Šokující film volně navazuje na slavný snímek Kanibalové (v originále Cannibal Holocaust). - Televizní společnost toužící po senzaci, vysílá ambiciózní reportérku Grace Forsyte na nebezpečnou cestu do amazonských pralesů, aby zde našla kanibalské kmeny a natočila o nich film. Televizní tým se s kanibaly skutečně setkává, natáčí vše, s čím se v amazonském pekle potká a snaží se kanibaly vyprovokovat. Jejich válečnická krutost i chuť na maso vetřelců, se však nakonec obrací proti členům výpravy. (oficiální text distributora)

janesX

To že táto "fraška" je total vykrádačka by mi nevadilo, práve naopak som sa potešil že to bude určite o čosi lepšie sfilmované. No zistil som že je to opäť len film čo si chce zarobiť nejaké drobné a nejde na to ani trochu poctivým spôsobom. Na to využíva klasické triky akými sú napríklad pekné ksichty a exotické prostredie. No ale ten zvyšok je katastrofa - chvíľu je to "ako" kanibal/nekrofil porno, potom sa zdá že je to paródia, no to len vďaka tomu že tí herci sú ako banda neschopných magorov. Huba sa im tu fakt ani na chvíľu nezastaví, a tím som sa konečne dostal k tomu najhoršiemu - textom. Tie by im lepšie napísal ešte aj Andy Kraus od Paneláku. To čo bolo v tej hodine a pol použitelné by sa vošlo to troch - štyroch minút. Hrôza to teda bola, ale nie tá ktorú som chcel.15% ()

destroy83

Italský trasher Bruno Mattei vysmahl v podobě Cannibal World nekompromisní kanibalský zářez, který se i přes své nesporné kvality bohužel neobešel bez nějakého toho drobného kazu. Dílko se drží zaběhlého mustru perel žánru, jako jsou Cannibal Holocaust, Cannibal Ferox, Last Cannibal World či The Mountain of the Cannibal God. Banda civilizovaných lidí, zde senzace chtivých reportérů, vyrazí do džungle vypátrat jedny z posledních kanibalských kmenů. Samozřejmě se chovají dle očekávání, vraždí domorodce a jednu příslušnici kmene znásilní, čímž jí i sobě podepíšou rozsudek smrti, přesně jako v Cannibal Holocaust z roku 1980. Mattei svoje dílko o 23 let mladší pojal aktuálně pro 21. století. Bezohledná honba za sledovaností vede přes mrtvoly, zkreslování faktů v médiích, otázky novinářské etiky a neotřesitelnou pozici peněz v žebříčku lidkých hodnot. Tato sociální kritika snímku velice sluší, stejně jako poctivá porce nadprůměrného gore, ženské nahoty, krásných záběrů z džungle a dalších nezbytností pro každý pořádný kanibalský film. Bohužel se divák dočká opět obrazu jako z nějakého porna a opravdu tupého hereckého výkonu některých protagonistů, zejména ve vedení televizní společnosti. Každopádně se Cannibal World může řadit mezi lepší kousky kanibalského žánru. Hodnotím čtyřmi poctivými hvězdami. ()

Kusko.t2

Cha-cha-cha, ten Bruno je ale mimoň :-) V dobe svojej najväčšej slávy točil tie svoje mega braky a ťažké trashovitosti spôsobom, ktorý dokázal aj vďaka svojej prostoduchosti zaujať. Doba sa ale zmenila a Bruno s ňou. Precitol až do takého stavu, že si uvedomil brakovosť svojej predchádzajúcej práce, preto na ňu čiastočne zanevrel. Dosť bolo brakov a lacných trashov, pomyslel si. Nová doba si žiada zmenu! Svet potrebuje MEGA SRAČKY toho najfekálnejšieho zrna a to tak trápne, že ak by došlo k ich zámernému napodobeniu, kópie by nedosahovali ani zďaleka takej tuposti, ako v tomto prípade. Preto je istým spôsobom Bruno Mattei výnimočný. Terajší "Mondo cannibale" je podobne ako predchádzajúci NELLA TERRA DEI CANNIBALI ťažkou vykrádačkou (nielen) CANNIBAL HOLOCAUSTu Ruggera Deodata. Našťastie ale o poznanie zábavnejšou vykrádačkou – dovolím si povedať, že až neskutočne trefnou PARÓDIOU! Opäť tu máme totožné scénky a lá Holocaust, vrátane uhla kamery, trápne omieľaného posolstva, kompletného scenáru, či dokonca mimiky postáv. Pri tom všetkom nechýbajú samozrejme mega chyby, nelogickosť, na ktorú Bruno dokonca aj upozorňuje, prsíčka, vnútornosti, posekaný trávnik uprostred amazonskej džungle, či telenovelové dialógy evokujúce lacné porno filmy. Jednoducho a jasne, keby som nevidel, neuverím! Preto ak je možnosť a súčasne "Cannibal Holocaust" patrí medzi filmy už videné a hodnotené pozitívne, určite sa pozrite na túto (chcenú/nechcenú) paródiu. Zábava je v tom prípade zaručená. ### Na záver ešte vysvetlím, prečo som sa uchýlil nenadeliť filmu akékoľvek hodnotenie. Z celej škály si totiž moje presvedčenie nedokázalo vybrať. "Mondo cannibale" = asi najhorší film EVER a súčasne jedna z najlepších kanibalských paródii EVER! Ťažká dilema toto :-) ()

TERRORDROME

Bruno Mattei je ( teda bol ) asi ten najväčší a najneschopnejší filmový sračkár oproti ktorému sú aj Boll s Winorskim oscarový machri. Ako obvykle si vôbec nelámal hlavu so scenárom a kompletne okopíroval iný film, konkrétne klasický Cannibal Holocaust. Takže tu banda dementov pobehuje džunglou a hľadajú kanibalov. Neustále dumajú nad tým či kanibali naozaj existujú a pritom stretávajú črevá a penisy žerúcich divochov každú chvíľu. To aby nám pán režisér mohol naservírovať hromadu nezmyselných ľudožrútskych orgií a znásilňovačiek ktoré sú vo svojej bezduchosti a vyžívaní sa prinajmenšom srandovné. Ako vážny film to stojí za hovno a ako paródia tiež, Mattei jednoducho šlape a šlapal by dodnes keby nezomrel. ()

fiLLthe3DD odpad!

„Seriózní film" jsem nečekal, ale že to bude až taková kravina... Dialogy a děj - vyloženě dementní (vykrádá snad všechna klišé kanibalských hororů, provedení je však ještě horší), Grace a její dialogy na přes držku, herecké výkony radši komentovat nebudu, postavy příšerné... Technícká stránka je rovněž odpudivá, kamera je odporně nepřirozená, krev a gore působí uměle, krev směšně. Prvních dvacet minut jsem se na té brakovitosti celkem slušně povařil, avšak s přibývajícími minutami už mi to celé přišlo takové mndlé a měl jsem pocit, že to trvá ne 90, ale 2x90 minut... Ani ty kanibalské horory z osmdesátých let nepůsobí tak amatérsky jako toto... Odpad! už jsem nedal dlouho, protože tak zbytečný film se jen tak nevidí, i na to gore se zde vesměs kašle a nedá se tomu ani smát... Škoda, Matteiovi filmy jako Zombie (Ostrov smrti, Začátek) nebo Ženská věznice byly aspoň krvavější a nasmát se dalo u každé scény... TOHLE ALE NE! ()