Honkongská polícia plánovala zásah proti zlodejom, ktorý sa však nevydaril. Na ulici zostalo niekoľko zastrelených policajtov a zlodejom sa podarilo utiecť. Celú situáciu nahrávali reportéri, ktorí sa na mieste ocitli, keď natáčali haváriu auta. Veliteľka Rebecca Fong vymyslí plán, aby polícia získala späť stratenú dôveru - počas akcie bude polícia poskytovať médiám originálne zábery, ktoré sami zostrihajú, aby o nich stúpla verejná mienka. Situáciu komplikujú dobre pripravení zlodeji, ktorí prostredníctvom internetu posielajú do správ vlastné zábery. (badygorila)

Cedr

I po deseti letech stále nesmírně aktuální a mimořádně trefný námět. Logika občas trochu skřípe a je poplatná poselství filmu. Tradičně luxusní kamera a režie však téměř vše plně vynahradí. Už jen počáteční sedmiminutový long shot patří k jedné z nejlepších přestřelek a úvodu filmů vůbec. ()

ZkuKol

Johnie To je řemeslník na vysoké úrovni, umí si vybrat zajímavé látky a velmi neokázale - přitom chytlavě - je prodávat. Skvělá kamera, která vlastně pořád krouží, výborná stavba scén a režie přestřelek. Velká kinetika děje - vlastně pořád jsme v pohybu a strhující vyprávění. Linie z mediálním bojem je taková lacině učebnicová, i když má pointu, během filmu,máte pocit, že ji točil někdo jiný a nekdy jindy. Policejní jednotka je výborně zahraná, záporáci se nedaj a vy se těšíte, co se ještě semele!... 80% ()

system

Zacatek je vyborny, ale postupem casu film upada do sedeho prumeru ze ktereho se uz nevyhrabe. Nebyt logickych der a nepochopitelneho chovani policistu i zlocincu bylo by to na 5*. Skoda, skoda, tenhle fim mel rozhodne navic. ()

maty39

Slušná kriminálka se slušným úvodem, i když policisté jsou zde za pitomce a s výborným závěrem. Prostředek je ale občas na hraně snesitelnosti. 7/10 ()

fr3ak

Velmi zajímavý kousek, který ukazuje že média jsou stejně silná zbraň jako pistole, samopal a spousta granátů. V jedné chvíli mi to sice přišlo přišlo skoro až komické (oběd), ale i tak jdeo o výborný akční film s bravurní režií. ()

LukeSharp

Breaking news naprosto postrádají jakýkoliv příběh.Spíše se jedná o ukázku síly médií a hru na kočku a na myš,kdy ovšem policie není vždy kočkou.Paradoxně tady záporné postavy působily spíše kladným dojmem(dva únosci uvaří rukojmím oběd) a policajt v hlavní roli byl spíše bezcitný kretén,který by obětoval vlastní jednotku jen aby dosáhl svého a ta ženská(ani nevím co vlastně měla v popisu práce) byla taky bezcitná mrcha,která akorát manipuluje s okolím.Hodně filmu asi pomohly stísněné prostory klasického činžáku ve kterém se odehrálo prakticky vše,ale zároven tady byl i největší kámen úrazu v podobě naprosto nereálných přestřelek(nezasáhnout ani jednoho z pěti chlapů na prostoru 1x1 metr je prostě nesmysl),ale jako celek na mě Breaking news zanechaly velmi příjemný pocit z dobrého filmu. 70% ()

seba

Mix Nelítostného soboje a 15-ti minut a to vše jaksi na honkongský způsob. Každá druhá postava se chová pro mě dost nelogicky, kulky lítají a nikdo nepadá, nikdo se nekryje, tisíc policajtů neumí obklíčit jeden barák, snad jen chování médií je asi všude podobné. ()

