okénko: george villiers byl královský oblíbenec a státník, který si získal přízeň krále jakuba I. stuarta a stal se jednou z nejvlivnějších osobností království. jakub I. stuart byl okouzlen jeho charismatem a dobrým vzhledem. rychle si ho oblíbil a zahrnul ho tituly a výsadami. villiers stoupal ve společnosti a stal se královským důvěrníkem. jejich vztah byl nejen osobní, ale také politický. villiers využíval svého vlivu k prosazování vlastních zájmů, často na úkor ostatních šlechticů a dvořanů. jejich úzké spojení formovalo politiku a dvorský život v anglii na počátku 17. století. konec historického okénka :) chápu, proč do role george vybrali nicholase. on je reálně jeden z nejkrásnějších mužů, kterýho jsem kdy viděla. george villierse popisují jako muže s „andělským obličejem“. to k nicholasovi sedí. taky si ráda představuju, že george je praprapraprapradedeček prince henryho z red, white and royal blue. julianne moore opět dokonalá. seriál mě strašně bavil, bylo to originální, sexy a něco jsem se přiučila o anglické historii. moje sestra historička bude pyšná. doporučuju. (a nedávejte tomu odpad jenom kvůli tomu, že jste homofobní cunts.) (od teď miluju slovo cunt.) (a skotský přízvuk.) ()

Vlk a beránek (2024) (E04)

"What could possibly stop us now?" ~ brácha saves the day 👍🏻 ()