U2: Under a Blood Red Sky

(koncert)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie / Kanada / USA, 1983, 55 min

Památný záznam koncertu irské rockové skupiny U2 k jejich třetímu studiovému albu War, natočený v rámci turné War Tour v červnu 1983. Místem vystoupení se stal přírodní amfiteátr Red Rocks v americkém Denveru, stát Colorado. Režie se ujal Gavin Taylor, který následně spolupracoval mj. s Ericem Claptonem nebo Queeny. (ČSFD)

nevermore

Tohle bylo parádní. Sunday, bloody sunday. pak ta klidná klavírovka a hned po tom můj favorit New Year's Day. Nádhera. Jak na začátku týpci chytli bona za nohu až tam hodil tlamu do publika :-) ()

Nassau

Tento koncert U2 je pro mě vrcholem živého záznamu jejich kariéry. Ta syrovost mi dodnes v jejich tvorbě chybí, ale to je můj problém. Po reedici má Under A Blood Red Sky skvělých 85 minut (až na Fall Down jsou zde všechny v ten večer zahrané songy) a ukazuje U2 přesně v té pozici, v jaké bych je chtěl pořád mít:) (95%) ()

Pekisan

Pozor lebo tato vec vysla zremastrovana a zkompletizovana na dvd. Povinnost pre vsetkych, ktori lubili U2 od ich zaciatkov ako aj pre tych, ktori proste miluju dobru muziku skor festivaloveho charakteru ako megalomanske turne plne blikajucich svetiel ()

intheend

23letej Bono vypadá zajímavě :D U2 byli prostě hvězdy hned od začátku a do teďka je to jedna z nejlepších skupin na světě. ()