Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti

• Japonsko Kozure Ôkami: Sanzu no kawa no ubaguruma (více)

Vlk samotář a mládě. Legendární série podle komiksu Kazua Koikeho, autora předlohy filmu Lady Snowblood. (oficiální text distributora)

GOREGASM

Kód samurajů měl vždy své kouzlo a adekvátní váhu důležitosti. V příběhu Vlk samotáře a jeho prcka se snoubí veškeré uctivé hodnoty tohoto životního stylu. Stačí jeden pohled a je hotovo, alespoň u mě Lone Wolf and Cub takhle zafungoval. Ryzí filmařina, přímočarý příběh, pocitově typicky asijské (tedy pokud víte, jak to myslím). Charisma Lone Wolfa a křehkost jeho vztahu se synem dodává celé této černobílé sekanici až nečekaně osudový feeling. Těším se na další díly, protože přesně tady jsem pochopil, co Tarantino tak žere na tomto žánru. 100% ()

messi@h

Aby zdejší hodnocení nebylo tak jednostranné - Řeka smrti mě hodně zklamala. Těšil jsem se na efektní souboje - místo toho přišla nuda. Choreografie soubojů je ve většině případů na úrovni nejnovějších Seagalových filmů - tzn. pohled na obličej - střih - protivník má meč zabodnutý v libovolné část těla, včetně ženských ňader. A nepodařené souboje, to je u filmu, který je prakticky bez jakéhokoliv jiného děje, opravdu smůla. ()

diodoros

Technické nedokonalosti so zvukom z prvého dielu sú viac-menej odstránené, hudba je výborná, Wakajama dokazuje, že je s mečom ešte lepší, ako sa zdalo, erotika sa zredukovala, hry s kamerou sú zaujímavé a na film sa výborne pozerá. Film je oveľa krvavejší a brutálnejší ako prvý diel a je v ňom viac súbojov, ktoré sú síce prehnané (gejzíry striekajúcej krvi, odtínanie všetkého, čo sa len dá - od uší po nohy...), ale zároveň majú výbornú choreografiu, sú skvelo nasnímané, kvalitne zahraté a detailne ozvučené. Príbeh je jednoduchší ako v prvom diely, ale vzhľadom na dĺžku filmu nenudí a okrem brutálnych bojových scén prináša aj dojemný pohľad na vzťah hlavných postáv otca a syna a ich vzájomnú starostlivosť jedného o druhého. Výborné pokračovanie, ktoré prvý diel po dejovej stránke posunulo minimálne, ale ponúklo ďalší pohľad na éru Edo a priblížilo osudy a prežívanie hlavných hlavných protagonistov a ich obojstranné "dopĺňanie sa". ()

Desmi

Japonským filmům zrovna neholduji, nicméně tento byl překvapivě svižný a akční. Hlavní hrdina je sice zřejmě nesmrtelný, což filmu dost ubírá na důvěryhodnosti, ale alespoň je tam hodně soubojů a akce. Japonská smysl pro čest však nadále uniká mému pochopení. ()

MrD

Jsou hrdinové, jsou superhrdinové, a pak je tu Ogami Ittó, jeho kočárek a syn, který občas taky přitlačí na pilu. ()

michalkop

Precizní japonská práce z pravěku japonské kinematografie. Je vidět, kde vzal Quentin Tarantino svou inspiraci. Uřezané končetiny létají vzduchem a japonské meče plují, a to vše doprovázejí stříkající litry krve. Mezi hlavními záporáky je i japonský Wolverine. ()