Mladí, krásní a zkažení

Young, Beautiful and Screwed Up

Komedie

Francie / Německo / Velká Británie, 2004, 92 min

• Louie

No, já nevím, nebavilo mě to, nudilo mě to a pak mi chtěli vnutit myšlenku, že pozvracet někomu nohy je fajn.... .... ... no, snad kdysi to byl nápad hodný Boha, ale dnes... ...(11.6.2007)

• habertek

Ten obal DVD tomuhle filmu vůbec, ale vůbec neodpovídá! Obal vypadá spíš jak z Prciček, ale tohle má do Prciček hóódně daleko!(11.8.2010)

• Olík

Doktor z hor na způsob ulítlé studentské komedie aneb mladí statkáři versus zářivá světla Paříže. Koprodukční paskvil francouzského situačního humoru, americké teen bláznivosti a bavorského sedláctví, jenž se z naprosto nezáživné podívané postupem času propracovává k celkem povedeným momentům, které však neustále sráží všudypřítomná vidlácká patina.(31.10.2011)

Velmi zajímavý a celkem vtipný film. Celkem proto, že zhruba v prostřední části se objevuje druh humoru, založený na blití a následcích učinků drog. Koukat několik minut na pitomé oblyčejové grymasy nastřelenýho puberťáka je stejnej opruz jako koukat na Pavla Béma, která významně zvedá obočí, když mluví o své poctivosti. A velmi zajímavý film je proto, že je v něm i dostatek "neamerickýho" humoru, například jediná a naprosto nenápadná věta od číšnice "zbyl jste tu sám. Sníte těch 48 šneků a rejnoka?" a on zcela normálně a vážně odpoví "Toho rejnoka už nebudu." je typická ukázka francouzskýho humoru, založen především na momentální situaci a minimu slov. Tady v komentu to možnná vyznívá trapně, ale věřte, že ve filmu je to vtipný. Celkově je film hodně ulítlá bláznovina, ale především díky dobrým dialogům se jedná o překvapivě docela vtipnou záležitost.(23.11.2010)

• genetique

Je to darmo hovoriť. Uletené americké komédie o partičkách teenagerov a ich výstrelkoch, ktoré sa točia okolo školy, sexu a iných pubertálnych vecí vedia len oni. Navyše francúzsky humor s touto tématikou vôbec nehrajú rovnocennú ligu, takže zbytočne sa budem ďalej rozpisovať, pár vtipných detailov, postáv, ale nesiaha to ani do priemeru. 40%.(24.3.2008)