Veruschka

• Itálie Veruschka - poesia di una donna (neoficiální název)
všechny plakáty

Karlos80

Surrealistická, vizuální a hudební lahůdka, všecky ty experimentální a trikové scény mě přivedli doslova v úžas, ale jinak neuvěřitelně temný, náladový, pochmurný, depresivní a ne zrovna moc záživný film, ač nebyl úplně hloupý a měl velice dobrou myšlenku. Italsky neumím, k filmu nejsou v současné době ani anglické titulky, ale vzhledem k minimu dialogu, víte o co tady tak zhruba šlo. Ennio Morriconeho melancholické hudební skóre, spolu s Eddy Dell'Orso vokály je skutečně fantastické a vyšlo i samostatně jako soundtrack k filmu. Veruschka (Veruschka von Lehndorff) jedna z prvních supermodelek, je v roli nešťastné mladé ženy velmi přesvědčivá, není to ale modelčina autobiografie, ale fiktivní melodrama, v podstatě je to film jen o dvou lidech (dvou charakterech) a o jejich osobních problémech (krize, konflikty), a velká část filmu se odehrává prakticky jen na silnici a v autě. Konec je trochu předvídatelný ale jinak good. Malá ochutnávka :http://www.youtube.com/watch?v=3M43yHgJ1n8&feature=related a http://www.youtube.com/watch?v=sfCcHbq5N3s&feature=related ()

fragre

No, tak po stránce formy to exploatuje kdekterou avantgardu, hudba je občas luzná, ale ten děj je tak plytký a hloupý, že to ani pohled na tehdejší super manekýnu nezachraňuje. Jednomu připadá, že kdyby hlavní hrdinka musela ráno vstávat do práce, tak by jí ty "zásadní problémy žití" přešly raz dva. ()