Povídání o pejskovi a kočičce (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1950, 6 x 8-16 min

Eduard Hofman

Karel Höger

Komentáře uživatelů k TV seriálu (23)

Pěkné příběhy o pejskovi a kočičce. / Viděné epizody *6.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 9/10 )(12.5.2012)

Kolik generací už na nich vyrostlo? K několikaminutové pohádce na dobrou noc usedají každý večer tisíce dětí. Místy kouzelné zpracování navíc podpořené dokonalým přednesem Karla Högera.(17.12.2014)

tohle jsem měl jako malý hlavně naposlouchané z rádia a už tak se mi to líbilo, co teprv když sem k tomu viděl obrázky, Höger i animátoři odvedli skvělou práci(11.12.2012)

Můj otec povídání o pejskovi a kočičce kreativně doplňoval o činnosti, ke kterým nás chtěl motivovat. Jsme tak s mou sestrou jediné děti, které znají i příběhy o tom, jak pejsek a kočička psali domácí úkoly, cvičili na hudební nástroje a obdělávali kolchoz. Nejlepší epizodou i tak zůstává ta, kde nejdřív pověsil pejsek kočičku, pak kočička pejska a tak viseli oba, jejíž kreslené ztvárnění mělo za následek mé osvobození od výtvarné výchovy. Díky, pane Čapku.(12.12.2014)

TV-seriál. Nádherný, český, animovaný seriál. Klasika mezi Večerníčky. | Průměr všech epizod: 75% (4*) |(6.11.2012)

Jak pejsek s kočičkou myli podlahu - 4*, Jak pejsek s kočičkou dělali dort - 5*, O panence, která plakala - 3*, O pyšné noční košilce - 2*, O pejskovi a kočičce jak psali psaní - 4*, Jak si pejsek roztrhl kalhoty - 4*. 80%(18.4.2014)

Nemůžu si pomoct, ale díly jsou hodně nevyrovnané - zatímco mytí podlahy, vaření dortu a roztržené kalhoty jsou hravé a vtipné, noční košilka, panenka co tence plakala, psaní psaní jsou takové nudné. Což se mi potvrdilo i u vlastních dětí, které přesně poslední tři příběhy nudí a už u nich nevydrží, i kdybych je pustil jako první. Ještě se mi docela líbí pejsek s kočičkou v Zahradníkově roku, ale ten už do tohoto seriálu oficiálně nepatří.(17.3.2013)

Naprosto geniální dětská knížka, kresby i vyprávění Karla Högera. Jsem hrozně rád, že se na to mé dcery dívají. Jedna zrovna říká: "Že by se hračky neměly nechávat venku?"(28.9.2014)

....milá rozprávka - vizuálne i audio :)(12.7.2013)

Další z pohádek mého dětství. Pejska a Kočičku jsem sice nemusel až tak moc jako jiné pohádky ale přesto je to moc pěkný seriál a míň než 5 si nezaslouží.(29.2.2016)

Hodnocení 8/10. Nejoblíbenější díly - mytí podlahy a dort.(8.4.2013)

Po Grym filmu jsem se musel odreagovat několika díly Pejska a kočičky. Nesmrtelné.(10.2.2013)

Jojo. Mydlo s jelenem a vareni dortu a PISEK a kocicka. To utkvi v hlave i do dospelosti ;-).(23.6.2014)

Karel Höger byl úžasný vypravěč.(20.4.2014)

Karel Höger rules !!!!!................. moje hodnocení = 10 z 10.(29.10.2014)

Tradičně pouštěno dětem 1. ročníků ZŠ.(20.1.2013)

Klasické pohádky Josefa Čapka se stejně klasickým podáním Karla Högera.(14.2.2013)

Stará dobrá klasika, kterou musí u nás znát snad každý dítě. Tohle prostě nejde hodnotit jinak, než pět hvězdiček z pěti. Tehdy si nikdo nedovolil vydat nějaký škvár a už vůbec ne Čapek, který se těšil dobré pověsti uznávaného spisovatele. Ztvárnění této klasiky je prostě nezapomenutelné.(15.2.2014)

Dětství, nostalgie, klasika, dokonalost.(3.6.2013)

Krásný původní český večerníček... Ve čtyři ráno jsem seděla na posteli a vyvalovala oči do tmy pokoje, protože se mi zdál šílený sen, úplná noční můra. Přemýšlela jsem, co mám asi tak dělat až do rozednění, když se bojím dojít i na záchod. Vzpomněla jsem si na tohle. A pomohlo to. Takhle úžasně se mi nespalo už dlouho. Karel Höger krásně vypravuje a i když se text někdy rozchází s obrazem, asi málokdo by tomu přikládal důležitost. Na tomhle by měly vyrůstat i dnešní děti...(1.3.2013)

<< předchozí 1 2