V tomto kriminálním dramatu dívka na útěku z vesnického domova v Montaně směřuje do LA skončí uvězněna v nejtemnějším podsvětí obklopena kriminálníky, drogami a povrchními lidmi. Naštěstí její bratr, tvrdý kovboj, ji přichází zachránit, ale nejprve ji musí najít. (Karlos80)

Karlos80

James Mitchum (tvrdý kovboj Jim Calhoun), syn legendárního Roberta, cestuje z malé vesničky v Montaně do Los Angeles aby se ujistil že se jeho mladší sestra která opustila domov krátce před ním, nedostala do potíží. Bohužel, problémy na sebe nenechaly dlouho čekat, vlastně se dostavily ihned poté co dívka vystoupila z autobusu, mladá pohledná blondýnka byla okradena, pak unesena, znásilněna a prodaná prvotřídnímu pasákovi pro kterého pracovala jako lepší prostitutka. Tak si slávu a štěstí kterou chtěla nalézt v Hollywoodu určitě ani ve snu nepředstavovala. Trackdown je celkem povedený, místy dost drsný a násilný rape & revange, sice bez hlubšího scénáře s řadou absurdních sekvencí, ale to co tu sledujeme je stále dost poměrně vzrušující a člověka to baví. Začátek filmu ale není zrovna dvakrát moc přesvědčivý, jako spíš neohrabaný, je tu pár nejasností, časem, hlavně s příjezdem do LA, se to ale zlepšuje a celý film (hlavně tedy příběh) nabírá na obrátkách a stává se tak pro diváka konečně zajímavý. Film obsahuje hodně násilí a různé špinavosti ze špinavého světa podsvětí (prostituce, drogy, znásilnění, atd), podle tehdejších měřítek samozřejmě, podle dnešních standardů jde v podstatě o krotkou věc. Památná je tu scéna divoké přestřelky ve výtahové šachtě, velmi násilná scéna při které je žena ubita k smrti sadistickým sexuálním maniakem, a pak samotné velké finále - nevyhnutelné zúčtování (brokovnice v akci) to se povedlo. Bohužel samotný vrah dívky nebyl nikdy chycen a vydán spravedlnosti, tady v tomto bodě vznáším menší výtku směrem k tvůrcům tohoto filmu, těžko odhadnout jestli to tak chtěli, a nebo, jestli to byl třeba záměr, či jim to vůbec nedošlo, díky nějaké drobné chybce ve scénáři. Mrtví bohužel nemluví a Jim a jeho parta tak nejspíš měli za to, že za smrt dívky je vinen především její pasák (ten ji přeci prodával), vraha tedy jinde než v jeho vlastní osobě netřeba hledat. Asi o tom se nás snaží tvůrci tohoto filmu přesvědčit. Film má jinak dobré uspokojivé tempo, je tu i patřičný nárůst napětí, vývoj postav také není špatný, o zábavné momenty také není nouze, není to sice žádné mistrovské dílo ve svém žánru, ale podle mého názoru jde stále o velmi slušné vzrušující akční béčko, troufám si říct že o jedno z nej ze 70's. Jim Mitchum s knírkem a s kloboukem jakoby z oka vypadl svému otcovi, velmi hezký výkon, možná že kdyby byl do těchto tipů rolí obsazován častěji, tak zde máme dalšího Eastwooda či Bronsona, daleko do těchto dvou borců skutečně neměl, je to věc názoru. Erik Estrada v čistě stereotypní roli, stejně tak jako Cathy Lee Crosby (sociální pracovnice Lynn) oba herci tady Jimovi pomáhají v pátrání po zmizelé sestře. Lynn a Jim to pak dali dohromady, docela hezký pár. Anne Archer byla docela prima v roli Barbary (manželka pasáka) kdy ona se dívce snažila pomoci vždy jak jen mohla, téměř něco jako vlastní matka. Pokud je mi známo tak tento film do dnešních dnů nevyšel na DVD, a dokonce ani předtím na VHS, to je neoddiskutovatelný a téměř nepochopitelný fakt a hlavně hřích! Mnou viděna kopie byla ta z TV (kanál MGM). () (méně) (více)