Bill Hicks: Revelations

Režie:

Chris Bould

Účinkují:

Bill Hicks

Bill Hicks je americký komik z 80. a 90. let, bojovník proti mainsreamu, jehož cílem bylo především podnítit ostatní, aby mysleli za sebe. Přes jeho nadhled v mnoha oblastech filosofie a politiky si zachoval výrazové prostředky zedníka z hospody čtvrté cenové. Možná je to právě ta kombinace logických argumentů prokládaná pestrým slovníkem, která mu přinesla vyprodaná představení. Jaký je tedy s Billem problém a proč jsme o něm nikdy neslyšeli? Je to jeho odkaz, ve kterém se nebojí poukázat na skutečný stav politiky a náboženství, nebo je to pokrytecké ukazování prstem na jeho způsob vyjadřování? Ať už z toho nebo onoho důvodu, jedná se znovu o mustwatch, který v televizi neuvidíte. Co se v představení dozvíte? Třeba to, jak je to ve skutečnosti z dinosauřími vykopávkami, jediné a pravé vysvětlení Kennedyho vraždy, jak spolu souvisejí drogy a evoluce a mnoho dalšího. (snob)

Carnosaurus

Nářez, absolutní nářez. Tolik pravd o životě, náboženství, lidstvu a totální vymaštěnosti naší společnosti v tom nejtemnějším, hořkým balení. 20 let stará záležitost, ale pořád aktuální, bohužel. ()

Johny2005

Opravdu moc dobrá one man show, která pokryje spousty témat. Bill Hicks se nebojí vyjadřovat drsně až nemorálně, ale o to v té show právě jde. Je potřeba to světu ukázat tak, jak se to děje. Právě tak nemorálně se totiž rozšiřuje špína a svinstvo po zemi. Úplně vidím, jak spousta lidí říká: to je strašný, není to vtipný, je to ubohej humor, bohužel většina těchto lidí právě vůbec nepochopila, o čem že to vlastně má celé být. Jinak některé skupině lidí tato show vyloženě nesedne. Life is just a ride. 90%. ()