Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

Saros

Britská romantika o tom jak pouhá vteřina může zásadně změnit život. Fakt dobře udělané dvě příběhové linie propojující se náhodnými místy při nichž kupodivu netápete která je momentálně která. Přestože chlapy z toho vyšli s mírně pošramocenou pověstí i přesto můžu doporučit :) ()

Don Kryspin

Krásný film. Vlastně se sám hodně divím, jak moc se mi líbí, protože příběh samotný je poměrně tuctový, jeden z hrdinů je nesmírně protivný a romantické filmy obecně nejsou žánr, na kterém bych nějak výrazněji "ujížděl". Přesto mám tenhle film moc rád pro ten netradiční nápad: každý okamžik našeho života je křižovatka. Každé naše rozhodnutí určuje, jak se bude náš další život vyvíjet - a i malý detail může změnit úplně vše. V našich rukou i mimo náš vliv existují tisíce různých možných cest, jak život prožít - a my si každou vteřinu volíme. Každou volbou člověk jeden život získá a tím tisíce jiných navždy zahodí. Kdybych býval tehdy udělal tohle, mohl jsem dneska být někde úplně jinde... Tenhle film mě hodně silně přinutil zamyslet se nad svým životem. Tedy, pravda, ve filmu šlo o náhodu a ne volbu, ale to vůbec nevadí. Fakt jsem si to užíval a mnohokrát si vzpomněl na báseň Roberta Frosta "The Road Not Taken" či na povídku Raye Bradburyho "Zahřmění". ()

megajalec

Dôkaz, že aj romantická komédia nemusí byť otravná a nudná. Originálne podané, čím je film zaujímavým. Páčili sa mi obe verzie, ktoré boli síce oddelené, ale mali veľa spoločného. Čakal som, ako si scenárista poradí so záverom a k môjmu prekvapeniu to celkom zvládol. ()

sidda

Zajímavý pohled na osud hlavní hrdinky, které se díky banální příhodě může změnit celý život. Vtipné dialogy a výborná Gwyneth Paltrow, které je tato role šitá jak na míru. ()

Sakyvanity

Skvělý nápad, to ano, ale zastávám názor, že by film mohl být i lepší. Gwyneth ukázala, že je opravdu dobrá herečka. 70% ()

Mamutol

Gwyneth Paltrow je kočka, co si budeme povídat, že ? Bohužel na toto téma byly vytvořeny mnohem lepší filmy. Žádná romantika ani komedie se nekonala a to díky mužským představitelům, kteří byli všichni do jednoho krajně nesympatický a lehce oplzlý. Asi tak. ()

nash

Nebylo to zase tak špatné, celkem vtipná romantika se sladkobolným závěrem.Jonh Hannah má opravdu vychytaný hlášky a Gwyneth Paltrow je překrásná a hraje velmi dobře. Potěší i odkazy na Monty Python. Ale ve výsledku pouze průměr. ()

zmateny

Nevím jak ostatní, ale mě vždycky zajímalo jaké by to bylo kdyby ... Kdyby jsem něco udělal o trochu jinak, než jsem ve skutečnosti udělal. Nebo kdyby něco událo o trochu jinak, než se ve skutečnosti událo - třeba, jaký by byl rozdíl kdyby ujelo nebo neujelo metro ... Je to jako kdyby se na plátně odehrávali dva různé filmy. A protože se vše odehrávalo paralelně, byly výborně vidět rozdíly. Kvůli paralelnímu zpracování sice trochu utrpěla přehlednost, takže jsem asi jednou, dvakrát nevěděl o kterou Gwyneth Paltrow se jedná, ale ani tehle detail pro mě není překážkou pro pět hvězdiček. ()

tombender

Po všech těch krásných pokojských, svatbách mého přítele a podobných hovadinách působí tento romantický film jako balzám na duši. ()

paniColombova

Já na osud moc nevěřim, ale tenhle film mě dohnal k pochybnostem. Výborná podívaná, od které člověk nemůže odejít ani na záchod. Věřte mi. Dávali to na prvním programu a poprvé mi vadilo, že tam nejsou reklamy :-) ()

Grim

...mám rád filmy pri ktorých treba rozmýšľať...nečakal som že sa budú obe línie príbehu odohrávať súčasne...český názov je trochu nešťastný a s dejom filmu nemá nič spoločné... ()

david666

Mám rád filmy tohoto typu, kdy se odvíjí osudy protagonistů různým způsobem. Tady navíc máme G. Paltrow, takže není moc co řešit. Je taky dobře, že jednotlivé děje jsou jednoduše rozeznatelné a nevzniká z filmu nesrozumitelný guláš. ()

ethel91

další z poměrně málo doceněných snímků. ve Sliding Doors se snoubí vše, co se v psychologickém romantickém zároveň však odlehčeném a nenásilném drama snoubit má. výborně vystavěný příběh s úžasnou Gwyneth Paltrow a naprosto neotřelým námětem. paralelní příběhy hlavní hrdinky musí vtáhnout do děje i zatvrzelého odpůrce romantické komedie. ()

Veeria

Příběh mapuje život Helen (Gwyneth Paltrow) do doby, kdy a) stihne metro, b) nestihne metro. Od této chvíle vidíme, jak tato hříčka osudu dokáže změnit život. A co jsem si z tohoto filmu odnesla? To, co se má stát, se zkrátka stane, určité události jsou předem dané a nelze je změnit, existuje ale řada cest, jak k těmto událostem dojdeme - buď pozitivní nebo negativní. Více prozrazovat nebudu, rozhodně doporučuji ;) ()

Stuart6

U mě dobrý. Základní poučení z tohoto filmu ? Naučte se radovat z toho, co máte. Může to totiž být daleko horší ;-). A hlavně se na to dívejte s manželkou jako já, trošku stoupnete na ceně :-). Mě osobně tedy nejvíce pobavil zoufalý John Lynch, cha cha cha :-). P.S.: Neměla snad Gwyneth kdysi prsa ? ()

Horác

Muži jsou tu slaboši, film je ale celkem silný. Gwyneth to sluší. Dvě větve Sliding doors jsou přitažlivé, pro mě ale současně i matoucí. Někdy jsem musel přemýšlet, kde jsem. Zapletli se do toho asi taky tvůrci samotní. Pro řešení dilematu "jak z toho ven" zvolili dost provařený způsob, který jsem v poslední době žel bohu viděl snad třikrát. A proto Spoiler: dočkám se někdy romanťárny, kde hrdinku ke konci nesrazí auto? ()