Hněv duší

• USA Dead Birds (více)
všechny plakáty

Skupina zlodějů, kteří jsou na útěku po přepadení banky, najde útočiště v opuštěném domě. Zatím nemají tušení, jaké zlo zdánlivě pustý dům skrývá. Blíží se noc, venku zuří bouře, ale to není nic oproti tomu, co se začíná dít vevnitř. Probouzí se strašlivé zlo uvězněné ve stěnách domu. Členům skupiny se začínají postupně zjevovat obrazy zmrzačených těl, která jsou výjevem hrůzných činů, jež se zde odehrály. Strach ve skupině narůstá a její členové jsou na sobě závislí čím dál víc... (oficiální text distributora)

Adm.Nelson

Chcel som napísať niečo v tom zmysle, že okrem toho, že horor by mal vystrašiť, tak by mal mať tak, ako každý iný film, zmysluplný dej a postavy by sa nemali správať ako teľatá. Smerujem k tomu, že aj keď hororová stránka nie je úplne najhoršia, celé to prebíja moje znechutenie nad tým, že celý film je len čudnou kolážou z viacerých ďalších hororov, kde je všetko od duchov, démonov, dievčatka v studni, knihy plnej kliatieb, slizkej Veci vyliezajúcej z tela počernej otrokyne, až po vraždiaceho otecka, pričom všetky tieto ingrediencie tvoria dohromady iba nechutný guláš. Ďalej je tu primiešaná dosť prestrelená prestrelka (tu by som bol rád, aby sa krvou trochu šetrilo), potom neobjasnený osud Shannonovej postavy, originálny názov filmu bol asi vytvorený tak, že počítač vygeneroval jednu scénu a podľa nej sa to celé nazvalo (btw je to asi najmenej podstatný moment filmu), a to spomenuté chovanie postáv, kvôli ktorému muselo ísť hodnotenie ešte nižšie, ako som pôvodne plánoval. 2/10 ()

Heroine

Po "The Burrowers" jsem dostala tip, že tohle by mělo být ještě lepší. I když to bylo místy napínavé, pořád mi to připadalo celkem jako slabotina. Duchařina ne zrovna originálního rázu, ne tak docela sympatická parta hrdinů, a k tomu se na konci nějak vytrácí logika. Nevím co přesně se to tam na konci stalo, ale mohlo to být ještě stokrát děsivější. ()

hororwatch

Normálně bych hodnotil třemi. Ale jelikož za poslední dobu a vlastně celkově jsou k vidění spíše horrory s lepším obsahem, než-li formou( lépe řečeno obojí stojí za prd více, než to druhé), nemůžu jinak. Dvě obrovské hvězdy obzvláště za kostýmy, příšery, dům a druhou za práci s kamerou a dejme tomu i hudbu. Herci sice nejsou nesympatičtí, ale stejně jako budování napětí, se zde stupňuje jejich přiblblé jednání( jak dialogy, tak reakce na abnormální jevy). Děj, zápletka a její originalita je sice mizivá, ale snaha o ni tam byla v podobě doby, ve které se odehrávala. Až do konce jsem byl pro tři, ale samotný konec, byť není nijak zvlášť kulervoucí, mne překvapil a celkem příjemně to zakončil. Samotný fakt, že duchařina a náboženské horrory mají mít sílu právě v navození atmosféry a strachu, což je u mne stěžejní faktor u horroru, 4 hvězdu jen potvrdil. ()

helraiser

Tak tohle si opravdu nechám líbit. Výbornej atmosferickej horor spojenej s Westernem a to tak, že výborně. Atmosféra je opravdu hustá, lekačky jsou perfektně načasovaný, takže naprosto dokonale fungují. Na tomhle filmu je jasně vidět, že není za potřebí mít nehorázný rozpočet abyste mohli natočit dobrej horor. Takže spokojenost je na místě. Prosím další takovej. ()

Kadas97

Veľmi rozpačitý film. Pomalý štart, dobrá atmoška v dome, sem tam fajn lakačka a strhujúci záver. Duchovia a démoni sa mi po vizuálnej stránke dosť páčili a mohli podľa mňa dostať aj trochu viac priestoru. Príbeh je pretkaný rôznymi nečakanými zvratmi, ale záver taký, že neviem či je geniálny alebo už nemali nijaký nápad. Koniec koncov priemerný film 6 z 10. ()

