Král síly: Příběh Rickyho

(festivalový název)
  • Hongkong Li wang (více)

Mladý Ricky je za vraždu poslán do vězení. Zde vládne sadistický boss a řada gangů. Téměř okamžitě po příchodu do věznice se Ricky dostává do konfrontace s místními kápy, kteří zjišťují, že Ricky není žádný otloukánek. Naopak, Ricky je mistr kung fu s nadlidskou silou. Svoje protivníky doslova cupuje na kusy a proráží pěstmi. Je absolutně neporazitelný, nebo šéf věznice skrývá esa, která Rickyho řádění utnou tipec? A jaký je vlastně skutečný důvod Rickyho uvěznění? (Flipnic)

kitano

Fajnova, komixovo ladena zalezitost, v ktorej hrdinovia maju obrovsku silu a dalsie specialne schopnosti, ktore vyuzivaju zvacsa na krvavu destrukciu oponentovej telesnej schranky. Velmi mi to pripomenulo komixove dobrodruzstvo Loba, ktory si to vo vezeni rozdal s Obrptakem (toto sa tak isto odohrava vo vezeni). Ti, ktory ten komix poznaju, vedia, ze to je prenaramna brutalita a tento film sa tomu minimalne vyrovna. Milovnici gorefestov tento kusok nemozu minut. (8.7/10) ()

Kusko.t2

Príbeh o najväčšom búchačovi a lámačovi ľudských kostí - Rickym, ktorý sa dostáva do svojského väzenia v ktorom má nedobrovoľne prežiť niekoľko rokov. Ricky je tvrdý chlap, svalnatý, ktorý v sebe nosí 5 guliek ako spomienku na svoju lásku o ktorú ju pripravil práve ten, ktorý ich do neho vystrieľal. Okrem toho, že je Ricky extrémne silný, či už duševne alebo fyzicky, je aj čestný a nedokáže sa len tak pozerať na bezprávie, ktoré je vo vezení na dennom poriadku. Ricky (a taktiež vedenie vezenia) sa vyžívajú v brutálnych a krvavých stretoch a tak sa postupom času neustále znižuje stav v tejto komunite. Tento film je poňatý hlavne zábavne, takou hravou formou a obsahuje aj pekné hororové nechutnejšie prvky (väčšinou tiež zábavné). To bolo mäso, keď v jednom „fighte“ súper chcel Rickyho prekvapiť tým, že si rozrezal brucho, vybral si svoje črevá a začal nimi Rickyho škrtiť. Solídna nechutnejšia zábava. ()

pornogrind

Na tenhle film jsem narazil na jedné nejmenované internetové stránce. Titulek zněl. 10 nejbrutálnějších snímků. Mezi nimi byl tenhle. Co k tomu dodat. Tady už nemůžeme mluvit ani o béčku. Tenhle film jede céčkovou ligu. Ale co je na tom když je to prdel. Krev teče proudem, střeva se klubou ven, praskají hlavy, oči vypadávají z důlků, ...... a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Tenhle film je jeden velkej úlet, kterej pro některý může být odpadovou záležitostí, ale pro druhý může být kultovní. Já jsem někde mezi těmahle dvouma táborama. ()

JohnMiller

KUNG-FU SPLATTER. Rád sa pohrávam s myšlienkou vytváraním nových filmových žánrov miešaním do subžánrov do svojich komentárov to často pridávam akoby filozofickú tézu. No tu som si na 100% istý že sa nepletiem. Pretože The Story of Ricky tieto dve spomínané subžánre absolútne vystihujú. Toto je niečo šialené. Od začiatku sa tu bojovníci vo väzení tlčú hlava nehlava pričom si trhajú údy, vyberajú vnútornosti, lámu kosti, niektorý sa doslova rozpučia. V prívaloch hektolitrov krvi a bolesti zo stratených častí tela však cítiť komediálne prvky ako v Braindead a Evil Dead. Jedinú slabosť ktorú tu evidentne cítiť je absencia dobrého príbehu. Ono to sú gore scénky pozliepané jedna na druhú. O nejakom príbehu tu nemôže byť reč ale že by to nejako rušilo vytrhávanie čriev z obetí sa mi nezdalo. Hlavná postava Ricky je drsný chlap ktorému sa hlboké rany zahoja v priebehu niekoľkých hodín, nemá problém s prerážaním železobetónových stien je to jednoducho charakter ako stvorený do Kung-Fu filmu. ()

Jhershaw

Znáte to, jsou filmy, které oscilují mezi 5 hvezdami a odpadem. Pro někoho neuvěřitelná zábava, zatímco jiní nevěřícně kroutí hlavou. Beru černý humor krvavých efektů, i asi chtěnou topornost, ale pro mě to kvalit Braindead nedosahuje. Možná s lepšími herci a větším nadhledem, kde nadhled neznamená jen proražená těla. ()

• Jedná se o první film z Hong Kongu, jenž se dostal do kategorie CAT III, a to kvůli násilí, nikoli sexu. (Caelos)
  • Ve finálním souboji bylo použito tak moc falešné krve, že představitel Rickyho Siu-Wong Fan nemohl červenou barvu smýt ještě 3 dny. (Caelos)
  • Ke konci filmu, kdy Ricky (Siu-Wong Fan) rozbijí vězeňskou zeď, můžeme vidět lana, která byla použita na její stržení. (Hem.m)