Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

Kingjiri

Tak teda nevim, ale mě na tomhle snímku nic moc nezaujalo. Hlavní téma bylo bezesporu zajímavé, jenomže pro mě to bylo natočeno a zpracováno velmi nezajímavým způsobem. Spoustu hluchých míst, žádné velké napětí a ztotožnění se s hlavní hrdinkou. Myslim, že např. Aronofsky by z tohohle ústředního nápadu vytřískal mnohem více, dávám dvě silnější hvězdy. ()

Hartigan

Kikina v životní roli, zahrála křehotinku, které nikdo nevěří a sama má jiné myšlení než její spolužačky, což se příliš nevyplácí, většinou to musí být nějaká ta partička jako ze "Sexu ve městě", jinak jsou mezi svými vrstevníky "out" :D. To je hnus, velebnosti. ()

Vabr

Bože, tak tahle bomba je neskutečná! Lepší film o šikaně či depresích jsem v životě neviděl, a to jsem takováto témata záměrně před zhruba dvěma měsíci vyhledával: Ben X, Klass, Vedlejší účinky… Tento podstatu nepochopení, vyčleněnosti, traumatu, bolesti, hněvu a vnitřní síly vystihl perfektně! Kristen Stewart (ve 14 letech!) podává bravurní výkon, kdy jí každou emoci věřím a naprosto s ní soucítím, neboť je atmosféra snímku vykreslená tak živě, že se cítíte, jako byste chodili po jejím boku. Dějem je Mluv vyplněné natolik, že nenastává ani jedno tiché nebo zbytečné místo a vyprávění za použití doplňujících flashbacků funguje skvěle - každý má své opodstatnění. Dokonce jsem dlouho netušil, co se mezi Melindou a jejími přáteli přihodilo. To akorát potvrzuje kvalitu flashbacků, které vám nic nevyzradí při první příležitosti a zároveň jsou podstatné. Hudební složka je něco pro mé uši, ale tak mě štve, že není soundtrack na Spotify. Velká škoda, protože Libertino složil jeden z mých nejoblíbenějších hudebních výtvorů. Zakončení nemohlo být vymyšlené lépe a rozhodně tento film nezůstane opomenut v mých doporučeních mezi přáteli. Vyhodnocení: Mně osobně film zlepšil náladu, ale na bráchu působilo Mluv depresivně až moc. Knížku si koupím. Škoda, že režisérka nevedla další kousky, protože přesně tato dramata miluji a obdivuji. ()

Laborant

Díky výbornému výkonu Kristen Stewart se z filmu nestal obvykle levný prázdninový příběh ze střední školy v Amíkově. Dávám **** ()

Oonika

Zajímavé psychologické drama, ale nic světoborného. Chvílemi až nuda, prostředí americké školy už začíná být dost ohrané, nudné a nezajímavé. ()

neo93

Nečekaně dobrý snímek o jedné dívce uzavřené jen do sebe. Melinda nastupuje po prázdninách na střední školu a už od začátku nemůže zapomenout na události, které se odehráli na konci léta. S konfrontací se svými spolužáky, kamarádkami, jenž ji upustily, tak i učiteli se více ponořuje jen do své mysli ve které si stále přehrává tu osudnou noc. I když najde jistý únik svých pocitů a vnitřních problémů v malování, pořád v sobě dusí onen nesnesitelný zážitek. Výborně ztvárněné od Kristen Stewart, která svoji roli deprimované nepřístupné holky zvládla parádně a věřil jsem jí každé gesto, které udělala. Díky ní se jedná o hodně povedený emotivní pohled do jedné mladé hezké, ale depresivní duše. ()

xenopus

Především díky Kristen Stewart je tohle neskutečně osobní film, který se musí dostat pod kůži každému divákovi, který má otevřenou duši a dokáže pochopit duši mladé znásilněné středoškolačky. Kristen není hned od prvního pohledu nádherná slečna, ale to, co a hlavně jak hraje, ji vrhá do zcela jiného světla - do světla, které je namířeno na budoucí oscarovou herečku. A doufám, že jsem se nespletl - mě prostě tahle čtrnáctka dostala. No ale film má i spoustu dalších devíz - počínaje solidně napsaným scénářem, přesnou režií, slušných výkonů některých vedlejších rolí i výtečnou práci se světlem ve scénách. Po dlouhé době film, který se emocionálně dostal přímo do mě. ()

Tanner

Dobrý film o tom, jak moc je někdy těžké vyrovnat se s něčím, co nás v minulosti poznamenalo a co nás cele svazuje. A jak je to těžké s někým sdílet. A jak slepí k tomu druzí dokáží být. Kvalitu snímku dodává i výtečný herecký výkon hlavní představitelky (i když místní výrony typu 'milujem tu číču'.. no nevim..). Jenom jsem byl trochu rozpačitý z konce, který mi přišel trochu zjednodušený. I tak ale silně nadprůměrná záležitost. ()

polonius

Z filmu čiší schematičnost podobných filmů pro teenagery. Jen Kristen Stewart tomu dává hlubší rozměr a věříte jí úplně všechno. Hodně pozvedá úroveň tohohle filmu, k jehož dalším pozitvům patří hudba. ()

