V karavanu po Polsku

Česko, 2024, 3 h 32 min (Minutáž: 26–27 min)

Epizody(8)

Kněz a moderátor Zbigniew Czendlik, řečený Zibi, usedá za volant karavanu a vyráží na cestu po rozlehlé zemi, v jejíchž vojvodstvích lze nalézt unikátní památky, přírodní zajímavosti, staleté tradice i výtečnou gastronomii. Zajímá se o historii, kterou v sobě ukrývají města, i přírodní krásy, jež dávají tušit rozmanitosti polské krajiny rozprostřené od našich hranic až k Baltskému moři. Tato bohatství jsou společně se vstřícností místních lidí důvodem k tomu, proč se Zibi s nadšením a očekáváním na cestu po své rodné zemi vydává. (Česká televize)

fabecc1222

Z jednotlivých Karavanů mi tento přišel zatím nejslabší. Nevim, možná už je ten koncept vyčerpaný, reálně už moc o ten karavan stejně moc nejde, protože se prostě objíždějí ty nejklasičtější památky. Plus Zibi prostě neni Vica, aby se člověk mohl těšit jen na to, že se na něj bude dívat. Polsko je fajn země, nabízí spoustu krásných míst, pochutin či historie, které lze navštívit či spatřit, ale Zibi prostě neni moderátor klasického ražení, a i přes svůj původ to na mě nedokázal úplně přenést. ()