Profesionálové (1966)

Solidny western kde banda styroch oslobodzuje "damu v nesnazich". Dvaja su klasicki kovboji ala co veta to drsna hlaska, dalsi je tam len, aby ho postrelili a treti je cernoch - prekvapujuco neumiera, ale aspon strielal z luku, lebo ved indian. Dufal som, ze aspon bohyna Cardinale sa ukaze v dobrom svetle, ale neukazala vobec nic. Este aj ta nahodna mexicka chiquitita sa (ma) navnadila viac. Napriek tomu ma to dost bavilo az kym sa na zaver ukazalo, ze peniaze kazia sveet a moralka je king. Nedavno som dal reprizu "No country for old men", takze som im to nezezral.

Venom (2018)

Hardy je bohovsky. Jeho antihrdina nie len vsetko posere, ale vlastne ani nie je hrdina - boji sa, schovava sa a najviac so vsetkeho chce znovu nakrmit jednu macicku (pussy). Takze ked splynie s Venomom a je donuteny do akcie, tona akcnych a vtipnych scen by ma mala priklincovat do sedacky. Lenze objavil sa Supermanovsky syndrom, ked hlavny hiirou je nesmrtelny, neznicitelny, tak mu daju nejaky ten kryptonit, aby bolo vlastne o com. Ok tento marvelak je temnejsi nez obtiahnuty "vesely chlapec" znamy tiez ako gejboj Clark (prepac Henry) a jeho plany s matickou Zemou nie su najmilsie, ale je jasne, ze mu nevyjdu lebo....nuz, pokracovanie. Whats the point then.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Zazracne superrychle cestovanie, nezmyselne drsne keci, prazdne postavy bez ciela. Klasicky GoT syndrom. But why? Stacilo sa drzat kniziek. Ale ten pocit, ze tvoja zapletka je lepsie. Na nezaplatenie. Mamina by bola pysna.

Shutter (2004) odpad!

Sledoval som asi hodinu a nic sa nestalo. Pribeh je uplne o nicom. Tam kde to ma byt zahadne, je to prekvapujuce ale tym wtf sposobom. Na lakacky sa pripravuje asi 5 minut, takze nakoniec sa uz nikto neboji. Ma to 16 rokov a do krasy teda nevyrastla. Nabuduce skusim pre zmenu nejaky MILFku.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016) odpad!

Slovami klasika: You cannot be serious!!! Prvych 20 minut je zabitych zostrihom z predchadzajucich casti. Zbytok bol na tom este horsie. Vtipy boli uplne mimo moje spektrum usmevu. Napriklad tam 10 minut komentovali smradlave boty, co je na urovni mojho 3 rocneho chalaniska. Nazivo je to asi vacsia sranda.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Film ponukajuci complexny pohlad na problematiku drog. Na jednej strane vidime vyprahnutu mexicku krajinu s malym lietadlom pristavajucim uprostred nicoho a na druhej strane stretneme ludi na presne opacnej strane socialneho rebricka bojujich proti novodobemu moru v USA. Reziser ide na to sikovne a pouziva rozne farebne filtre a styly kamery, aby nielen ukazal odtrhnutie politikov od reality (a tym dlhsi a bolestenejsi pad na dno ), ale aj akcnost, krutost a napatie boja s kartelmi pod drtivym spalujucim slnkom. Film je hviezdne obsadeny na cele s kralom del Torom zasluzene zvierajucim Oscarovu sosku. Zdarne mu sekunduju novomanzelia Douglas Zeta-Jones, hoci pred kamerou sa tentokrat nestretli. Verim vsak, vzhladom na Michaelove ...zavislosti a Zetine...oci, ze karavan sa kyval nie len kvoli vetru a dusno ani klimatizacia nerozfukala. Jedina namietka bude ta vlna cukru, ktora zaliala realitu na konci. Zivot totiz taky sladky nie je. Specialne pokial ide o drogy.

Pot a krev (2013) odpad!

Obcas si myslim, ze by si ta nasa planeta zasluzila trochu upratat tu hnilu clovecinu. Vacsinou sa snazim nesudit, ale dneska sa vyserem na dobre mravy. Hanbite sa vsetci, ktori ste si uzivali a silno ohodnotili tuto "komediu". Zaujmalo by ma ako velmi sa smiali deti cloveka, ktoreho tak vtipne mucili niekolko dni. Mam rad cierne komedie, ale nie podla skutocnych udalosti. Hranice sa musia drzat a Bay, aj vsetci co sa na tomto podielali, prepadli cez nu na uplne dno ludkosti. Prachy su prachy.

Tokugawa sekkusu kinshi-rei: shikijô daimyô (1972)

Nehovorim, ze mam oci zkrvavene rokmi sledovania japonskych bizarnosti, ale svoje som si uz odpozeral. Napriek tomu tato vec nachytala na hruskach. Za prve, je to nudne a ploche ako moje spoluziacky na zakladke (bohuzial bez zmeny na gymply). Prvych 20 minut je vyplnenych milion a jednym japonskym menom a genealogickymi perlickami, ktore su vacsinou vysledkom Shogunovych zdravotnych prechadzok haremom. Na "serioznosti" len pridavaju otazky razu, ci to aj zeny vo Francuzku robia s tym tam dole tak ako v starom dobrom Japonsku a klitoris je prirovnany k velkochovu kuriat. Lenze zrazu jedna mila pani spacha sepuku, aby hned doslova poslapali po krestanstve aj s ukrizovanim na obratenom krizi. Nalada sa zmeni strihom z vrcholnej usmevnej trapnosti na rodinnu dramu o krestanskych korenoch. Povedzme si vsak jedno - ono by to islo, keby nam isli zenske. Ale nejdu. Sice vyzeraju k svetu (zastupenie ma ako Europa, tak aj ebenova Afrika), ale to tradicne dusno skor pripomina cakaren u doktora pocas letnych horucav. Mozno som mal radsej skusit tie spoluziacky.

Psanec Josey Wales (1976) odpad!

Vazeni a mili western fandovia, do neba kriciaci odpad mozem vysvetlit, len spoilerovanim. Takze pardon. Od zaciatku sa mi vynarali slova "zastarany" az "trapny" ako svetla rychliku vynarajuceho sa z tunelu sklamania. Vlastne to skor bola mala lokalka, vzhladom na vrazedne tempo. Vsetko to ukoncila scena Clinta sediaceho na jednej strane rieky, driemajuci, cakajuci na kompu privadzajuca bandu vojakov, aby ho chytili/odbachli. Nikto nechape preco tam len tak sedi, az pokial sikula orlie ocko Joey NEODSTRELI lano niekde nad riekou a mili vojaci su odsudeni na nedobrovolny spoznavaci vylet so sancou utopenia. Samozrejme v ramci zachovania 135 minut filmu sa rozhodol setrit municiu na neskor a nechal tych paduchov vychutnavat si cerstvy riecny vzduch bez zbytocnych komplikacii sposobenych lietajucimi gulkami. Pocit, ze zo mna niekto robi blbca ma zaplavil ako tsunami kovu a polstrovnia cez stado krav pasucim sa nerozumne pred tym tunelom. Tak som radsej stravil hodinu pisanim tejto poezie.