V karavanu po Polsku

Česko, 2024, 3 h 32 min (Minutáž: 26–27 min)

Epizody(8)

Kněz a moderátor Zbigniew Czendlik, řečený Zibi, usedá za volant karavanu a vyráží na cestu po rozlehlé zemi, v jejíchž vojvodstvích lze nalézt unikátní památky, přírodní zajímavosti, staleté tradice i výtečnou gastronomii. Zajímá se o historii, kterou v sobě ukrývají města, i přírodní krásy, jež dávají tušit rozmanitosti polské krajiny rozprostřené od našich hranic až k Baltskému moři. Tato bohatství jsou společně se vstřícností místních lidí důvodem k tomu, proč se Zibi s nadšením a očekáváním na cestu po své rodné zemi vydává. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (3)

Epizoda 1 (2024) (E01)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/15556873703-v-karavanu-po-polsku/223544160300001/ ()

Epizoda 2 (2024) (E02)

Dřív jel na dovolenou k moři do Polska bylo neobvyklé. Nyní začíná být krásné Polsko stále více populární kvůli výborným službám, cenám a příjemným lidem. Na západní Ukrajině a ve východním Polsku jsme byli jednou v červnu týden botanizovat s jihočeskou univeritou. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15556873703-v-karavanu-po-polsku/223544160300002/ ()

Epizoda 3 (2024) (E03)

Příjemný výlet. Ta místa znám z výletů po Polsku, ale nevěděl jsem zajímavosti o varšavském paláci kultury, co na nás mají Poláci rádi (nebylo řečeno co neradi jako třeba bezzásadovost)  či jak vnikla polská obdoba našeho rčení španělská vesnice "český film". K shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15556873703-v-karavanu-po-polsku/223544160300003/ ()