Malá čarodějnice (TV seriál)

• Západní Německo

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Kamil Pixa

Petr Skoumal

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků, geniální dabing paní Bohdalové, kouzelný příběh jaký se dneska už nevidí...(14.3.2006)

Jeden z mých oblíbených večerníčku. Jako malý jsem i rád četl knižky vzešlé z TV. Nestydím se dívat i nyní.(12.8.2008)

Pro tuhle čarodějnici jsem měl vždycky slabost - jeden z nej večerníčků vůbec.(12.5.2008)

Návrat po vlastních stopách III. Ouha. To jsme se báli. To jsme se teprve učili bát. Sabaty a větve v noci škrabající na okno a divá světla a zlé čarodějnice. Hrom do toho. Jména připomínající německé názvy ("Valpuržina noc"?), odkazy k noční temnotě a baroku. To jsou věci, co nás formovali, to způsobilo, že máme rádi noc, jež je naší utěšitelkou a jež nás milostným kolébáním uspí a dopřeje nám sladké snění pod povrchem vědomí... Dodnes se bojíme věcí, které se k nám z okolního světa dobývají a činí si nároky na naši pozornost. Věci přicházející neodbytně, věci kradoucí nám slastný spánek a barvící naše vlasy na bílo, věci nutítící nás šílet. Nechme je rozpustit v oné magické chvíli Valpuržiny noci a odhoďme je stranou do příkrovu temnoty, která jest naším přítelem. Temnota venku, temnota uvnitř. Jsme ti, kdo bloudí tmami.(20.6.2009)

Jo, jo, pamatuju se, jak jsem z toho byl úplně odvařenej... :-) To mi bylo nějakých šest sedm let a úplně jsem to hltal. Bohdalka byla na večerníčky eso.(4.11.2006)