poster

Malá čarodějnice (TV seriál)

 • Západní Německo

  Die kleine Hexe

Animovaný / Pohádka

Československo / Západní Německo, 1984, 14x6 min

Režie:

Zdeněk Smetana

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Scénář:

Kamil Pixa

Hudba:

Petr Skoumal
(další profese)
 • Fingon
  ****

  Měl jsem strašně rád knížku, film i večerníček - kromě té epizody na pouti, kterou ale jako na potvoru vysílali v Mistrech českého animovaného filmu.(21.8.2008)

 • rt12
  *****

  Roztomilá střapatá holčička mě donutí sednout si k v Večerníčku i dnes.(27.5.2014)

 • berg.12
  ****

  Spolu s "Rákosníčkem" nejlepší večerníček s Jiřinou Bohdalovou. I když styl animace nebyl ten, který by se mi jako malému zrovna líbil, příběhy byly dobrodružné a kouzlilo se v nich, což já rád, takže večerníček spadal do kategorie těch, na které jsem se docela těšil. Navíc, jako jeden z mála měl souvislý děj.(12.6.2005)

 • Karlos80
  *****

  Můj osobní večerníčkový TOP 10 seriál. A moje velké dětství, zároveň, ještě dnes si vzpomínám asi na nejlepší epizodu z tohoto seriálu a to "Malá čarodějnice, a její střelecká slavnost". Která se mě líbila ze všech čtrnácti tohoto oblíbeného Smetanovsko-Bohdalového animáku nejvíc. Samozřejmě že to nebyla jen ta malá dobrosrdečná a začínající čarodějka ale i její povedený havran Abraxas, a skvělý vypravěčský talent Jiřiny Bohdalové, který tenkrát neměl opravdu konkurenci. To vše dělalo z tohoto místy tenkrát trochu i strašidelného večerníčku více než povedený seriál. Ještě bych dodal že snad jen pan Höger a Ráž byli o kapánek ve vypravěčství lepší, ale ti zase toho tolik pro děti neudělali, tedy alespoň pan Ráž. U tohoto seriálu, jsem ještě navíc oceňoval vskutku jedinečné animátorsko-výtvarné pojetí a také dobrou hudbu od Petra Skoumala. Ale také jsem si ho vždy, ani nevím proč, tak trochu pletl s jiným klasickým seriálem, a sice s "Kubulou a Kubou Kubikulou".(21.2.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Za našich mladejch let, ber jak ber, byl v televizi každý večer parádní večerníček, prakticky jeden skvost za druhým, ale i tak v té záplavě klenotů některé vynikaly, Malá čarodějnice, která se snažila seč jí síly stačily stát se dobrou čarodějkou, což se jí i podařilo, patří mezi ty z lepších kusů. Pohádky s Malou čarodějnicí a jejím Havranem byly mnohem lepší výpravou do kouzelného světa, než to, co přišlo po nich. "Chtěla bych tančit!"(10.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace