Klečící bohyně vypráví relativně schematický příběh milostného trojúhelníku tvořeného krásnou modelkou (María Felix), jejím aristokratickým milencem (Arturo de Córdova) a jeho andělskou, ovšem vážně nemocnou manželkou (Rosario Granados). Nečekaně výraznou roli v tomto klasickém rozestavení hraje socha – ona Klečící bohyně z názvu –, jež symbolizuje spalující vášeň, před kterou milenecká dvojice marně hledá ochranu. (Noir Film Festival)

vitekpe

Mexicani si strihli tenhle jednoduchy, zabavny a pekne natoceny noir presne podle meho gusta. Hlavni pozornost na sebe totiz celou dobu pouta superkrasna María Félix, kterou jsem doted neznal. :) ()

Martin741

Ked sa povie noir film, vacsinou sa mi pred nosom zjavia US kvality ako Sorry, wrong Number, Sunset Boulevard ... prvy mexicky noir film, co som videl. Skoda, ze je to hodne schematicke, dej je prilis jednoduchy, da sa povedat ze az nasilny ... chcelo to proste par odbociek a trochu jednoduchu dejovu liniu zasmodrchat . 72 % ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny