Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

Terva

A.D. 2142.....pořád jen prší......... Něco jako antiekologický sci-fi snímek o městě, které využívá odpadky jako energii, ale aby udrželo obyvatele pod svou kontrolou potřebují mít stále znečištěné ovzduší. Cesta aktérů ke slunci je však trnitá a vyžaduje oběti. Láska dvou hlavních hrdinů vnese do příběhu i romantiku. CITÁT - Moře i nebe jsou prý modré, dočista modré......... Chvilkama mi unikal smysl a někdy jsem se i nudil. Jinak má film dobrou animaci, povedenou hudbu a je pěkně ozvučený. ()

kitano

Najvystiznejsie co sa da povedat, ako tu uz viac krat padlo, je nevyuzity potencial. Napriek ktomu, ako tu uz viac krat padlo skvely vizualny a zvukovy zazitok. Ja osobne som to vsak zozral aj s navijakom a bavil som sa skvelo. (8.5/10) Druhe zhliadnutie: No a na druhy krat som sa bavil este lepsie. Skvela hudba, skvela animacia, skvele postavy, skvele finale a silne emocie......cert to vezmi, dam tomu (9/10) ()

Ceres

Korea a animé, z tohoto spojení vznikl velmi kvalitní animé film, který je vizuálně skvěle udělán, má i docela slušný příběh, atmosféra je vyloženě k nakousnutí, ale hlavně výborný soundtrack, který vrcholí arií, která podbarvuje slow motion scénu, která je vrcholem tohoto animé. Hodně se mi i líbila scéna se západem slunce na vraku lodi a puštěný song na vinylu. Tohle vše dělá z tohoto kousku kvalitní záležitost. ()

Fiftis

A ja som sa tak tešil. Asi by som si nemal vyberať anime podľa tunajšej galérie a traileru. Animácia krásna, dokonca sa to odohrávalo v mojej obľúbenej budúcnosti. Konkrétne v roku 2142. Ale nieje tu krásna sexi hrdinka, ani poriadny charizmatický zloduch. Príbeh nudný a človek to chce po polhodine vypnúť, lebo ani nevie o čom to je. Budete sledovať veci vo vašej izbe a rozmýšľať, čo ešte by bolo dobré upratať. Akoby to bolo urobené len aby sa dostalo na ten ako tak slušivý záver, kedy často prejde guľka ako ľudským mäsom, tak v jednom prípade aj mozgom. Tešil som sa na veľa vecí ako budúcnosť, exteriéry, sexi anime hrdinky a mnoho iného, ale dostal som len podpriemerný animák. Škoda. ()

tom88

Miestami prekrásna animácia a zvuk, no miestami príliš obyčajné. Dej je chaosný, no celkom dobrý. Podobných sci-fi by malo vznikať viac, dokonca aj podobné vizuálne spracovanie je veľmi príťažlivé. Postavy nie sú vínimočné, ale hrdinské motívi sú fajn. Na podobné kúsky sa teším čo raz viac, ale v porovnaní s Vexillom 2077 je to oveľa slabšie. 68% ()

• Film byl vytvořen spojením počítačově zpracovaného 3D fotorealistického pozadí s klasickými 2D kreslenými postavami. (Aelita)