Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

Tred2

Ačkoliv mám anime rád, tak tady jsem byl zklamán. Scénaristicky i graficky dost slabé (hlavně scénaristicky). Hudba díky "přínosu" USA taky není v nejlepším provedení, ale vlastně jako celek film úplně špatný není. Zvládá si držet atmosféru a to i za takto "chabých" prostředků. Škoda, že do filmu nešlo více peněz, mohlo to být lepší. Nicméně porád se jedná minimálně o průměr. ()

merigieren

Po dvou letech sem si to pustil znovu a píši tento komentář (už sem nevěděl za co sem těch 5* dal). Udělal sem tragickou chybu a před spuštěním sem si přečetl komentář imf(a), začal sem hledat ta místa, kde nepasuje 3D a kreslená animace, bohužel sem je nacházel, nesoustředil sem se na film a zas si představoval jak to asi udělali, pak už sem na to koukal jako programátor, jediné východisko bylo rychle to vypnout. Druhý den s novou dávkou odvahy se mi povedlo odpoutat od reality celkem sem si to užil. Děj sice není komplikovaný, ale každý film nemusí být přece jako... (teď mě nic nenapadá). Máme zde neandrtálce přežívající v nehostinných podmínkách zamořeného světa a Ecoban s vyleštěnými budovami i lidmi. Ecoban zotročuje domorodce a zároveň jim zamořuje okolí. Je na vás kterou stranu si vyberete, já sem si zvolil teroristy, kteří zničí čisťoučké město pro záchranu sebe a planety jako takový meziprodukt snažení. Dále zde nalezneme zamilovaný trojúhelník s celkem zajímavým příběhem. Akční scény také ujdou, skončí to šťastně tak proč nedat 5*... Mimochodem Wonderful Days jsou dny bez smogu na konci filmu, takový malý cíl o kterém to všechno bylo viz Sky Blue = modrá oblaka... ()

Puol

Postapokalyptické anime, kombinujúce klasickú animáciu s tou computerovou. Príbeh je klasický , ale atmosféra je hutná a zopár scén i zostane v pamäti dlhšie. No, mohlo by byť i maličko dlhšie. ()

Prolog

Krásný film! Předrenderované lokace a vlastně všechno je jen nádherná pastva pro oči. Bohužel mi trošku vadilo, že žádná z postav není nijak prokreslená a to ani trošku. Když zemře jedna z hlavních postav tak si musíte říkat..."Hele a kdo to vlastně byl? Viděl jsem ho tam fakt často, ale nic o něm nevím." A to je hlavní problém Sky Blue. Nedokáže vás výrazněji vtáhnout do děje... Jinak ovšem nádherná cyberpunková podívaná, kterou všem doporučuji... ()

gumbo

Ne každý je Myazaki, aby dokázal skloubit sci-fi, poetiku, zajímavý příběh a napínavý děj. Zde se povedli první 3 věci a ta čtvrtá zásadně chybí. Ikdyž zvukový doprovod je velmi dobrý (podíleli se i Češi), bohužel v některých pasážích se jaksi nehodí k tomu co se děje na plátně. Poslouchat táhlý operní zpěv v akční scéně, kde by se mělo gradovat napětí je trochu zvlástní. Také sem se v mnoha částech filmu nemohl zbavit dojmu jako bych tohle už někde viděl (FF, Laputa, Nausicaa, GiTS atd.). Možná je to tím, že podobných anime už jsem viděl opravdu hodně. 70% ()

maciii

Veeeeelmi pomalé a přitom místy bezdůvodně uspěchané, smrtelně vážné, odosobněné a zoufale nenápadité z hlediska děje. Pro mě navíc nesrozumitelný styl vyprávění, což může být jen rozdílnou mentalitou tvůrců a tou mou. Dvě hvězdy jen za výtvarnou stránku. ()