SFalconJ

Slušný horor. Chvílemi příliš vláčný a utahaný. Musím přiznat, že jsem se dokonce několikrát i lekl. rozhodně bylo zajímavé zapasování hororu do období, kdy po Americkém divokém západě proháněli Kovbojové svoje mustangy, ale na průběh filmu to nemá skoro žádný vliv(bohužel). Škoda také trochu křečovitého konce. Nezdá se Vám, že jeden z vojáků, kteří zastřelili posledního ze skupiny Williama vypadal jako ředitel banky, kterého úplně na začátku filmu zastřelili? rozhodně zvláštní. I tak si ale Mrtví ptáci (doslovný překlad) zaslouží opravdu průměrné tři hvězdičky. ()

Deftie

Prečo ja vždy pozerám na horory s nádejou? Ok, ok, tento nebol až taký príšerný, chvíľkami sa atmosféra celkom hustila a ten najmladší zlodej tiež nebol najhorší (daná jedna a pol hviezdičky), ale všetko ostatné, vrátane obrazu, hereckých výkonov a v neposlednom rade príbeh bol obrovksý s**t. Jediné, čo ma prekvapilo, bol koniec (posledná polka hviezdičky), ten som skutočne nečakala (myslím tým úplný koniec, tak pol minúty). ()

AMD.SW

Tento horor velkou částí vsází na napětí, akce se rozjede až ke konci, je třeba si během děje všímat několika detailů, které Vám pomohou pochopit konec. Je jen málo hororů, ze kterých se bojím jít v noci na záchod, toto je jeden z nich. ()

Chuppa

2* za netradiční vsazení hororu na divoký západ, ale to je tak vše čím mě film zaujal. No možná ještě tím hnusným stvořením na tom poli.. ()

_aandyy_

Ten film je podle mě celý postavený na lekačkách... Tolik jsem jich v jednom filmu už dlouho neviděla. A přesto, že na mě docela zabraly, tak se mi to celkově moc nelíbilo. Chvilkama se mi úplně vytrácelo, o čem to vůbec je, chvilkama mi to připomínalo Prokletí domu slunečnic. Za pár dnů už asi těžko budu vědět, o čem přesně to bylo. Každopádně jsou to velice slušné dvě hvězdičky. ()

Homerking

Westernový horor se jen tak nevidí ale zas tak špatné to nebylo , film sice občas nabídne pár pěkných "lekaček " a nějakou tu krvavou scénku jenže to je asi tak všechno , špatné herecké výkony a zcela nudný příběh ()

dannyd14

Tak toto určite vyvolalo hnev v mojej duši. Monotónny námet, prihlúply začiatok ako i záver, western je na zahodenie a pripadalo mi to celé ako jedná veľká komédia. Obrovské sklamanie. ()

Megynka

Hrůza, hrůza, hrůza. Tyhle "horory" s šílenými monstry mě opravdu neberou. Navíc to bylo celé takové naprosto o ničem. ()

pepino

Docela účelné, šokující a strašidelné. Nic víc. Díval jsem se na to kdysi se svou drahou polovičkou a vím že jsme se báli. Jinak je to slabý průměr. Efekty musím ale pochválit. ()

Řízek

Možná že bych za každým rohem nečekal facehuggera, možná že při pohledu na pohybující se cosi uprostřed pole bych si nevzpomněl na mžourání do šera a zlověstně pípající detektor pohybu, možná že bych nepřemýšlel, jestli ty koně roztrhali vetřelci, možná že kdybych předtim celej den nepařil Aliens vs. Predator, vnímal bych tuten film úplně jinak. Faktem ale je, že sem se doopravdy bál. A to je dobře. ()

Soubi

Za výpravu a prostředí si film zaslouží tři hvězdy, i když pointa (wtf???) a děj celkově je více než slabý. ()

Pitryx

Ne příliš dobrý střih. Ale jinak se na to dívat dá, i když některé pasáže se jistě daly udělat kratší. Diváka unavují a odvádějí pozornost. Hvězda za málo používaný nápad a další za nápadité masky. To je však vše. Děj je jednoduchý a nijak složitý, jen to mělo mít větší švih. 261120118328/8719 ()