VvV14

Přesně zde vidím důvody, proč rodiče nechtějí pouštět dětí na párty. Film Mluv mi přišel velice procítěný a emotivně zasahující náhled do sužujícího života mladé Melindy. Čím dál uzavřenější a sklíčenější postava byla skvěle ztvárněna mladou Kristen Stewartovou. Postavy tohoto ražení, se přesně hodí do jejího repertoáru a jinou herečku bych si v této roli ani nedovedl představit. Děj je zajímavý svým pozvolným odhalováním a trochu předvídatelnou strukturou. Nicméně to nekazí dobrý dojem. ()

karlee

Ehm, takový lepší díl Beverly Hills. Z ostatních komentářů jsem pochopil, že (nesmyslně) vysoké hodnocení je výsledkem jakési konjukturální popularity té mladé herečky. No, nezahrála to špatně, ale - jak říká Pratchett - nothing to write home about. ()

Scorn_

Jeden z mnoha kde Kristen Stewart ještě zoufale nepřehrává. Ani nevím, čím si mě film získal. Nejprve jsem od názvu čekala, že hlavní postava nepromluví během filmu jediné slovo, a trochu mě zklamalo, že se tak nestalo. Nicméně atmosféra a komornost si získá každou citlivější dušičku. Kouzlo tkví v tom, že se smíříte s tím, že sledujete pravděpodobně průměrnou televizní limonádu, která by vás chytla, kdybyste byli ještě na střední. ()

wege

To je podruhé, co jsem viděl v nedávné době film s mladou Kristen a pokaždé byla skvělá. Skoro je škoda, že si to pak na chvíli pokazila těma sračkama pro puberťáky. Podle mě se poslední dobou díky bohu dokázala trochu vrátit. Neskutečné, jak v tak mladém věku dokázala hrát tu škálu emocí pouze výrazem obličeje či postojem celého těla. Ten film působí po letech pořád skvěle, jen bych dokázal představit trochu jiný závěr, bylo to takové nedotažené, jak by v konci tomu začal chybět tah na branku. ()

Homerking

Léto končí a Čtrnáctiletá studentka Melinda nastupuje do prváku na střední škole. Dříve šťastná a přátelská dívka je po začátku nového roku úplně jiná. Vyhýbá se spolužákům, je uzavřená do sebe a téměř s nikým nemluví. Její křehkou mysl totiž poznamenala traumatizující událost která se odehrála během prázdnin. Jak se Melinda popere s tímto nesmírně těžkým obdobím? /// Velmi poutavý příběh co mě vtáhnul na první dobrou, citlivé nahlédnutí do mladé nezkažené duše bojující s traumatem. Téměř všechnu práci odvedla vynikající Kristen Stewart v hlavní roli, smutek a "uzavřenost" zahrála neuvěřitelně věrohodně, ostatní herci spíš podprůměr ale to je snad jediná věc co bych vytknul. Vřele doporučuji. ()

Veruca

Asi nejsem sama, kdo je přesvědčen o tom, že dát roli Melindy Sordino někomu jinému, než Kristen Stewart, film by na tom neuvěřitelně tratil. Neumím si představit, že by hlavní hrdinku s pohnutým osudem hrála nějaká klasicky krásná Američanka s pisklavým hláskem. Kristen je prostě jiná - (nejen) ve filmu je svá, sarkasmus i depresivní stavy jí jdou na výbornou a na svých tehdejších 14 let okouzluje vyzrálým hereckým projevem. Uvěřitelně ztvárněná postava, s kterou se leckterá patnáctka může ztotožnit. Jen doufám ne se všemi problémy, s kterými se sama Melinda potýká. ()

jafuska

dávám pět hvězvědiček,toto se může stát každému z nás, realita jak vyšitá, holky mě bylo líto, chápu, že se uzavírala do sebe, to by udělal každý, po takto strašné události- znásilnění, jen nechápu že nikoho nenapadlo, že se něco muselo stát, když najednou přestala mluvit, nebo komunikovala minimálně, bylo vidět,že tito lidi neměli soucit s nikým, jen byli zahleděni do sebe, aby oni se měli dobře, i v dnešní době to tak je, proč by s někdo měl všímat druhých lidí? těkovýchto lidí je mě líto, jsou bezcitní, sobečtí, a neví co je problém, v tomto jsou ubozí, doporučuji, každého at se každá mladá holka naučí říkat ne, to nechci a hlavně nebát se promluvit. ()