papaguy

Po grafické stránce se film povedl a CGI od Korejčanů působí přirozeně, plynule a různé efektíky nepůsobí rušivě (jako tomu bylo např. v nejposlednějších Appleseedech), ale naopak podporují atmosféru. Stejně tak vydařený hudební doprovod (chorály nechají vzpomenout na GITS). Zároveň autoři nerezignovali na ruční kresbu, což animaci dodává příjemný šmrnc. Ústřední myšlenka - město, které čerpá svoji energii ze zamořování envirnomentu a z toho plynoucí hlavní konflikt ve společnosti mezi bohatými, co žijí uvnitř a těmi strádajícími venku - je myslím fajn. Co ale kulhá na obě nohy, je scénář samotného příběhu. V komentářích často vyzdvihovaný závěr mě příliš nenadchnul. Působivě zpomalené závěry dokázaly paradoxně vyhrotit zkratkovitost děje v již tak jednoduchém příběhu za hranici přijatelnosti. Celkový dojem je tak spíš průměr. Také mě zaujalo překřtění filmu distributory z Wonderful Days na Zkáza Ecobanu.:-) ()

Karmin

Vše podstatné už řekli jiní, takže jen jedna oprava a jeden postřeh: V Obsahu se píše, že Ecoban produkuje další znečištění. Naopak! Ta chytrá myšlenka je, že město špínu spotřebovává a vyrábí z ní energii pro svůj chod. Ovšem tenhle vynález byl převratný krátce po katastrofě. Po sto letech, kdy se film odehrává, už je naopak zastaralý, Země se čistí sama a obyvatelé Ecobanu chtějí schválně zamoření rozšířit, aby měly jejich systémy z čeho běžet. Krásná ukázka toho, jak lze i nejčistší myšlenku naprosto převrátit a zneužít pro svůj prospěch. A ten postřeh: lámal jsem si hlavu, proč jsou tam všechny ty kecy o Gibraltaru. A pak jsem si porovnal mapku a letecké pohledy ze závěru filmu se skutečnou leteckou mapou Gibraltarského zálivu...no, světe div se, sedne to...ale kam zmizela Evropa? A proč se v úvodu mluví o ostrově v Pacifiku? Záhada :-) ()

Respex

Vizuálně povedené, ale příběh trochu pokulhává. Největší problém je, že podobná témata byla použita mnohokrát. Přesto velice kvalitní film. Za mě 3,5* (v rámci žánru a v porovnání s klasikou) a doporučení. ()

cyright

Druhé shlédnutí tohoto filmu ve mně zanechalo mnohem hlubší dojem, než ten někdejší tříhvězdičkový. Možná to bylo mým rozpoložením, možná hlubokou noční hodinou, dozajista to ale bylo i původním zněním s titulky, ale film mě napodruhé jednoduše očaroval. Mistrně využívá možností pohledů virtuální kamery, které by tou skutečnou nebyly možné, atmosféricky vykresluje temný a smutný svět s jednoduchým příběhem, který je jaksi až téměř vedlejší, místy takřka nepatřičný, pokud se divák nechá vtáhnout dopilovanými detaily výtvarné i hudební stránky do dekadentního zmírajícího světa Ecobanu. Užil jsem si to na 5*. Pokus o objektivitu, jež by mne měla donutit utnout jednu hvězdu, nechám stranou. Film splnil to nejdůležitější, to, co by mělo být posláním kinematografie: nikoliv povrchně pobavit, nýbrž naplnit, obohatit - a to se podařilo. ()

vincchuppo

Hodně povedený anime film. Jak za celý tento svět, tak za krásné obrázky, animace a charaktery, také za soundtrack, dávám maximum *! ()

Threepwood

Podle mě je to klasické sci-fi anime - temná budoucnost,dvě bojující strany,romeojuliovská milostná linie,tragiční hrdinové,krev a násilí.Prostě to co mám rád a co se v amerických animáčích moc často nevidí.Ovšem v minulosti bylo natočeno víc filmu,které jsou kvalitou příběhu daloko před tímto dílkem.A nakresleno je to moc pěkně. ()

Jaromír

Pěkný animáč s nádherným detailním zpracováním. Co ale zase chybí je detailní příběh. Jako by se tvůrci zaměřili čistě na formu sdělení, a samotný obsah jim někde utekl. ()

pekas

V porovnání se zbytkem světa je to jistě vynikajicí animák. V porovnání asijské tvorby ale přeci jen pokulhává za nejlepšími. Takže 4 považuji, vzhledem k tomu, že mě taky nechytnul tolik, za adekvátní. ()