Povídání o pejskovi a kočičce (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1950, 6 x 8-16 min

Eduard Hofman

Karel Höger

Komentáře uživatelů k TV seriálu (25)

Pěkné příběhy o pejskovi a kočičce. / Viděné epizody *6.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 9/10 )(12.5.2012)

Kolik generací už na nich vyrostlo? K několikaminutové pohádce na dobrou noc usedají každý večer tisíce dětí. Místy kouzelné zpracování navíc podpořené dokonalým přednesem Karla Högera.(17.12.2014)

tohle jsem měl jako malý hlavně naposlouchané z rádia a už tak se mi to líbilo, co teprv když sem k tomu viděl obrázky, Höger i animátoři odvedli skvělou práci(11.12.2012)

Můj otec povídání o pejskovi a kočičce kreativně doplňoval o činnosti, ke kterým nás chtěl motivovat. Jsme tak s mou sestrou jediné děti, které znají i příběhy o tom, jak pejsek a kočička psali domácí úkoly, cvičili na hudební nástroje a obdělávali kolchoz. Nejlepší epizodou i tak zůstává ta, kde nejdřív pověsil pejsek kočičku, pak kočička pejska a tak viseli oba, jejíž kreslené ztvárnění mělo za následek mé osvobození od výtvarné výchovy. Díky, pane Čapku.(12.12.2014)

Ani věk, ani mimořádná jednoduchost realizace, nic nesnižuje Čapkovu genialitu.(20.12.2016)

TV-seriál. Nádherný, český, animovaný seriál. Klasika mezi Večerníčky. | Průměr všech epizod: 75% (4*) |(6.11.2012)

Klasický český večerníček. Kdo by ho neznal? Rád na něj vzpomínám. :)(13.12.2016)

Jak pejsek s kočičkou myli podlahu - 4*, Jak pejsek s kočičkou dělali dort - 5*, O panence, která plakala - 3*, O pyšné noční košilce - 2*, O pejskovi a kočičce jak psali psaní - 4*, Jak si pejsek roztrhl kalhoty - 4*. 80%(18.4.2014)

Nemůžu si pomoct, ale díly jsou hodně nevyrovnané - zatímco mytí podlahy, vaření dortu a roztržené kalhoty jsou hravé a vtipné, noční košilka, panenka co tence plakala, psaní psaní jsou takové nudné. Což se mi potvrdilo i u vlastních dětí, které přesně poslední tři příběhy nudí a už u nich nevydrží, i kdybych je pustil jako první. Ještě se mi docela líbí pejsek s kočičkou v Zahradníkově roku, ale ten už do tohoto seriálu oficiálně nepatří.(17.3.2013)

Naprosto geniální dětská knížka, kresby i vyprávění Karla Högera. Jsem hrozně rád, že se na to mé dcery dívají. Jedna zrovna říká: "Že by se hračky neměly nechávat venku?"(28.9.2014)

....milá rozprávka - vizuálne i audio :)(12.7.2013)

Další z pohádek mého dětství. Pejska a Kočičku jsem sice nemusel až tak moc jako jiné pohádky ale přesto je to moc pěkný seriál a míň než 5 si nezaslouží.(29.2.2016)

Hodnocení 8/10. Nejoblíbenější díly - mytí podlahy a dort.(8.4.2013)

Po Grym filmu jsem se musel odreagovat několika díly Pejska a kočičky. Nesmrtelné.(10.2.2013)

Jojo. Mydlo s jelenem a vareni dortu a PISEK a kocicka. To utkvi v hlave i do dospelosti ;-).(23.6.2014)

Karel Höger byl úžasný vypravěč.(20.4.2014)

Karel Höger rules !!!!!................. moje hodnocení = 10 z 10.(29.10.2014)

Tradičně pouštěno dětem 1. ročníků ZŠ.(20.1.2013)

Klasické pohádky Josefa Čapka se stejně klasickým podáním Karla Högera, jehož hlas je prostě úžasný.(14.2.2013)

Dětství, nostalgie, klasika, dokonalost.(3.6.2013)

<< předchozí 1 2