V době zlaté horečky se tulák Charlie, stejně jako tisíce dalších mužů, vydává na Aljašku k cestě za zbohatnutím. Ve sněhové vánici narazí na dřevěnou boudu, kde se rozhodne ukrýt. Uvnitř se shledá krom psa také s podivným chlapíkem, který jej s puškou v ruce odmítá přijmout a hladového zlatokopa Big Jima. Zanedlouho se jejich cesty rozdělí. Charlie příchází do města, kde potká místní tanečnici Georgii, do níž se na první pohled zamiluje... (Prince)

Weissik

Je úžasné, kolik stylů a žánrů dokáže ve svých filmech vystřídat. Dobrodružná linka sleduje osudy osamělého kopáče a dalších zlatokopů, které potká, vše je plno chaplinových vtípků a fórů a romantická linka dokáže dojmout. Nádhera vmáčknutá do 70 minutové stopáže. ()

lobo87

Ďalší Chaplinov príspevok do zlatého fondu kinematografie. Možno keby som nevidel ako prvého dokonalého Kida, neváhal by som s plným hodnotením. Takto musím predsa len jednu hviezdu ubrať, aj keď ide o film s veľkou hodnotou, vtipný, roztomilý, originálny, nápaditý. Chaplin bol géniom svojej doby a je mi ľúto, že sa dnes naňho zabúda. Meno pozná každý, ale len málo mladých ľudí videlo niektorý jeho film a v našich televíziách je táto hviezda filmového plátna vytrvalo ignorovaná. Večná škoda... 80% ()

Nahmair

Úprimne, bola to dosť nuda. Osobne nemám veľmi rád Chaplina. U nemých grotesiek u mňa vedie Harold Lloyd, ktorý mi príde o triedu vtipnejší. Chaplin mi neprišiel veľmi vtipný, len ... retardovaný. Tulák Charlie mi proste nesadol. A keďže je celý film postavený hlavne na ňom, nemalo ma na filme čo zaujať. ()

Lubakus

Velké díky letnímu kinu na koupališti Dobrák v Brně a hudebnímu doprovodu Petra Váši s kapelou Ty Syčáci!. ()

PetrJulian

Dle mého filmu ublížila restaurovaná verze z roku 1942. Byl-li to původně němý film, měl tak i zůstat - včetně obrazových titulků. Film je z roku 1925, kdy byl film ještě němý. Nevím, proč Chaplina v roce 1942 napadlo zrovna tento film předělat tak blbě. Proč tedy totéž neprovedl i s ostatními svými filmy? Ale bohudík za to, zničil by tím i je. Mnohem zajímavější by bylo shlédnout tu původní verzi, ale na DVD je k dispozici jen ta režisérská :-( Jinak je to standardní chaplinovská podívaná. ()

PetraMishka

Milý, lidský film se skvělými scénami, hereckými výkony a pěknými triky. Na pojídání škrpálu rozhodně nikdy nezapomenu a konec byl vtipný happy end. ()

Desmi

Odpudivé kulisy probíhají celým filmem, tudíž jsem byl zhnusen již od úvodu. Němý humor mi je cizí a i přes veškerý Chaplinův um jsem se u zasmál možná dvakrát. Tenhle muzejní kousek si možná vychutná kdejaký "znalec", ale pro mne to bylo utrpení.. ()

kacer4

Jednoduchý dej, ale geniálne prevedenie, geniálna hudba a geniálny Charlie. Perfektný film, maximálna zábava. Škoda, že dnes má humor o mnoho nižšiu úroveň. ()

Vahadlo

Na tohohle Chaplina jsem se těšil nejvíc a paradoxně se mi zatím líbil nejmíň. Je tu sice několik skvělých a proslavených scén (padajícíc srub, tanec s houskami a snědení boty, ale to mi prostě nenahradí příběh, který tvoří spíš sled rozplizlých skečů a epizod. Navíc se mi film zošklivil moc popisným komentářem místo mezititulků. ()

asus

To bolo o ničom prišlo my to trápne a dosť násilne určite by som to nenazval rodinnou komediou.Nebolo to síce dlhé ale i pri niektorých 2,5 hodinových filmov som sa menej nudil jak pri tom.mam rad staré film maximálne tak do roku 1930.toto vobec nieje moja šálka kávi. ()

Dedincan

Naozaj podarené. Nemý formát je pre mňa stále pomerne nezvyklý a nejaké tie minúty uplynuli, kým som tam natrafil na prvý vtipný moment. V každom prípade, nie je to len o vtipe, ale najmä o nezabudnuteľnej hlavnej postave. Charlie to vedel dokonale a určite s ním pri tomto nekončím. ()