Oiolaire

Nápad udělat z elitního policejního zásahu reality show, zprostředkovat občanům co nejdetailnější náhled do policejní práce a obnovit si tak upadající kredit a respekt je bezesporu neotřelý, nicméně co když na stejnou hru přistoupí i druhá strana a v rámci vyváženého zpravodajství začne média zásobovat záběry rukojmích, kteří spokojeně obědvají u jednoho stolu společně s únosci? Naneštěstí...film má několik dost hluchých míst, motivace postav mi občas přišli minimálně hodně zmatené a pokud ke konečnému výsledku přidám nesmírně nesympatickou hlavní vyšetřovatelku (každá její replika mě stála několik tisíc neuronů) nemůžu hodnotit lépe. ()

muti

originalny akcnak o bande lupeznikov, ktori sa po kratkej nahanacke zakempia vo vysokoposchodovom bytovom komplexe. najzaujimavejsi bol podlad na media a komunikaciu s nimi pocas filmu zo strany policie, ale aj utocnikov. Policia si musi zachovat tvar v ociach obyvatelov HK a dokazat im, ze mesto je stale bezpecne. ()

HKstars

Hongkongská policie je zas jednou po uši v problémech (ostatně co může být zábavnějšího a divácky přitažlivějšího než sledovat neschopné policajty? ;) - gangsteři po nocích sjíždějí Counterstrike, takže neváhají rozpoutat v centru města přestřelku bazukami, což jsou přeci jenom ráže na které policejní osmatřicítky nestačí. Na straně spravedlnosti je bohužel jen pár odvážlivců, např. inspektor Heng, který s odhodlaností dobrmana pronásleduje záporáky doslova do posledního dechu. I on je ale vhozen do mlýnku na maso, když se po náhodných záběrech v televizi dotkne popularita policie bodu mrazu a vedení se rozhodne udělat z policejních zásahů velkolepou show - stačí najmout reportéry, podplatit novináře a sestříhat z akce působivý trailer, ona už se veřejnost chytne a policisté budou opět za hrdiny. Nový model se musí vyzkoušet v reálu a v jednom činžáku se zrovna zabarikádovala naše čtveřice z úvodu filmu (ano, ti s těmi bazukami), která se od běžných zlodějíčků trochu liší. Jejich vůdce Yuan brzy pochopí jakou hru zkouší policie hrát a pomocí internetu uvádí optimistické policejní reporty na správnou míru. Média tak balancují na hraně mezi oběma barikádami a veřejnost se střídavě naklání na stranu policistů a gangsterů. Uznávaný režisér Johnnie To celkem rád rýpe do hongkongských poměrů a žádné téma mu není cizí, takže zápletky jeho thrillerů lze často chápat jako víc než jen nudnou akční vatu. Breaking News (označení pro žhavou televizní reportáž, většinou vysílanou live) je v první řadě o vlivu médií a ohýbání pravdy v očích diváků. Až v druhém plánu sledujeme akční trojúhelník zahrnující gangstera Yuana, sveřepého policistu Henga a policejní šéfku Rebeccu, která celou show vymyslela. Díky jejímu návrhu se před činžákem postupně sjede všechno co má Hong Kong k dispozici - PTU (Police Tactical Unit), SDU (Special Duties Unit), desítky policistů, prostě peklo na zemi. Ještě než se tohle všechno seřadí, vnikne do budovy Heng s hrstkou věrných kolegů a podle filmových pravidel to bude právě on, kdo se stane Yuanovou nemesis. V tomhle bodě Toův film trochu skřípe, protože ačkoliv je činžák vysoký "jako kráva", stovky příslušníků speciálních jednotek v něm pobíhají jako splašené husy a i když policie přesně ví (díky Hengovi), kde se gangsteři nacházejí, není schopna je při jejich přesunech zatlačit ke zdi. Je to škoda, protože na všem ostatním si dal režisér záležet, akce je natočená v obyčejně vypadajících, ale chytře volených dlouhých záběrech, takže vám skutečně nic neunikne. A je na co koukat, protože se tu střílí často, bohužel, jak už bylo naznačeno, většinou zbůhdarma. Na tom, že logiku policejního postupu nebudete nemilosrdně pitvat, má největší zásluhu samotné téma (Johnnie To se soustředí především na onu mediální propagandu, hrdinové jsou vedlejší) a především herecké obsazení - Nicka Cheunga a Richieho Jena jsem měl zafixované jen jako solidní komiky, ale oba zvládají s přehledem i vážnější polohy, zvlášť Cheung je nadějným prototypem akční hvězdy (a je až nebezpečně podobný Donniemu Yenovi), jediný kdo trochu zaostává je Kelly Chen, ale té to promineme, protože je po čertech hezká. Herce překvapivě neshodí ani veliká míra anglických frází (ty zní při přechodech z kantonštiny přeci jen trochu prkenně), kterých je tu požehnaně (je ho holt policejní thriller a v těchto složkách se angličtina používá hojně). Breaking News asi neposbírá festivalové ceny a upřímně pochybuji, že by vám něčím výrazně utkvěl v paměti, ale Toovi se zas jednou podařilo natočit řemeslně bezchybný thriller s ne úplně obyčejným tématem a dobře zahranými postavami. Je to celé kapku vypočítavé, místy hodně přitažené za vlasy, ale slupnete to jako lehký dezert po vydařeném nedělním obědě. Víc takových... 70% () (méně) (více)

