Bartu Hughesovi sice patří na Manhattanu dům, ale náhle se objevuje síla, která o něj chce Barta připravit. Na první pohled se zdá nepochopitelné, že by Hughes mohl přijít o rozum, protože jeho protivník stojí sotva za povšimnutí. Vydrží však cokoliv. Může přežít hladomor i výbuch atomové bomby. Prokousat se olovem či betonem. Zdá se, že nikdo není schopen přežít to, co on. Ani Bart Hughes sám není v bezpečí od okamžiku, kdy se v jeho domě usídlila krysa. (Warner Home Video CZ)

beso74

Bart Hughes má krásnu manželku, syna, v ktorom sa vidí, prekrásne, vlastnými rukami zreštaurovaný dom a rozbehnutú kariéru, ktorú môže ešte k väčším výšinám nakopnúť práca, s termínom dokončenia 14 dní. Manželka so synom odídu k svokrovi a on nikým nerušený ostáva sám so svojou prácou. Ako však zisťuje, nie tak úplne sám. Do domu sa mu dostal nezvaný podnájomník - potkan. A Bart, navyknutý dosiahnuť čo chce, mu vyhlási vojnu. Režisér George P. Cosmatos nám naservíroval zvierací horor, ktorý však na prekvapenie neobsahuje žiadnu na steroidoch odchovanú obludu, atómovým výbuchom ožiareného smoliara či kŕdeľ, svorku či roj nejakej menšej hávede. V podstate je to klasická ferovka - jeden na jedného, akurát že chlpáč má svoj ťah stále premyslený o niekoľko krokov dopredu ako budúci robocop.Celý film stojí na výkone Petra Wellera, ktorý sa postupne mení na psychopata s jediným cieľom - dostať tu beštiu, čo mu úspešne ruinuje život i kariéru, za každú cenu. Zvyšok je len komparz - od manželky (Shannon Tweed - neskoršia kráľovná béčkových erotických thrillerov - aj tu sa sprchovala a s oblečením narábala viac ako rozprávala), cez radami ovplývajúceho inštalatéra až po šéfa, kolegov v práci a asistentku. A tak sa z noci na noc blíži nevyhnutná rozhodujúca konfrontácia, v ktorej môže byť len jeden víťaz...Netypický zvierací (skôr psychologický) horor, ktorý stojí za pozretie. ()

Duke90

Nejprve musím napsat, že obecně hodně špatně snáším přítomnost hlodavců a krysy (potkany) absolutně nesnáším a mám z nich panickou hrůzu, protože jsem se v ranném dětství stal objektem napadení, když se mi míč odkutálel pod auto poblíž popelnic. Jenže tento snímek má opravdu něco do sebe - především oceňuji skvěle odvedenou práci se snímáním odrazů nezvaného návštěvníka v bytovém prostoru, což opravdu nahání husí kůži a kdyby se vše v druhé polovině nezvrhlo v béčkový "match" člověk vs. přerostlá loutka, určitě bych se dostal s hodnocením ještě výš, protože atmosféra permanentního ohrožení a gradujícího stresu je vystavěna kvalitně. Když jsem já ve své kanceláři asi před dvěma lety objevil živou pobíhající myšku, nemohli mě tam skoro 14 dní donutit vstoupit... ()

kim lowe

Peter Weller, který deratizoval hmyz v nahém obědu, si neumi poradit s krysou???!!!Aha, to bylo až deset let poté. Tak to chápu. ()

ostre_pero

Čo ja viem... Taký priemer. Celý dej akýsi pochmúrny a predsa len - aby som robil taký hurhaj kvôli jednej kryse, neviem neviem. Príjemný herecký výkon P. Wellera, ale inak nič moc. ()

70s80s90s

Na tento film som narazil nedavno. O horore sa vraviet neda. Nie je to nic strasidelne..skor neprijemne pre osoby, ktore sa štitia spinavych potkanov. Tento je tak 10nasobne vacsi, nez skutocny tvor. Pointou filmu je zošalenie cloveka, ktory sa snazi tohto tvora zlikvidovat. Lepsie tri hviezdy za kameru. Wellera by som si vedel predstavit v ulohe Stepfathera. Poblaznenie a nepricetny pohlad je mu v celku uveritelny. ()

Dalajlada

Byť je tento film 40 letý strarý, stejně mě pobavil. Krysa je vtipná, reakce hlavního hrdiny jakbysmet a finální bitva k popukání. Srandovní je i sledování, jak se Peter Weller pomaličku propadá do posedlosti potkana zabít. A finální scéna je k popukání. ()