Malá čarodějnice (TV seriál)

• Západní Německo

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Kamil Pixa

Petr Skoumal

Spolu s "Rákosníčkem" nejlepší večerníček s Jiřinou Bohdalovou. I když styl animace nebyl ten, který by se mi jako malému zrovna líbil, příběhy byly dobrodružné a kouzlilo se v nich, což já rád, takže večerníček spadal do kategorie těch, na které jsem se docela těšil. Navíc, jako jeden z mála měl souvislý děj.(12.6.2005)

Pro tuhle čarodějnici jsem měl vždycky slabost - jeden z nej večerníčků vůbec.(12.5.2008)

Jo, jo, pamatuju se, jak jsem z toho byl úplně odvařenej... :-) To mi bylo nějakých šest sedm let a úplně jsem to hltal. Bohdalka byla na večerníčky eso.(4.11.2006)

Návrat po vlastních stopách III. Ouha. To jsme se báli. To jsme se teprve učili bát. Sabaty a větve v noci škrabající na okno a divá světla a zlé čarodějnice. Hrom do toho. Jména připomínající německé názvy ("Valpuržina noc"?), odkazy k noční temnotě a baroku. To jsou věci, co nás formovali, to způsobilo, že máme rádi noc, jež je naší utěšitelkou a jež nás milostným kolébáním uspí a dopřeje nám sladké snění pod povrchem vědomí... Dodnes se bojíme věcí, které se k nám z okolního světa dobývají a činí si nároky na naši pozornost. Věci přicházející neodbytně, věci kradoucí nám slastný spánek a barvící naše vlasy na bílo, věci nutítící nás šílet. Nechme je rozpustit v oné magické chvíli Valpuržiny noci a odhoďme je stranou do příkrovu temnoty, která jest naším přítelem. Temnota venku, temnota uvnitř. Jsme ti, kdo bloudí tmami.(20.6.2009)

Můj osobní večerníčkový TOP 10 seriál. A moje velké dětství, zároveň, ještě dnes si vzpomínám asi na nejlepší epizodu z tohoto seriálu a to "Malá čarodějnice, a její střelecká slavnost". Která se mě líbila ze všech čtrnácti tohoto oblíbeného Smetanovsko-Bohdalového animáku nejvíc. Samozřejmě že to nebyla jen ta malá dobrosrdečná a začínající čarodějka ale i její povedený havran Abraxas, a skvělý vypravěčský talent Jiřiny Bohdalové, který tenkrát neměl opravdu konkurenci. To vše dělalo z tohoto místy tenkrát trochu i strašidelného večerníčku více než povedený seriál. Ještě bych dodal že snad jen pan Höger a Ráž byli o kapánek ve vypravěčství lepší, ale ti zase toho tolik pro děti neudělali, tedy alespoň pan Ráž. U tohoto seriálu, jsem ještě navíc oceňoval vskutku jedinečné animátorsko-výtvarné pojetí a také dobrou hudbu od Petra Skoumala. Ale také jsem si ho vždy, ani nevím proč, tak trochu pletl s jiným klasickým seriálem, a sice s "Kubulou a Kubou Kubikulou".(21.2.2007)