svist10

Aneb jak lze zajímavý nápad zabít špatným zpracováním. SPOILER ALERT! Úvodní přestřelka je živelná, dramatická, ale úplně pitomá. Není se co divit, že má policie ztráty, když se kryjí za plastovou folií. Následující zhruba dvacetiminutovka je čirá detektivní bezradnost. Inspektor s jednotkou krouží sídlištěm a čeká na zprávy tak dlouho, že na sebe v podstatě narazí. No a zbytek je zmatená akce, kde se v uniformních úzkých chodbách střetávají obě strany. Tím, že místo není nikterak odlišené vzniká chaos, všechny chodby jsou stejné a bitky až na pár výjimek (plynová bomba - kde se vzala?) nenápadité a jak z filmů o Vinnetouovi. Následuje snaha o zlidštění postav a jejich psychologii. Tady z toho paradoxně líp vycházejí pachatelé. Uvaří jídlo, nechají dítě napsat si úkol a komunikují s policií. Ta oproti tomu má na své straně zarputilého mezka a velitelku, která se tváří jako robot. Třešničkou na dortu je jeden z rukojmích. Pokusí se o zbabělý útěk a vesele tam nechá své děti. A finále? Takhle nezvládnutou akční scénu budu ještě dlouho vydýchávat. Forma zde zvítězila nad obsahem. Jen díky dobrému nápadu to vytáhne na průměr. ()

Doffy

Tři nebo čtyři hvězdy? Já nevím. Úvodní scéna na jeden záběr je opravdu úctyhodná, ale nesmrtelnost některých postav při přestřelkách je někdy až k smíchu. Vcelku za to je to dobrá kriminální jednohubka. Nijak neurazí...ale co, dám ty čtyři. ()

eaglestar

Řádně slabé a kravinoidní. Jenom uchyláčci s fetišem na Kellyšovou a její debilní úšklebek (umí ona udělat i jiný xicht?), spolu s obočím zralým na strunovou sekačku, si přijdou na své. Pokud by to byla parodie, což jsem si docela dlouho myslel, možná bych dal i tři. ()

hujerita

Zaujímavý a trochen netradične pojatý film. Celkom to aj ubehlo a nejak som sa nenudil. Postavy neboli čiernobiele a herci hrali fajn. V konečnom dôsledku my tam na Hong-Kong-skú produkciu chýbala prepracovanejšia akcia a tak nejak aj málo mŕtvych. Koniec ľahko predvídateľný. Na jedno pozretie stačí. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb